مینی کامپیوتر

کامپیوتر آماده یا اسمبل شده؟

کامپیوتر آماده یا اسمبل شده؟

اسمبل به چه معناست؟ به معنای سرهم‌بندی کردن.  چه زمانی به یک کیس واژه اسمبل شده را می‌گویند؟ زمانی که قطعات درون کیس، از قبل توسط شرکت سازنده درون سیستم قرار داده شده باشد. به اینگونه کیس‌ها، کیس آماده نیز می گویند. در ادامه این مقاله به سوال آیا کامپیوتر آماده یا اسمبل شده بخریم می‌‎پردازیم.

مزایای کامپیوترهای اسمبل شده:

1) قابل ارتقا بودن قطعات: کیس هایی که  توسط فروشگاه و یا خود افراد  اسمبل می ‌شود  به راحتی قابل ارتقا می باشد و نمونه قطعات آن و یا مشابه آن در بازار به وفور یافت می شود. اینگونه کیس ها در انواع مختلف و با قیمت های متفاوت عرضه می شوند.

2) مناسب برای گیمینگ و انجام بازی‌های رایانه‌ای: مینی کیس‌های کارخانه ای برای بازی مناسب نیستند چون از منبع تغذیه قوی برخوردار نیستند و چنانچه نیاز به استفاده از کارت گرافیگ های نسل بالا باشد، این کامپیوترها به مشکل خواهند خورد.

3)  وجود تنوع در ظاهر

4) امکان تعمیر و نگهداری راحت تر

کامپیوتر آماده یا اسمبل شده؟

مزایای کامیپوترهای کارخانه‌ای:

  • در اینگونه کیس‌ها از قطعات اصلی و با یک برند استفاده می‌شود. به علت استفاده تمامی قطعات از یک مارک هماهنگی بیشتری وجود دارد و در انتها باعث افزایش کارایی رایانه می‌شود.
  • متاسفانه قطعات تقلبی و بی‌کیفیت در بازار بسیار زیاد است. ممکن است هنگام خرید قطعات یکی از همین جنس‌های تقلبی خریداری کنید. در صورتی که تمامی قطعات موجود بر روی کیس‌های کارخانه‌ای همگی اصل هستند.
  • با استفاده از این گونه کامپیوترها می توان یک ست کامل از برند مورد نظر داشت.
  • زمانی رایانه آماده کارخانه‌ای با گارانتی تهیه می‌کنید، تمام قطعات داخلی و خارجی و ملحقات دارای گارانتی هستند و در هنگام بروز مشکل فقط به یک شرکت گارانتی کننده مراجعه می‌کنید.
  • در کیس‌های آماده کارخانه‌ای، تمامی قطعات استفاده شده دارای آخرین تکنولوژی هستند و امکان ارتقا برای قطعات درنظر گرفته شده است. به‌عنوان مثال قابلیت نصب هارد دیسک دوم، سوم و یا همچنین کارت گرافیک و رم اضافه نیز تعبیه شده است.

کامپیوتر آماده یا اسمبل شده؟

 

  • کامپیوترهای کارخانه‌ای دارای دو مزیت مهم و قابل توجه هستند؛ صدای کمتر، مصرف برق کمتر. کامپیوترهای کارخانه‌ای، در مقایسه با کیس‌های معمول در بازار دارای مصرف برق بسیار کمتری هستند.
  • قیمت مناسب: ممکن است فکر کنید قیمت رایانه‌های آماده بیشتر از کیس‌های اسمبلی باشد، ولی اینطور نیست. میتوانید تقریباَ با همان مقدار بودجه‌ای که می‌خواهید خرج کنید صاحب یک رایانه آماده کارخانه‌ای به همراه تمامی لوازم موس، کیبورد و مانیتور شوید.
  • عدم نیاز به مهارت و تخصص: در هنگام خرید قطعات مختلف نه‌تنها باید بدانید که چه قطعه‌ای را تهیه کنید، بلکه باید دست به یک انتخاب مطمئن بزنید. قطعات متفاوت کامپیوتر با ویژگی‌ها و مشخصات مختلفی به فروش می‌رسند. باید به تمامی این ویژگی‌ها آشنایی کامل داشته باشید تا هنگام خرید بهترین گزینه را انتخاب کنید. نگرانی این موضوع که قطعه خریداری شده با سیستم همخوانی دارد یا خیر نیز وجود دارد.

نتیجه گیری:

تمامی مواردی که ذکر شد گویای این مطلب است که برای کاربرانی که اطلاعات و تخصص زیادی درباره قطعات کامپیوتر ندارند کامپیوتر آماده نسبت به کامپیوتر اسمبل شده مزایا و برتری چشمگیری دارند. مهم‌ترین نکته‌ای که بین خرید یک کامپیوتر اسمبل شده و سرهم‌بندی‌کردن آن وجود دارد، تفاوت در قیمت آن‌ها استاما اگرچه برای برخی کاربران  کامپیوترهای اسمبل شده بسیار کاربردی تر هستند.

کمپانی تکنوکلاینت واردکننده انواع کامیپوتر آماده از بهترین برندهای روز دنیاست. جهت مشاهده فروشگاه تکنوکلاینت کلیک کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 2 =