مجازی سازی

PCoIP برای استودیوهای پخش زنده

PCoIP برای استودیوهای پخش زنده

بدون هیچ مشکلی همیشه روی خط باشید! راهکار ترادیچی PCoIP برای استودیوهای پخش زنده. با افزایش محبوبیت پلتفرم‌های استریم و تقاضای روزافزون مشتریان برای محتوا، استودیوهای پخش زنده مجبور به تغییر مسیر شده‌اند تا نیاز کاربران را رفع کنند. بنابراین نیاز به محاسبات ابری انعطاف و مقیاس پذیر برای اتوماسیون/همکاری کاراتر، بیش از پیش حس می‌شود.

متخصصین حوزه پخش زنده وابسته به دسترسی امن به ورک استیشن‌های ویرایشی قدرتمند هستند. فناوری PCoIP با ارائه ورک استیشن‌های ریموت، به جریان کار تولیدی شما  انعطاف پذیری خوبی می‌دهد. این ورک استیشن‌ها از همه جا قابل دسترسی هستند و در تجربه کاربر خللی ایجاد نمی‌کنند. به استودیوی پخش زنده مجازی خود وصل شوید و از هر جایی به صورت ریموت کار کنید. دیگر اهمیتی ندارد که منابع شما در دیتاسنتر خودتان امن هستند یا انتخاب کنید که در ابر عمومی باشند.

قدرت بخشیدن به زیرساخت پخش زنده مجازی سازی شده

با در نظر گرفتن نیاز به کار ریموت، دوران تکنولوژی پسا KVM (keyboard-video-mouse) در دسترسی به استودیوی پخش زنده سر رسیده است. از هر جایی از دنیا با راه‌کارهای Teradici PCoIP با حجم کاری رسانه‌ای تعامل کنید.

بیشتر از یک دهه است که ترادیچی به عرصه رسانه و سرگرمی در سراسر جهان ورود کرده و به شیوه‌ای بسیار ایمن بارهای کاری گرافیکی رسانه‌ای را هندل می‌کند. یک تجربه دسکتاپ با ایمنی بسیار بالا به صورت یک جریان پیکسلی رمزگذاری به دستگاه مورد نظر شما ارسال می‌شود و محتوای شما نیز به صورت کاملاً امن در دیتاسنتر باقی می‌ماند. بیشتر از 80% استودیوهای تدوین که از ورک استیشن‌های مرکزی استفاده می‌کنند، به دنبال فناوری PCoIP هستند تا نیازهای دسترسی ریموت خود را برآورده سازند. فناوری PCoIP برای تحویل تصاویر با بالاترین کیفیت، تعامل پذیری بسیار بالا و اجرای روان فریم‌ها در هر شبکه‌ای شناخته شده است.

ویدیو ادیتورها، خوشحال باشید!

نیازها و جریان کاری ادیتوری یکپارچه:

ترادیچی مرتباً در حال همکاری با غول‌های بزرگ ادیت ویدیو مثل ادوبی و آوید (Avid) است تا از طریق همکاری‌های استراتژیک، عملکرد خوب و تطبیق پذیری محصول را تضمین کند. چنین راه‌کارهای یکپارچه‌ای تعامل بالای کاربران نهایی، بهترین کیفیت تصویر، اجرای روان فریم‌ها و مسیر به‌روزرسانی نرم افزاری به راه‌کارهای HDR آینده بر روی پلتفرم ادیت دلخواه را تضمین می‌کنند.

دپارتمان‌های IT این کمپانی‌های پخش زنده از انعطاف پذیری این معماری ابر هیبریدی لذت می‌برند؛ چرا که کارکنان بخش ادیت و تولید، چه در محل چه به صورت ریموت، همه در یک محیط مدیریتی یکپارچه متصل به هم قرار دارند.

متخصصین صنعت پخش زنده در سراسر دنیا به دلایل متعددی از جمله تجربه کاربری فوق‌العاده و دسترسی بسیار ایمن به نرم افزارهای سنگین گرافیکی علیرغم حفظ امنیت داده‌ها، محبوبیت فراوان دارند. با راه‌کارهای ترادیچی PCoIP می‌توانید صرف نظر از اینکه اطلاعاتتان روی دیتاسنتر خودتان است یا روی ابر عمومی، از هر جایی کار کنید.

PCoIP برای استودیوهای پخش زنده

به چالش کشیدن سناریوهای کار ریموت

وقتی استودیوهای تلویزیونی سراسر دنیا مجبور به گنجاندن گزینه‌های کار از خانه در جریان کاری خود می‌شوند، شرکت‌ها نیز باید پیشنهادات جایگزین مناسبی برای کارمندان خود داشته باشند. اگر چه که تجهیزات تولید تلویزیونی عمیقاً بر زیرساخت‌های فیزیکی وابسته هستند، بایستی اتاق‌های مشخصی برای کنترل کارکنان در استودیو باشد. اما مشاغلی مثل ادیتورهای پساتولید، ناظران عملکردی، محققین آرشیوکننده‌ها هم می‌توانند از توان محاسباتی ورک استیشن‌ها مجازی، بدون از دست دادن تجربه مشابه کار حضوری، استفاده کنند. نرم افزار دسترسی ابری ترادیچی که یک راه‌کار نرم‌افزاری فوق ایمن از مبدأ به مقصد برای استودیوهای مجازی نسل جدید است. یک تغییر فوق‌العاده عظیم برای نیروی پساتولید مجموعه، حتی در شرایط سخت یا متغیر شبکه ایجاد می‌کند. علاوه بر این هیچ نیازی به اتصال VPN برای اتصال به این فضای کار مجازی از خانه یا هر جای دیگر نیست.

در حالی که تکنولوژی اختصاصی KVM یک تسریع کننده اولیه برای متمرکزسازی منابع همراه با شبکه‌های SDI بود، تغییر به مجازی سازی و زیرساخت IP، به لحاظ بهینه سازی هزینه و انعطاف پذیری زیرساخت یک تغییر بزرگ به حساب می‌آید.  نه تنها استودیوها به صورت یکپارچه رد پای خود را برای فضای ذخیره اقتصادی و منابع سرور گسترش می‌دهند، بلکه رسیدن به ورک استیشن‌های کاملاً پیشرفته که در تمام شبکه‌های IP خدمات می‌دهند دیگر یک رویا نیست. چنین ورک استیشن‌هایی منابع کاملاً یکپارچه ارائه می‌دهند که ورک استیشن‌های انعطاف پذیر به لحاظ جغرافیایی را در هر فضای ابری برای پیمانکاران پخش زنده، تیم‌ها سیار یا کارمندان ریموت همراهی می‌کنند.

انعطاف پذیری، مدیریت و مقیاس پذیری کامل

تغییر به زیرساخت دسکتاپ مجازی شده مبتنی بر نرم افزار نیاز به به‌روزرسانی‌های پرهزینه KVM را از بین می‌برد. نرم افزار دسترسی ابری ترادیچی شامل یک راه‌کار مدیریتی جامع یعنی Cloud Access Manager است. به وسیله آن می‌توان دسکتاپ و ورک استیشن‌های کاملاً مقیاس پذیر و مقرون‌به‌صرفه را پیاده سازی کرد. Cloud Access Manager حقوق کاربران را مشخص می‌کند، اتصال امنی میان کاربران و دسکتاپ‌ها پایه گذاری می‌کند، احراز هویت چند مرحله‌ای دارد و هزینه‌های محاسبات ابری را با تقویت منابع به صورت کامل مدیریت می‌کند.

Cloud Access Manager از سناریوهای هیبریدی و چند ابری با در نظر گرفتن محیط‌های کاری حضوری پشتیبانی می‌کند. شما اتصال یکپارچه خواهید داشت، صرف نظر از اینکه دسکتاپ، داده‌ها یا توان محاسباتی شما کجا قرار گرفته. آیا در استودیوی ادیت هستید یا هر یک از ارائه دهندگان ابر عمومی.

تحت شرایط مدیریت یکسان اتصال و با وجود یک مدیر، Cloud Access Manager هزینه‌های محاسباتی شما را مدیریت و واسطه‌گری می‌کند.

استراتژی‌های تداوم کسب و کار و بازیابی فاجعه

استودیوی پخش مجازی سازی شده مزایای بسیاری نسبت به رقیب خود یعنی سخت افزار رو به افول SDI دارد. توانایی ارائه ورک استیشن‌های مجازی پشتیبان و فوری به صورت ایمن در یک ابر عمومی که به آنی به چشم می‌آید، به ویژه به هنگام بلایای طبیعی، اتفاقات فاجعه‌بار یا وقتی به سرعت دیتاسنتر نیاز داریم. به تدریج و به سادگی دسکتاپ‌های ریموت اضافه کنید و همیشه می‌توانید نیاز محاسباتی نیروهای خود را تامین کنید. اوقات مرده IT یا وقفه‌های غیرمترقبه در هر کسب و کار اجتناب ناپذیر است. چه چند دقیقه باشد یا چند ساعت، عواقب آن می‌تواند هزینه زیادی به گردن شما بیندازد. برای اینکه بتوان جریان‌های کاری را دوباره به کار انداخت، باید از یک دسکتاپ مجازی استفاده کنیم که پیاده سازی و دسترسی سریع، سهولت استفاده، امنیت و عملکرد خوب داشته باشد.

با بهترین راه‌کارهای PCoIP برای حفظ امنیت محتوا منعطف باشید

استودیوهای بزرگ برای حفظ امنیت مربوط به شبکه‌های محتوایی خود کاملاً وابسته به فناوری PCoIP هستند. با استفاده از نرم افزار دسترسی ابری، منابع رسانه‌ای به صورت کاملاً ایمن در دیتاسنتر قرار می‌گیرند و تنها از طریق شبکه‌های مجاز به صورت جریان رمزگذاری شده‌ای از پیکسل‌ها قابل دسترسی هستند.

به این دلیل که خود فایل‌های رسانه هرگز در اندپوینت دانلود نمی‌شوند، مالکیت معنوی به لحاظ امنیت در حد استودیو می‌ماند. صرف نظر از اینکه چه نرم افزارهایی برای دسترسی به محتوای شما استفاده شده‌اند.

PCoIP

تجربه بی‌رقیب کاربر در ریموت برای نرم افزارهای کلیدی

به نرم افزارهای همیشگی خود مثل Avid Media Composer، Adobe

Premiere Pro یا After Effects، DaVinci Resolve، Editshare EFS و موارد مشابه که توانایی استفاده در حالت چند مانیتوری را دارند، تا کیفیت نمایش تا 4K/UHD دسترسی داشته باشید. در این حالت دقت متن و تصویر بدون تلفات بوده، و دیگر خبری از فشرده سازی بلوکی شکل حاصل از پروتکل نمایش نیست. پروتکل PCoIP شهرت خوبی در میان استودیوهای شناخته شده در سراسر جهان به لحاظ تجربه کاربری بی‌رقیب در مقایسه با جایگزین‌های خود دارد. می‌توانید از دستگاه‌های Wacom خود برای ادیت هنری استفاده کنید و یک تجربه تعاملی بی‌تاخیر داشته باشید؛ حتی اگر شرایط شبکه شما سخت و بدون تغییر باشد.

گرافیک را با مزارع رندر و فضای ذخیره سازی تلفیق کنید!

نرم افزارهای خلاق خود را با ترکیب ورک استیشن‌های گرافیکی با فضای ابری و مزارع رندر بهبود دهید. اگر سازمان پخش ویدیویی شما چندین شعبه دارد یا با پیمان‌کاران ریموت کار می‌کند، آنها را از یک مکان مرکزی یا ابر عمومی پشتیبانی کنید. چراکه صرفه‌جویی بزرگی در هزینه‌های تجهیزات، لجیستیک و پشتیبانی خواهد بود. ماشین‌های مجازی دیگر تنها به نرم افزارهای مجازی سازی شده سرور، پایگاه داده یا مزارع رندر محدود نیستند. بلکه اکنون به طور کامل طراحی شده‌اند تا کل بار کاری تولید محتوای شما را پوشش دهند.

استعدادهای خود را در سطح جهانی گسترش دهید!

دیگر گذشت روزهایی که برنامه‌های توسعه جغرافیایی در هزینه‌های زیاد CAPEX جمع می‌شدند و زیرساخت آی تی بازسازی می‌شد. با متخصصان حرفه‌ای پرطرفدار تیم شوید یا تولید خود را به سمت افراد دیگر ببرید. افرادی که یا خارج از مرزهای دیتاسنتر شما هستند یا در ابر عمومی در یک منطقه دیگر قرار دارند. جریان‌های کاری که مجازی سازی ایجاد کرده می‌توانند خروجی مناسبی بدون ردپای فیزیکی محسوس و مخارج دیگر داشته باشند.

نویز و مصرف برق را کاهش دهید

با به کارگیری زیروکلاینت‌های کم‌مصرف برای راحتی کامل متخصصین پخش زنده شما، دیگر خبری از گرم شدن بیش از حد یا حواس پرتی به خاطر فن‌های پرسروصدا نیست. مزایای آن را وقتی خواهید دید که هزینه‌های کولر را در پایان ماه بررسی کنید و هزینه کمتری هم برای پشتیبانی IT بدهید.

زیروکلاینت‌های PCoIP همچنین به نیروهای ریموت این قابلیت را می‌دهند که از استودیوهای مجازی خودشان از خانه، به نرم افزارهای خود در استودیوی اصلی دسترسی داشته باشند. امنیت اطلاعات حتی بهتر هم شده و اغلب عملکرد بهتری از نرم افزارهای نصب شده در کامپیوترهای خانگی یا لپ‌تاپ‌ها دارد.

نتیجه: تولید محتوای بهبود یافته حتی در سخت‌ترین شرایط. تلویزیون و دیگر استودیوهای پخش زنده دوست دارند به صورت ایده‌آل از تمامی ورک استیشن‌های ریموت برای ادیت ویدیو، ابزارهای پخش، ویدیولاگرها و حتی واحدهای تولید سیار بهره می‌گیرند.

همچنان که اتاق‌های کنترل به جریان‌های کاری مبتنی بر آی پی غیر متمرکز از سخت افزار تغییر می‌کنند، دسکتاپ‌های مجازی مسیر کارایی و انعطاف پذیری در پخش زنده بدون عملکرد مخاطره آمیز را طی می‌کنند.

راه حل‌ها

پلن‌های اشتراک  All Access، راه‌کارهای PCoIP ریموتی می‌دهد که هزینه‌های IT را کاهش داده و زمان را مدیریت می‌کند. بدین شیوه تیم شما انعطاف کار کردن به هر نحوی را دارند. با All Access اکنون می‌توانید به صورتی کاملاً ایمن، نرم افزارها و محیط‌های کاری را از ابر یا دیتاسنتر مورد نظر خود اجرا کنید – نرم افزارهای خود را جا‌به‌جا کنید، تیم خلاقیت خود را پویا کنید و توان GPU ابری خود را تقویت کنید.

دسترسی دسکتاپ

برای کاربران VMware Horizon یا Amazon WorkSpaces و PCoIP Zero Client و Management Console Enterprise.

دسترسی ابر

بارهای کاری ویندوز یا لینوکس را از مراکز داده خصوصی، ابرهای عمومی یا هر ترکیبی از این دو تحویل دهید. شامل پشتیبانی، منابع و کارگزاری برای کارت‌های ایستگاه کاری ریموت PCoIP است.

دسترسی ابر +

برنامه‌های گرافیکی فشرده ویندوز یا لینوکس را از مراکز داده خصوصی، ابرهای عمومی یا هر ترکیبی از این دو ارائه دهید. شامل پشتیبانی، منابع و کارگزاری برای کارت‌های ایستگاه کاری ریموت PCoIP می‌شود.

در این مقاله به بررسی راهکارهای ترادیچی PCoIP برای استودیوهای پخش زنده پرداختیم و گفتیم چگونه می‌توان به وسیله مجازی سازی، بازدهی نیروها را افزایش داد و هزینه‌های جانبی را کم کرد. همچنین در مورد اهمیت حفظ امنیت داده‌ها و دلایل استفاده از پروتکل PCoIP اشاره کردیم. امیدواریم از خواندن این مطلب اختصاصی از تکنوکلاینت لذت برده باشید.

ارائه خدمات مجازی سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *