cropped-Logo-x100-3

به واحد مجازی سازی تکنوکلاینت خوش آمدید.

نصب انواع مجازی ساز :

نصب و پیکربندی VCenter Server Applience

  • نصب VCenter سرور روی پلتفرم ویندوز یا Esxi
  • اضافه کردن تمام Esxi ها به Vcenter
  • تنظیمات کلاستر بندی به صورت پیش فرض
  • تنظیمات Recource pool  به صورت پیش فرض

راه اندازی Vmware VSAN

  • شامل راه اندازی روی سرور با استوریج -پیکربندی پیش فرض مجازی ساز و Vcenter و دیتا استور بر اساس نیاز مشتری 
  • آماده سازی Storage برای ارائه به هر گونه ماشین مجازی

راه اندازی Vmware NSX

  • شامل راه اندازی روی سرور با پیکربندی پیش فرض مجازی ساز و Vcenter  و شبکه پیشرفته بر اساس نیاز مشتری 
  • آماده سازی پلتفرم برای ارائه به هر گونه ماشین مجازی

خدمات مانیتورینگ شبکه و سخت افزار

راه اندازی سیستم مانیتورینگ نرم افزاری و سیستم عامل Opmanager

راه اندازی سیستم مانیتورینگ شبکه و سخت افزاری Zabbix

پلن هزینه مجازی سازی سرور

مجازی سازی سرور چیست:

برای اینکه یک سیستم عامل در یک کامپیوتر نصب شود، نیاز به یک محیط هست که شامل پردازنده، حافظه رم و فضای ذخیره سازی دارد که در هماهنگی کامل با هم عمل می کنند. مجازی سازی سرور فرآیندی است که همین محیط را تبدیل به تعداد زیادی محیط مجازی می کند، تا بتوان روی یک سرور چندین و چند سیستم عامل از پلتفرم های مختلف نصب و اجرا کرد.

و اما یکی از مباحث کلیدی در مبحث مجازی­ سازی این نکته می­باشد که کمتر به آن پرداخته می­شود؛ و آن هم پنهان کاری است. مجازی­ سازی سرور: منابع ­سرور، از جمله تعداد و هویت سرورهای فیزیکی، پردازنده ­ها و سیستم عامل های فردی را پنهان می کند؛ بدین معنی­ که از داخل شبکه داخلی و یا WAN امکان شناسایی محیط نصب یا سخت­ افزاری سیستم­ عامل­ ها عملا ممکن نیست، و مجازی ساز از اکو­سیستم سیستم­ عامل ها حفاظت می کند. 

نیاز به مشاوره دارید؟

کارشناسان تکنوکلاینت آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند

طراحی  های سخت  افزار و نرم  افزار رایانه های سنتی معمولاً از برنامه ­های کاربردی واحد پشتیبانی می­کنند. اغلب، این امر سرور­ها را مجبور می­کند که هر یک از یک­ بار­کاری واحد را اجرا کنند؛ که اساساً پردازنده ­های استفاده نشده، ظرفیت حافظه و سایر منابع سخت افزاری را هدر می دهد. با استقرار برنامه ­ها و سرویس ها­ی بیشتر سازمان­ ها در سراسر مجموعه­ ی خود، تعداد سخت ­افزار سرور افزایش یافت. هزینه­ های مربوطه و افزایش تقاضا برای فضا، نیرو، خنک­ کننده و اتصال ­مراکز داده را به محدودیت­ های خود رساند.

ظهور مجازی ­سازی سرور همه این­ها را تغییر داد. مجازی­ سازی لایه­ ای از نرم­ افزار به نام Hypervisor را به رایانه اضافه می­کند، که سخت افزار زیربنایی را از تمام نرم افزارهایی که در ­سطوح بالا اجرا می­ شود، جداکرده وانتزاع می کند. یک هایپروایزر منابع مجازی کامپیوتر را سازماندهی و مدیریت می کند، واین منابع مجازی شده را در نمونه ­های منطقی و مجازی به نام ماشین ­های مجازی (VM) فراهم می­کند، که هر کدام می توانند به عنوان یک سرور مجزا و مستقل عمل کنند. مجازی سازی می تواند یک رایانه را قادر سازد تا کار چندین رایانه را انجام دهد، و از 100 درصد سخت افزار موجود سرور برای مدیریت Load کاری متعدد به طور همزمان استفاده کند. این امر تعداد سرورهای فیزیکی را کاهش می­دهد، به طوری­که برای سرویس­ هایی که نیاز به سیستم عامل مستقل هست، نیاز به بکار­گیری سرور فیزیکی جداگانه نیست. همچنین فشار بر روی امکانات مرکز داده را کاهش می دهد، انعطاف­ پذیری فناوری اطلاعات را بهبود می ­بخشد، و هزینه IT را برای سازمان کاهش می­دهد.

مجازی سازی چهره منابع سازمانی را تغییر داده است، اما مزایای فراوان آن گاهی اوقات با عواملی مانند عدم شناخت صحیح سازمان از نیاز خود، یا مجازی ­سازی و همچنین پیچیدگی­ مدیریت کاهش می یابد. برای این منظور سازمان ها باید درک درستی از مجازی سازی داشته باشند و نیاز­سنجی دقیقی از نیاز­های سازمانی خود داشته باشند تا حداقل پیچیدگی و تداخل در بخش IT و منابع سخت ­افزاری و نرم ­افزاری رخ دهد.

هر سازمانی در بخش های مختلف باید مشخص کند دقیقا به چه سرویس هایی نیاز دارد. آیا آن سرویس ها قابلیت مجازی سازی را دارند؛ و اینکه سرویس مجازی سازی شده تداخل یا عدم سازگاری با سایر سرویس های سخت افزاری نداشته باشد. این موارد همه و همه می شود یک نقشه راه که باید با دقت طراحی و اجرا شود و در ادامه نیز مستند سازی های دقیقی از نقشه منابع نرم افزاری و سخت افزاری یک سازمان ایجاد گردد؛ تا سازمان بتواند از تمام مزایای این تکنولوژی مدرن استفاده و بهره برداری کند. تنها در این صورت است که یک سازمان می تواند مجازی سازی را به طور موثر در مرکز داده برنامه ریزی و اجرا کند.

نمی دانید چگونه شروع کنید؟

با شماره 05191015058 تماس بگیرید
تکنوکلاینت در خدمت شماست