تکنولوژی

آیا گوگل می‌تواند اشتباهات هوش مصنوعی جدید خود را درست کند؟

هوش مصنوعی گوگل

ابزار جستجوی جدید هوش مصنوعی گوگل جدیدا با یک سری مسائل و انتقادات روبرو شده است؛ چرا که دقت کافی را در بعضی موارد ندارد. گوگل باید برای رفع این مشکل در چندین حوزه بررسی‌های مختلفی داشته باشد. این ویژگی جدید که توسط Gemini ارائه شده است، تجربه جستجو را با تبلیغات، اطلاعات نادرست و توصیه های کاملاً وحشتناک خراب می‌کند.

مطالعه مقاله هوش مصنوعی Gemini در Google Message!

وقتی هوش مصنوعی دچار خطا و اشتباه می‌شود!

همانطور که هوش مصنوعی خود را باهوش می‌داند، اما هنوز هم از بی‌عیب و نقص بودن فاصله زیادی دارد. 

اول از همه، ما هوش مصنوعی گوگل را داریم که اخیراً به طور پیش فرض در جستجوی گوگل ادغام شده است و فقط بگوییم، این یک آشفتگی مطلق است. قابلیت اصلی Gemini این است که به جای شما جستجو و فکر کند.

اگرچه ممکن است سرگرم کننده و بازی به نظر برسد، اما در پایان روز مهم است که خودتان خروجی ها را بررسی کنید؛ به خصوص وقتی صحبت از ویژگی جدید AI Overview هوش مصنوعی است.

اکنون که گوگل به طور کامل AI Overview را به جستجو اضافه کرده است، نمی‌توانید از آن اجتناب کنید. برای هر چیزی که جستجو می‌کنید یک هوش مصنوعی در نظر گرفته شده است. 

در اینجا به چند تا نکته برای بهبود هوش مصنوعی گوگل اشاره شده، که گوگل باید آن‌ها را لحاظ کند. 

  • دقت وصحت اطلاعات:

تضمین اینکه AI اطلاعات دقیق، قابل اعتماد و قابل تأیید ارائه می‌دهد بسیار مهم است. گوگل باید الگوریتم‌های خود را بهبود بخشد تا بهتر بتواند حجم زیادی از داده‌ها را پردازش و فیلتر کند. این ممکن است شامل ادغام مکانیسم‌های بررسی واقعیت قوی‌تر و منابع معتبری باشد که به دلیل قابلیت اطمینان خود شناخته شده‌اند. گوگل می‌تواند با همکاری با مؤسسات دانشگاهی و سازمان‌های معتبر، پایگاه دانش AI را تقویت کرده و دقت پاسخ‌های آن را بهبود بخشد.

  • تجربه کاربری:

 بازخورد کاربران برای بهبود ابزار AI ضروری است. گوگل باید مکانیسم‌های بازخورد واضح و آسان برای استفاده فراهم کند تا کاربران بتوانند نادرستی‌ها یا مشکلات دیگر را گزارش دهند. بهبود رابط کاربری برای ایجاد تعاملات با AI به صورت شهودی و کاربرپسند نیز می‌تواند رضایت کلی کاربران را افزایش دهد .پرداختن به نگرانی‌های اخلاقی پیرامون حریم خصوصی، امنیت داده‌ها و پتانسیل سوء استفاده از اطلاعات تولید شده توسط AI ضروری است. گوگل باید اطمینان حاصل کند که AI آن به دستورالعمل‌های اخلاقی پایبند است و به حریم خصوصی کاربران احترام می‌گذارد. سیاست‌های شفاف در مورد استفاده از داده‌ها و فرآیندهای تصمیم‌گیری AI می‌تواند اعتماد و اعتبار کاربران را افزایش دهد.

  • بهبود مستمر و به‌ روز رسانی‌ها:

فناوری AI به طور مداوم در حال تکامل است و گوگل باید به بهبود مستمر و به‌روزرسانی‌های منظم ابزار AI خود متعهد شود. این شامل پذیرش آخرین پیشرفت‌های تحقیق و فناوری AI برای تقویت قابلیت‌های ابزار است .ارزیابی‌های منظم عملکرد و ممیزی‌های سیستم AI می‌تواند در شناسایی زمینه‌های بهبود و اطمینان از موثر و به‌روز بودن ابزار کمک کند.

نتیجه‌گیری: 

باتوجه به هوش مصنوعی جددی گوگل که کاربران زیادی از آن ناراضی هستند، گوگل باید امکانات این ابزار را دائم به‌روز رسانی کند تا شاید بتواند اختلالات و نواقص را برطرف کند. گوگل می‌تواند در راستای تعمیر ابزار جستجوی AI خود قدمی  برداشته و آن را به منبعی قابل اعتماد و کاربرپسند تبدیل کند. همکاری با جامعه، از جمله کارشناسان AI و کاربران، می‌تواند بینش‌های ارزشمندی ارائه داده و بهبودهای معناداری را در ابزار پیش ببرد.

منبع:

https://thecreatorsai.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *