مجازی سازی

PCoIP چیست؟

PCoIP چیست

در این مقاله با ما همراه باشید تا در باه به بررسی موضوع مجازی سازی PCoIP بپردازیم و بدانیم PCoIP چیست. PCoIP یک پروتکل مجازی سازی VDI است که امکان دسکتاپ مجازی را برای کاربران خود فراهم میکند.

این پروتکل مجازی که مخفف PC OVER IP است هدفش فشرده کردن تصاویر و انتقال سریع آن‌ها دربستر شبکه می‌باشد.

این پروتکل مجازی توسط شرکت ترادیچی در سال 2004 طراحی شد. اما نکته ی مهم این که این پروتکل مجازی سازی مبتنی بر UDP می‌باشد. این پروتکل مجازی سازی در قالب نرم افزار VMware Horizon View قابل دسترسی می‌باشد. شرکت VMware پس از چندین سال تلاش توانست این پروتکل بزرگ مجازی سازی را به دنیا عرضه کند. بعدها با تکمیل تر شدن این پروتکل مجازی سازی، با ارائه ی زیروکلاینت ها به بازار این پروژه تکمیل تر شد و بعد از مدتی زیروکلاینت های اختصاصی ترادیشی برای بهره گیری از حداکثر توان و هماهنگی در این پروتکل مجازی سازی به بازارآمد.

شرکت VMware

پروتکل مجازی سازی PCoIP یکی از بهترین پروتکل های مجازی سازی در دنیا می‌باشد به گونه ای امروزه هشتاد درصد از سازمانها و شرکت های بزرگ کشور ما همچون مجموعه پارس جنوبی از این پروتکل مجازی سازی استفاده میکنند. یکی از مزایای این پروتکل مجازی سازی که آن را از سایر پروتکلهای مجازی سازی در دنیا متمایز میکند این است که این پروتکل مجازی سازی خود را منطبق با پهنای باند کاربر میکند و سپس متناسب با پهنای باند عمل کدگذاری را انجام میدهد و در نهایت اقدام به ارسال تصویر میکند.

این کار باعث میشود که برای پهناهای باند پایین نیز این پروتکل مجازی سازی بهترین گزینه بازار باشد.

امیدواریم باخواندن این مقاله به موضوع PCoIP چیست آگاه شده باشید. در مقالات آینده به انواع مجازی‌سازی های دیگر می‌پردازیم.

میتوانید همواره برای دریافت مشاوره در خصوص مجازی سازی با متخصصان شرکت تکنوکلاینت تماس حاصل فرمایید.

برای دریافت اطلاعات تماس به سایت تکنوکلاینت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.