تا نبینی باورت نمیشه!

سازمان‌های عملیاتی با رویکرد امنیتی فقط به فناوری PCoIP برای تجربه کاربری فوق‌العاده در چالش برانگیزترین شرایط شبکه اعتماد دارند.

پروتکل‌های نمایش تصویر با هم یکی نیستند!

اگر تاکنون در محیط ریموت کار کرده‌اید، حتما با انواع مختلف پروتکل‌های نمایش تصویر هم آشنایی دارید. ولی آیا می‌دانستید تجربه کاری شما کاملاً وابسته به پروتکل نمایش تصویر است؟ 

فناوری PC-over-IP (PCoIP®) به ما یک تجربه محاسباتی کاملاً باکیفیت و واکنشگرا می‌دهد. این پروتکل از فشرده‌سازی تصویر پیشرفته استفاده می‌کند تا به کاربران قابلیت دسترسی ریموت به میزهای کاری‌شان را بدهد. کاربران همچنین می‌توانند در دیتاسنترهای محلی یا ابرهای عمومی از طیف وسیعی از دستگاه‌ها به ماشین‌های مجازی دسترسی پیدا کنند.

پروتکل‌های دیگر حالات بی‌اتلاف brute force (نوعی حمله سایبری) را برای مقابله با عیب‌های فشرده سازی پیشنهاد می‌کنند – این عیب‌ها معمولاً باری بر روی شبکه یا منابع محاسباتی شما هستند و منجر به توان سرکوب شده و تعاملِ خطرناک می‌شود.

اما با فناوری PCoIP تفاوت اندکی میان کاربرانی که از یک سیستم محلی کار می‌کنند و افرادی که از اندپوینت ریموت با نمایش پیکسلی PCoIP از دسکتاپ‌شان متصل هستند وجود دارد. از دید IT دسکتاپ‌های ریموت امنیت بیشتری دارند چرا که هیچ داده‌ای هرگز از محیط شرکت خارج نمی‌شود!

امنیت PCoIP

به این دلیل که پروتکل PCoIP اطلاعات را تنها به شکل پیکسل نشان می‌دهد، داده‌های سازمانی شما هرگز از فضای ابر، دیتاسنتر یا میز کارتان خارج نمی‌شود. در صنایعی که کار تیمی مهم است اما خطر نشت داده وجود دارد، پروتکل PCoIP ما لایه دیگری از حفاظت را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. افراد می‌توانند به صورت تعاملی از هر جایی با یکدیگر کار کنند و مطمئن باشند داده‌های حساسشان هرگز از دیتاسنتر خارج نشده و گم یا دزدیده نمی‌شود.

علاوه بر این چون داده‌ها و نرم افزارهای سازمان با امنیت کامل در سیستم‌های مرکزی قرار دارند، هیچکس قادر به دستکاری داده‌های شما نیست و نمی‌تواند با به خطر انداختن دستگاه‌های اندپوینت ریموت شما به نرم افزارهایتان نفوذ کند. باید خاطرنشان کنیم که ترافیک PCoIP با استفاده از رمزگذاری AES 256 امن شده‌است. این نوع از رمزگذاری، تضمینی است بر فراهم آوردن بالاترین سطح امنیتی که دولت‌ها خواستار آن می‌باشند.

Decrypts and decompressesthe image

تصویر را برای تعامل کاربران با هر اندپوینتی کدگشایی کرده و از حالت فشرده خارج می‌کند.

Encodes, compresses encrypts, and transports

پیکسل های تصویری از یک سرور مرکزی یا میز کار را انکد، فشرده و کدگذاری می‌کند و انتقال می‌دهد.

عملکرد PCoIP Ultra

دقت رنگ

فناوری PCoIP از تبدیل فضای رنگ کاملاً بازگشت‌پذیر استفاده می‌کند که منجر به تولید مجدد رنگ‌ها درست مثل نرم افزارهای گرافیکی می‌شود. به این ترتیب، کاربران از روی حدس و گمان کار خود را جلو نمی‌برند.

تطبیق شبکه پویا

پروتکل PCoIP به صورت پویا و بی‌درنگ با شرایط شبکه منطبق می‌شود. انکدرهای تطبیقی به صورت اتوماتیک بهترین تجربه کاربری در شرایط متغیر شبکه را به کاربر ارائه می‌کنند.

بدون به هم ریختگی تصویر

پروتکل PCoIP برای پشتیبانی بی‌اتلاف طراحی شده که برای مواردی همچون تشخیص پزشکی، تحلیل زمان مکانی و تولید رسانه‌ای اهمیت زیادی دارد.

مولتی کدک‌های گسترده

کسب و کار شما از آن کسب و کار‌های همه‌پسند نیست بنابراین کدک‌ همه‌پسند برای آن انتخاب نکنید. فناوری PCoIP تحویل هر گونه محتوا به هر اندپوینتی را تضمین می‌کند. همچنین به بهبود کدک‌های خود PCoIP و شخص ثالث برای برآوردن نیاز معماران IT و کاربران مشابه کمک می‌نماید.

شفافیت متن

تحقیقات نشان داده که روش‌های تخصصی anti-aliasing استفاده شده برای نمایش فونت‌ها برای تشخیص کلمات، سرعت خوانایی و درک کلی مهم هستند و حتی خستگی ذهنی را هم کاهش می‌دهند. پروتکل‌های پرتلفات با متن‌های anti-alias شده‌ای مثل Microsoft ClearType یا Adobe TrueType مشکل دارند؛ حتی زمانی که برای حالت‌های عملکردی با کیفیت بالا پیکربندی شده است. نوع متن‌هایی که در آنها پله پله بودن حذف شده‌است، با کمک الگوریتم‌های PCoIP همچنان موج‌دار، تمیز و خوانا باقی می‌مانند.

کیفیت تصویر YUV :4:2:0 کیفیت تصویرPCoIP

فناوری PCoIP برای تمامی کاربردها، رنگ و بافت دقیق را ارائه می‌دهد.

PCoIP چیست ؟

دقت رنگ

برخی پروتکل‌های نمایش تصویر مثل فشرده سازی YUV 4:2:0 به تکنیک‌های نمونه فرعی کروما گره خورده‌اند؛ که با تقریب رنگ تصاویر ارائه شده روی نمایشگر شما در پهنای باند صرفه‌جویی می‌کند. چنین تولید رنگ غیر دقیقی در صنایعی مثل تبلیغات، انتشارات یا رسانه و سرگرمی غیر قابل قبول است؛ چرا که تولیدکنندگان محتوا را در معرض حدس و گمان و اختلال در تطبیق محاسبات ریموت قرار می‌دهد. در این بین پروتکل‌هایی که دقت رنگ را از طریق حالت‌های بی‌تلفات دستی امتحان می‌کنند، این کار را به قیمت فریم ریت‌های پرمخاطره و استفاده زیاد از پهنای باند انجام می‌دهند.

انطباق شبکه پویا

سناریویی را تصور کنید که در آن پویایی دسکتاپ شما به خوبی توسط الگوریتم‌های بهینه شده برای تمامی محتوای شبکه از جمله تصاویر ایستا، پیچیده و طبیعی و متون، ویدیوها و تصاویر سنگین درک می‌شود.

گرافیک بدون اختلال

PCoIP برای پشتیبانی کاملاً بی‌اتلاف با دقت رنگ در حد بیت و حفاظت از جزئیات محتوا بهینه شده است؛ این امر در بسیاری از صنایع از جمله رسانه و سرگرمی، معماری، مهندسی و ساخت و ساز، پزشکی، ساخت و طراحی و نفت و گاز اهمیت ویژه‌ای دارد.بر خلاف سایر پروتکل‌ها، PCoIP از قابلیت دقیق ساخته شده به بی‌تلفات (build-to-lossless) استفاده می‌کند تا بیشترین فریم ریت‌ها را حتی در رزولوشن 4K/UHD  بدون مصرف زیاد پهنای باند داشته باشد و تا 4 مانیتور را پشتیبانی می‌کند.

سنجش CPU چند هسته‌ای موثر

Ultra کارایی فشرده سازی بی‌نظیری دارد؛ به ویژه در معماری مدرن CPU چند هسته‌ای. چه بخواهید AVX2 چند رشته‌ای را بهبود دهید یا از برون‌سپاری بار GPU بهره بگیرید، منابع باارزش CPU را برای بارهای کاری سنگین و افزایش یکپارچگی سرور آزاد می‌کنید.

پردازش هوشمند برون‌سپاری بار خودکار (Auto-Offload)

بهینه سازی‌های ناکارآمد به ازای هر کاربر متصل به بارهای کاری ویژه، شرایط شبکه و قابلیت‌های اندپوینت را دور بریزید. برون‌سپاری بار خودکار PCoIP Ultra تعادل بسیار خوبی میان وضوح بالای تصویر، استفاده از CPU و کارایی شبکه برقرار می‌کند. این مزیت بزرگی برای کاربر خانگی است!

محصولات و خدمات PCoIP

برای بهبود فناوری PCoIP نیاز به هاست و کلاینت مجهز به PCoIP دارید. منعطف‌ترین راه برای پیاده‌سازی PCoIP با HP Anyware است. نرم افزار ریموت ما به شما قابلیت انتخاب هر محیط هاست، سیستم عامل و دستگاه اندپوینتی را می‌دهد. همچنین همیشه آخرین ویژگی‌ها و بهبودهای پروتکل‌ را دریافت می‌کنید.

از طریق لینک‌های زیر به هاست‌ها و کلاینت‌های مجهز به PCoIP دسترسی پیدا کنید: