تلفن

راهنمای خرید تلفن تحت شبکه VoIP

راهنمای خرید تلفن تحت شبکه

 

تلفن تحت شبکه VoIP مخفف Voice over Internet Protocol یا صدا از طریق پروتکل اینترنت و به معنی استفاده از اینترنت برای ارسال صدا و تصویر می‌باشد. در این سیستم صدا تبدیل به داده‌های دیجیتال شده و از طریق شبکه اینترنت به گیرنده ارسال می‌شود. برای استفاده از تلفن تحت شبکه VoIP نیاز به یک اتصال اینترنت پایدار و باکیفیت دارید. این سیستم جایگزینی برای سیستم تلفن قدیمی است و مزایایی از جمله کاهش هزینه‌ها، افزایش کیفیت صدا و تصویر و امکانات دیگری مانند مکالمات چندرسانه‌ای و تماس با شخص در هر نقطه‌ای از جهان را دارد. در مقاله پیش رو قصد داریم راهنمای خرید تلفن تحت شبکه VoIP به شما ارائه کنیم. تا انتها همراهمان باشید.

لیست قیمت انواع تلفن تحت شبکه

 

چرا باید از تلفن تحت شبکه استفاده کنیم؟

قبل از بررسی راهنمای خرید تلفن تحت شبکه VoIP ابتدا باید با مزایای آن شویم. استفاده از تلفن تحت شبکه VoIP مزایای فراوانی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. کاهش هزینه‌ها: استفاده از تلفن تحت شبکه VoIP باعث کاهش هزینه‌های مربوط به تماس‌های تلفنی می‌شود؛ چرا که این سیستم از شبکه اینترنت استفاده می‌کند و هزینه‌های تماس به عنوان داده‌های اینترنتی و نه تماس تلفنی محاسبه می‌شود.
 2. کیفیت صدا و تصویر: در تلفن VoIP صدا به صورت دیجیتال انتقال می‌یابد؛ در نتیجه کیفیت صدا و تصویر بهبود چشمگیری می‌یابد.
 3. امکانات جانبی: تلفن تحت شبکه VoIP امکانات جانبی مانند مکالمات چندرسانه‌ای، ارسال پیام‌های صوتی و تماس با شماره‌های تلفن معمولی را نیز دارد. چنین امکاناتی این تلفن را به دستگاهی جذاب تبدیل کرده است.
 4. سهولت استفاده: استفاده از تلفن تحت شبکه VoIP نسبت به سیستم‌های تلفن قدیمی ساده‌تر است؛ چرا که این دستگاه مشابه یک تلفن معمولی عمل می‌کند و کاربران به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند.
 5. قابلیت هماهنگی با سایر سیستم‌ها: تلفن تحت شبکه VoIP به سادگی با سایر سیستم‌ها مانند ایمیل، فکس و سیستم‌های مدیریت مشتریان هماهنگ می‌شود. چنین هماهنگی باعث می‌شود کاربران بتوانند تماس‌های تلفنی را به سادگی به دیگر سیستم‌ها منتقل کنند.

خرید تلفن تحت شبکه

تلفن تحت شبکه چه امکاناتی دارد؟

این نوع تلفن‌ها امکانات فراوانی دارند که باعث شده در سراسر مخاطبان بی‌شمار پیدا کنند. مواردی نظیر:

 1. تماس درون سازمانی: تماس‌های درون سازمانی با این تلفن‌ها خیلی ساده شده است.
 2. انتقال تماس: کاربران تلفن تحت شبکه VoIP می‌توانند تماس‌های خود را به دیگران منتقل کنند.
 3. نمایش مشخصات تماس: با تلفن تحت شبکه مشخصات تماس مانند شماره تلفن و نام کاربر نیز نمایش داده می‌شود.
 4. مکالمات همزمان: تلفن تحت شبکه VoIP به کاربران این امکان را می‌دهد تا مکالمات همزمان با چند کاربر دیگر را انجام دهند.
 5. پیام‌های صوتی: این سیستم به کاربران این امکان را می‌دهد تا پیام‌های صوتی بگذارند و به پیام‌های صوتی دیگران پاسخ دهند.
 6. مکالمات صوتی: تلفن تحت شبکه VoIP به کاربران این امکان را می‌دهند با استفاده از اینترنت مکالمات صوتی باکیفیتی داشته باشند.
 7. مکالمات تصویری: با داشتن یک اتصال اینترنت قوی شما این توانایی را خواهید داشت که تماس‌های تصویری باکیفیت هم داشته باشید.
 8. سیستم‌های IVR: با تلفن تحت شبکه کاربران می‌توانند از سیستم‌های IVR (Interactive Voice Response) که به صورت خودکار پاسخگوی تماس‌های ورودی هستند، استفاده کنند.
 9. تماس با شماره‌ تلفن‌های معمولی: این سیستم به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از شماره تلفن معمولی با دیگران تماس بگیرند. در نهایت مخاطبان نمی‌توانند تشخیص دهند شما از چه نوع تلفنی تماس گرفتید!

تلفن voip

انواع تلفن‌های تحت شبکه VoIP چیست؟

یکی از نموارد مهم در راهنمای خرید تلفن تحت شبکه VoIP آشنایی با انواع ان است. تلفن‌های تحت شبکه VoIP به دو دسته سخت‌افزاری و نرم‌افزاری تقسیم می‌شوند. در ادامه به برخی از انواع تلفن‌های تحت شبکه VoIP اشاره می‌کنیم:

 1. تلفن‌های IP سخت‌افزاری: این تلفن‌ها مانند تلفن‌های سنتی هستند و دارای صفحه نمایش، کلیدهای بزرگ، صدا و بلندگو می‌باشند. این تلفن‌ها معمولاً از پروتکل SIP استفاده می‌کنند و با استفاده از کابل شبکه به شبکه متصل می‌شوند.
 2. تلفن‌های IP نرم‌افزاری: این تلفن‌ها به صورت نرم‌افزار بر روی کامپیوتر، تبلت یا گوشی هوشمند نصب می‌شوند. این تلفن‌ها از پروتکل SIP و یا پروتکل‌های دیگری مانند323 و MGCP استفاده می‌کنند. برخی از انواع تلفن‌های IP نرم‌افزاری شامل Skype، Zoom، WhatsApp و Cisco Jabber می‌شوند.
 3. تلفن‌های IP بی‌سیم: این تلفن‌ها به صورت بی‌سیم و با استفاده از تکنولوژی DECT به شبکه متصل می‌شوند. این تلفن‌ها دارای صفحه نمایش، کلیدهای بزرگ و بلندگو هستند و معمولاً در محیط‌هایی مانند دفاتر و فروشگاه‌ها استفاده می‌شوند.
 4. تلفن‌های تحت شبکه با ویژگی‌های خاص: برای برخی از کاربران تلفن‌های تحت شبکه با ویژگی‌های خاص مانند داشتن دوربین، پورت USB، کارتخوان و یا توانایی اتصال به سیستم‌های تحت شبکه دیگر مورد نیاز است.

تلفن‌های تحت شبکه VoIP در انواع مختلفی موجود هستند و کاربران می‌توانند بر اساس نیاز خود، نوع مناسبی از این تلفن‌ها را انتخاب کنند.

تلفن های تحت شبکه

برندهای معروف تلفن‌های تحت شبکه VoIP چیست؟

مهمترین نکته در راهنمای خرید تلفن تحت شبکه VoIP آشنایی با برندهای آن می‌باشد. در زمینه‌ تلفن‌های تحت شبکه VoIP برندهای مختلفی وجود دارد که به دلیل کیفیت و عملکرد بالا مورد توجه قرار گرفته‌اند. برخی از این برندهای معروف عبارتند از:

 1. Cisco: شرکت سیسکو یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تلفن‌های تحت شبکه VoIP است. تلفن‌های این شرکت دارای کیفیت بالا، پشتیبانی از پروتکل‌های مختلف و قابلیت‌های پیشرفته‌ای همچون مکالمات تصویری و تماس‌های چندرسانه‌ای هستند.
 2. Polycom: شرکت پلیکام یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه‌ی تولید تلفن‌های تحت شبکه VoIP است. تلفن‌های این شرکت دارای کیفیت بالا، صدای واضح و قابلیت‌های پیشرفته‌ای همچون مکالمات تصویری و تماس‌های چندرسانه‌ای هستند.
 3. Avaya: تلفن‌های این شرکت دارای کیفیت بالا، پشتیبانی از پروتکل‌های مختلف و قابلیت‌های پیشرفته‌ای همچون مکالمات تصویری، تماس‌های چندرسانه‌ای و اتصال به سیستم‌های تحت شبکه دیگر هستند.

در کنار این برندها، برندهای دیگری مانند Panasonic ،Mitel ،Huawei، و Linksys نیز در زمینه‌ تلفن‌های تحت شبکه VoIP فعالیت می‌کنند. بازار فعالیت در این حوزه گسترده است. با در نظر گرفتن محدودیت‌ها و قابلیت‌های مورد نیازتان می‌توانید از میان این برندها یک مدل مناسب پیدا کنید.

خرید تلفن ویپ از تکنوکلاینت

چرا از تکنوکلاینت خرید کنیم؟

تجهیزات ارتباطی در ادارات، سازمان‌ها و شرکت‌ها معمولاً پایه‌ای‌ترین ابزار کار شما در امور دیجیتالی هستند. پس بهتر است این تجهیزات را از جایی تهیه کنید که از گارانتی محصولات خود پشتیبانی کند و شرکت معتبری در ارائه محصولات به مشتریان باشد. در زمان خرید تلفن‌های تحت شبکه از فروشگاه معتبر تکنوکلاینت حتماً با کارشناسان ما مشورت کنید تا سازگار با کاربری و محیط کاری شما به شما مشاوره بدهند.

پشتیبانی از گارانتی محصولات، پاسخگویی آنی و مشاوره تخصصی در خصوص خرید انواع تجهیزات کامپیوتری و تلفن تحت شبکه سیسکو و آوایا به مشتریان به صورت آنلاین، از دیگر مزیت‌هایی است که می‌تواند شما را به خرید از تکنوکلاینت ترغیب نماید. برای خرید تلفن‌های تحت شبکه ویپ با بهترین و مناسب‌ترین قیمت با ما تماس بگیرید. هدف ما جلب رضایت شما مشتریان عزیز می‌باشد.

 

لیست قیمت انواع تلفن تحت شبکه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *