تکنولوژی

تکنولوژی WiDi چیست؟

تکنولوژی WiDi چیست؟

این روزها بحث ارتباطات از مهمترین پارامترها در پیشرفت هر کشور است. امروزه نمیتوان دنیایی را متصور شد که در آن ارتباطات وجود نداشته باشد. ارتباط بین انسان‌ها، ارتباط بین دستگاه‌ها و تجهیزات الکترونیکی! ارتباط بین انسان ها و دستگاه‌های الکترونیکی از مهمترین ارتباطات در زندگی ما انسان هاست. یکی از این نوع ارتباطات که به آن اشاره شد ارتباط بین دستگاه‌ها و دیوایس‌های الکترونیکی است. شماری از دیوایس‌های الکترونیکی شامل تلویزیون، رادیو، گوشی تلفن همراه، جاروبرقی و هر دستگاهی که شامل برد الکترونیکی باشد است.

اتصال موبایل با تلویزیون

یکی از مهمترین ارتباطات امروزه ارتباط تلفن همراه با تلویزیون است. در گذشته برای ارتباط این دو دیوایس با یکدیگر از کابل رابط بین دو دستگاه استفاده میشد که البته فقط برای تبادل دیتا این کار انجام میشد. بعد از گذشت مدت ها و پیشرفته شدن تلویزیون ها و تجهیز شدن آن‌ها با گیرنده WIFI تلویزیون ها توانستند ارتباط خود را با تلفن‌های همراه از طریق WIFI  برقرار کنند که دیگر نیازی به کابل رابط بین آنها نبود. اما هنوزم این کار به منظور تبادل دیتا بین آن دو انجام میشد.

اما گاهی کاربران نیاز داشتند تا تصویر گوشی همراه خود را روی تلویزیون خود داشته باشند. بعد از گذشت مدت‌ها این امکان برای تلفن‌های همراه فراهم شد که بتوانند تصویر گوشی خود را با استفاده از فناوری بی سیم بر روی تلویزیون همراه مشاهده کنند.

اما این کار یه ایراد بزرگ داشت و آن این بود که این کار از طریق نرم‌افزارهای کاربردی انجام میشد! آن نرم افزار هم بر روی گوشی همراه و هم بر روی تلویزیون نصب می‌شد و تصویر تلفن همراه را بر روی مانیتور نمایش میداد. اما ایراد آن کجا بود؟ این که اولا شاید تلویزیون هوشمند نبود و امکان نصب آن نرم افزار را نداشت و یا اگر تلویزیون امکان نصب نرم افزار را داشت تصویر به صورت کوچک در وسط تلویزیون و با کیفیت پایین نمایش داده می‌شد. این بزرگترین ایراد این روش بود چرا که صفحه تلویزیون بسیار بزرگ بود و امکان نمایش فول اسکرین صفحه تلفن همراه را نداشت.

تکنولوژی WiDi

ورود تکنولوژی WiDi

اما بعد از چندی کمپانی اینتل تکنولوژی را به نام WiDi معرفی کرد که مخفف Wireless Display بود. این تکنولوژی امکان نمایش صفحه تلفن همراه را بر روی نمایشگرهای بزرگ با کیفیت FULL HD دارد که به صورت فول اسکرین بر روی نمایشگر نمایش داده میشود. بعد از معرفی این تکنولوژی کاربران میتوانستند محتوای تلفن همراه خود را بدون دردسر با کیفیت FULL HD روی نمایشگرها به نمایش بگذارند. در این تکنولوژی ارتباط بین دودستگاه از طریق WIFI انجام میشود. همچنین برای ایجاد ارتباط در صورت داشتن سخت افزار مورد نظر نیازی به نصب نرم افزار نیست.

برای این تکنولوژی سخت افزار خاصی در نظر گرفته شده است که برای تلویزیون‌های معمولی بدون سیستم عامل مناسب است. این سخت افزار به پورت FULL HDMI تلویزیون وصل شده و به تلفن همراه از طریق Wifi متصل میشود. کار تمام است! و شما با بیشترین کیفیت به صورت فول اسکرین تصویر تلفن همراه خود را روی نمایشگر تلویزیون دارید.

تکنولوژی WiDi

 

و اما برای تلویزیون های هوشمند که قابلیت نصب اپلیکیشن را دارند شرکت اینتل نرم افزار مخصوص WiDi  را توسعه داده است با نصب این نرم افزار و سینک کردن آن با تلفن همراه باز هم شما تصویر تلفن همراه خود را با بیشترین کیفیت روی نمایشگر تلویزیون خواهید داشت.

اما نکته اینجاست که برای داشتن تصویر لپ تاپ بر روی تلویزیون از طریق وای دای، لپ شما باید پردازنده اینتل را روی خود داشته باشد! خب طبیعی است که چون این تکنولوژی توسط کمپانی اینتل طراحی شده است با پردازنده‌های خود اینتل سازگاری داشته باشد.

نتیجه گیری

تکنولوژی وای دای یک تکنولوژی نوظهور است که توسط کمپانی اینتل طراحی شده است. وای دای وظیفه برقراری ارتباط بین دیوایس ها مانند لپ تاپ و تلفن همراه با تلویزیون ها و نمایشگرها را دارد.به کاربر این امکان را میدهد تا محتوای دیوایس خود را از طریق WIFI و با استفاده از این تکنولوژی بر روی نمایشگرهای بزرگ با کیفیت Full HD و به صورت تمام صفحه به نمایش درآورد.

کمپانی تکنوکلاینت وارد کننده انواع تجهیزات کامپیوتری و IT در ایران است. تمامی محصولات با گارانتی معتبر به همراه بهترین قیمت ارائه می‌گردنند. جهت مشاهده فروشگاه تکنوکلاینت کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *