تین کلاینت

راهنمای نصب ویندوز روی تین کلاینت

راهنمای نصب ویندوز روی تین کلاینت

تین کلاینت ها  همان کیس های قدیمی هستند، ولی با این تفاوت که ابعاد و وزن بسیار کمتری نسبت به کامپیوتر های قدیمی دارند. همچنین تین کلاینت ها انرژی و آلودگی صوتی کمتری نسبت به کیس های قدیمی تولید می کنند. به همین دیل اکثر سازمان ها  برای مجموعه خود که دارای کاربری مبتدی تا پیشرفته دارند از این تین کلاینت ها استفاده می کنند. در ادامه به آموزش کامل نصب ویندوز روی تین کلاینت می پردازیم.

انتخاب نوع کاربری تین کلاینت

ابتدا با توجه به تنوع تین کلاینت ها و بسته به نوع کاربری  که دارید تین کلاینت مناسب خود را انتخاب می کنید. کاربری ما میتواند اداری ساده، اداری متوسط و اداری سنگین استفاده از نرم افزارهای Office و اینترنت باشد. تین کلاینت ها از نظر فنی و کیفیت و هم از نظر ظاهر و قیمت، تنوع بسیار بالایی در بازار دارند. با توجه به این موضوع برای استفاده بهینه تر از این محصولات، حتما قبل از تهیه دستگاه مناسب خود، نیازمند دانش فنی مرتبط و یا مشاوره با فرد متخصص خواهید داشت. پس حتما قبل از خرید با توجه به بودجه ای که دارید به این موضوع توجه داشته باشید.

 راهنمای نصب ویندوز روی تین کلاینت

تین کلاینت ها باتوجه به این که سرعت پردازش بسیار بالایی دارند. برای محیط های اداری بسیارمناسب وبه صرفه هستند. همچنین راه اندازیشان بسیار ساده و همانند کامپیوتر های رومیزی است. تین کلاینت ها  بسیار ظریف هستند، پس بهتر است آن ها را دور از ضربه و یا داخل باکس های ضد سرقت قرار دهید. تین کلاینت ها در بازار از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند.    

از جمله  core i3 و core i5که می توانید هرکدام را با توجه به کاربری که دارید انتخاب کنید. تین کلاینت ها از سیستم عامل های متفاوتی پشتیبانی می کنند. بر روی تین کلاینت ها انواع سیستم‌عامل‌های ویندوز، مایکروسافت، لینوکس و یونیکس را می‌توان نصب و اجرا نمود. ابتدا برای نصب ویندوز روی تین کلاینت باید از قبل یک نسخه از سیستم عامل مورد نظر را تهیه کنید.

راهنمای نصب ویندوز روی تین کلاینت

نصب ویندوز 10 بر روی تین کلاینت

شرکت مایکروسافت با رونمایی از ویندوز 10 قابلیت های جدیدی را به واسطه  آن ارائه می نماید. 

ویندوز 10را به دوروش می توان بر نصب کرد:

نصب ازطریق DVD/CD ویندوز

باتوجه به این که تین کلاینت ها فاقد درایور DVD هستند. مناسب ترین روش نصب از طریق USB است.البته جالب است بدانید همین که تین کلاینت ها فاقد درایور DVD و فن هستند خود نیزپس باعث می شود انرژی کمتری تولید کنند و نگهداری آن آسان می شود.  درادامه باید فلش یا USB خود را با فایل ISO ویندوز بوت کنید. برای بوت کردن USB می توان ازنرم افزارهای  ذیل استفاده نمود.

  • Easy2boot
  • Yumi
  • Refus

بهتر است ازنرم افزار  Easy 2 bootاستفاده کنید زیرا از اکثر سیستم عامل ها پشتیبانی می کند. حال فلش بوت شده خود را در یکی از پورت های تین کلاینت قرار دهید .

کلید F11 کیبورد را فشار داده و منویی برایتان ظاهر می شود. بعد ازاین که فلش بوت شده خود را در تین کلاینت قراردادید، رایانه از طریق فلش وارد محیط نصب سیستم عامل می شود . اگر فایل ISO را درست اجرا کرده باشید صفحه زیربرایتان نمایش داده می شود.حال باید زبان خود را انتخاب کنید. و بر روی Next کلیک کنید.

نصب ویندوز 10 بر روی تین کلاینت

 

در این مرحله گزینه Install now را تائید کرده . بامطالعه متن لایسنس و قوانین مایکروسافت وارد مرحله بعد می‌شویم.

در این مرحله با دو گزینه روبه رو می شوید:

گزینه اول ویندوزرا بروز رسانی می کند. در این گزینه فایل ها، نرم فزارو تنظیمات شما محفوظ است. در گزینه دوم یک سیستم عامل جدید نصب کرده و ویندوز قبلی شما را حذف می کند.اما  دراین گزینه تمامی فایل ها ، تنظیمات و نرم افزارهای شما پاک می شود .

نصب ویندوز 10 بر روی تین کلاینت

 

گزینه  Customرا انتخاب کرده و وارد مرحله بعد می‌شویم.

نصب ویندوز 10 بر روی تین کلاینت

 

حال پارتیشن مورد نظر جهت نصب ویندوز بر روی تین کلاینت را انتخاب کرده، وبر روی Next کلیک کنید تا روند نصب آغاز شود. فضای مورد نیاز برای نصب ویندوز روی تین کلاینت حداقل بین 8 تا 10 گیگ است.

نصب ویندوز 10 بر روی تین کلاینت

 

در این مرحله ویندوز در حال نصب می باشد. بعد از اینکه فضای مناسب را انتخاب کردید، گزینه next را انتخاب کرده و صبر کنید تا نصب ویندوز بر روی تین کلاینت شما به پایان برسد .

نصب ویندوز 10 بر روی تین کلاینت

 

پس از اتمام مرحله نصب به منو Setting وارد می شویم.  گزینه Use Express Setting  انتخاب کنید تا تنظیمات مربوط اعمال شود. اکنون اکانت مایکروسافت خود را وارد کنید.

نصب ویندوز 10 بر روی تین کلاینت

 

در مرحله پایانی یک نام برای سیستم خود و رمز عبور برای آن را ایجاد می‌نمایید.حال ویندوز روی تین کلاینت شما نصب شده وآماده استفاده است.
اگر ویندوز فعال شده باشد می توان از تمام قابلیت‌های آن استفاده کرد.

تصویر واقعی از ویندوز10

نصب ویندوز 10 بر روی تین کلاینت

 

بعد از اینکه ویندوز روی تین کلاینت شما نصب شد تنها کافیست یک بارآن را آپدیت کنید. شرکت تکنوکلاینت عرضه کننده تین کلاینت و زیروکلاینت در برند HP,DELL  می‌باشد. میتوانید برای دریافت اخرین اخبار به سایت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *