تعمیرات تین کلاینت و زیروکلاینت

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و نیازهای کابران به خرابی های زیاد، اشغال کردن فضا و سر و صدا تین کلاینت ها و زیروکلاینت ها جایگزین بسیار مناسبی برای کیس ها هستند. ولی در طول زمان امکان خراب شدن وجود دارد که دلیل آنها رعایت نکردن نکات مهم در استفاده از دستگاه ها نیز میباشد .

تعمیرات تین کلاینت و زیروکلاینت

عواملی تاثیر گذار بر خرابی تین کلاینت و زیروکلاینت

سرویس نکردن دستگاه

سرویس کردن دستگاه در طی دوره هایی شش ماهه ، سرویس  دستگاه شامل سرویس مادربرد ، سرویس پردازنده ، سرویس فن دستگاه ، تعویض خمیر سیلیکون پردازنده و چیپ گرافیک ، سرویس بایوس ، تست سلامت دستگاه و هارد ، درصد خرابی دستگاه

وجود دستگاه در مکان های گرم

وجود گرما که از حد استاندارد بگذرد و کنترل نشود باعث خرابی هایی برای چیپ ها و طول عمر هارد و مدار تغذیه ولتاژ و همچنین پردازنده می شود. پردازنده در هنگام کار گرما تولید میکند اما اگر سطح این حرارت از آستانه تحمل طبیعی پردازنده فراتر برود پردازنده میسوزد و غیر قابل استفاده میشود. هیچگاه توان یک خنک کننده (فن) و کاربرد بسزای آن را در سیستم دست کم نگیرید. پس از مشاهده گرمای بیش از حد کامپیوتر را در یک محیط خنک قرار دهید تا سرد شود.

وجود گرد و غبار

وجود گرد و غبار و رعایت نکردن نظافت دستگاه موجب می شود که دستگاه آلوده شود و همچنین غبار ها به داخل دستگاه نفوذ کنندکه بر چیپ ها و قطعات ریز تاثیر میگذارد. گرد و غبار میتواند باعث قطع شدن مسیر ارتباطی هوا و ic شود باعث میشود ic داغ کند و بسوزد. ممکن است گرد و خاک کامپیوتر بین هیت سینگ قرار گیرد و انتقال گرما به درستی صورت نگیرد و همچنین گرد و خاک میتواند پایه های ic ها را به هم وصل کند و باعث اتصال کوتاه شود و همچنین خاصیت جذب رطوبت توسط گرد و غبار صورت میگیرد.

رطوبت

دستگاه اگر در مکان هایی مرطوب قرار بگیرد باعث خرابی های سخت افزاری و سولفاته بر روی برد میشود که موجب اتصال کوتاه شدن قطعات ، خازن های ریز ،چیپ و مقاومت ها میشود.

ریختن مایعات

در هنگام استفاده ازتین کلاینت و یا زیروکلاینت، غذا یا مایعات میل نکنید. این توصیه به این دلیل است که امکان دارد در حین خوردن هر گونه خوراکی ، تکه هایی از آن وارد دستگاه شود این مسئله باعث می شود که عملکرد دستگاه به شدت دچار مشکل شود. نفوذ آب و مایعات به داخل تین کلاینت هم میتواند منجر به بروز مشکلات بسیار جدی در مدارات داخلی این دستگاه شود و باعث به وجود آمدن اتصالی مدار و آسیب دیدن پردازنده و چیپ ها شود. تکنسین های تعمیرات لپ تاپ در این مورد هشدارهای بسیاری را به کاربران می دهند.

سوکت های دستگاه

ممکن است در طی استفاده با دستگاه یا لوازم جانبی برحسب اتفاق سوکت های دستگاه مورد آسیب قرار بگیرد که خرابی چندانی نیست و قابل تعمیر است. برای جلوگیری اتفاق هایی نظیر از اتصالی کردن پایه های چیپ ها توسط گرد و خاک و همچنین خرابی فن و داغ شدن پردازنده و خرابی هایی ناشی از انها بهتر است به نظافت و سرویس کردن دستگاه به طور دوره ای نظارت شود.