فروش انواع اسپلیتر با قیمت

اگر از سرویس‌های ADSL استفاده می‌کنید، قطعا به یک اسپلیتر نیاز پیدا خواهید کرد. آنها جزء جداناشدنی هر سیستم ADSL هستند و برای عملکرد بدون اختلال سرویس اینترنت خود، نیازمند آنها هستیم. در ادامه با اسپلیترها بیشتر آشنا شده و نحوه نصب آنها آموزش داده خواهد شد.

چرا باید اسپلیتر خریداری کنیم؟

این دستگاه وظیفه جداسازی امواج تلفنی (صوتی) از امواج داده را برعهده دارد. همان‌طور که می‌دانید، سرویس اینترنت روی خط تلفن پیاده‌سازی می‌شود. بنابراین تداخل پیدا کردن سیگنال آنالوگ تلفن با سیگنال دیجیتال اینترنت، امری اجتناب ناپذیر است. این موضوع منجر به شنیدن صدای نویز هنگام استفاده از تلفن یا بروز قطعی در خط تلفن می‌شود. برای حل این مشکل، دستگاه‌های اسپلیتر ابداع شده‌اند تا از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری شود.

اسپلیتر چگونه کار می‌کند؟

قبل از شرح دادن نحوه کار اسپلیتر، بهتر است که توضیحی درباره تفاوت میان سیگنال آنالوگ و دیجیتال بدهیم.  فرکانس صوت انسان بین 20 هرتز تا 20 کیلوهرتز است. خط تلفن هم دارای یک فرکانس صوتی بوده و سیگنالی آنالوگ است. سیگنال‌های آنالوگ مقدارهای مختلفی را در زمان‌های مختلف دارند. سیگنال‌ اینترنت، داده‌ها را با خود حمل می‌کند و از نوع دیجیتال است.

به این ترتیب، خط تلفنی که روی آن سرویس ADSL پیاده‌سازی شده‌باشد، دو سیگنال با فرکانس مختلف را دریافت می‌کند. وظیفه اسپلیتر، جداسازی سیگنال‌های آنالوگ و دیجیتال است. اسپلیتر در این میان نقش یک فیلتر را ایفا کرده و مانع از عبور فرکانس‌های ADSL از خط تلفن می‌شود. با وجود چنین مکانیسمی، عملکرد بدون اختلالی از تلفن و اینترنت را شاهد خواهیم‌ بود.

چگونه اسپلیتر را راه بیندازیم؟

سه عدد پورت درون اسپلیترها قرار داده‎شده‌است؛ دو عدد پورت خروجی و یک پورت ورودی. اسپلیتر ورودی خود را از خط تلفن دریافت می‌کند و یکی از خروجی‌ها به مودم و دیگری به تلفن وصل می‌شوند.

راه‌اندازی اسپلیتر بسیار راحت است و به دانش فنی خاصی نیاز ندارد. همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، اسپلیتر دو پورت خروجی و یک پورت ورودی دارد. بنابراین باید به سه سیم مجزا متصل شود. در کنار هر یک از پورت‌ها، نوشته‌ای مشاهده می‌شود که به شما می‎‌‌گوید هر پورت را به چه سیم وصل کنید. در کنار پورت ورودی، واژه Line نوشته‌شده و به خط اصلی وصل می‎‌شود. یکی از پورت‌های خروجی نیز واژه‌ DSL یا Model نوشته‌شده‌است. پورت خروجی دیگر هم Phone نام دارد. تنها کافی است سیم تلفن را به پورت Line وصل کرده و دو پورت دیگر را نیز به مودم و دستگاه تلفن وصل نمایید.

اسپلیترها قیمت بالایی نداشته و به راحتی در دسترس هستند. بهتر است برای خرید اسپلیتر، به فروشگاه‌‎های معتبر مراجعه نمایید یا از فروشگاه‌های اینترنتی که محصول را با کیفیت مناسب عرضه می‌‌کنند، خریداری نمایید.

تکنوکلاینت با بهره‌گیری از تیم فنی پشتیبانی خبره و به عنوان یک فروشگاه معتبر می‌تواند انواع تجهیزات شبکه از جمله اسپلیتر را در اختیار شما قرار دهد. پشتیبانی از گارانتی محصولات، پاسخگویی آنی و مشاوره تخصصی در خصوص خرید انواع تجهیزات کامپیوتری به مشتریان به صورت آنلاین، از دیگر دلایلی است که می‌تواند شما را به خرید از تکنوکلاینت ترغیب کند.