دستگاه حضور و غیاب

بهترین برندهای دستگاه‌های حضور و غیاب

بهترین برند دستگاه حضور و غیاب

 

امروزه کنترل تردد به ویژه برای سازمان‌ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ، به امری حائز اهمیت تبدیل شده است. در واقع با پیشرفت ارتباطات و تکنولوژی، اهمیت بهره‌مندی از سیستم حضور و غیاب بر مدیران پوشیده نیست؛ اما آن چه باید به آن توجه کرد، انتخاب بهترین محصول متناسب با نیاز خود از بین دستگاه‌های حضور و غیاب (Attendance Device) است. در این مقاله بیش از آن که به اهمیت موضوع کنترل تردد و تأثیر آن بر صنایع مختلف بپردازیم، برترین برند دستگاه حضور و غیاب موجود در بازار ایران را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

لیست قیمت انواع دستگاه حضور غیاب

 

در انتخاب بهترین دستگاه حضور و غیاب به چه نکاتی توجه کنیم؟

هنگام انتخاب و خرید دستگاه حضور و غیاب، با چند مسئله مواجه هستیم. اول روش شناسایی دستگاه حضور و غیاب است که می‌تواند به صورت‌های مختلف تشخیص از طریق اثر انگشت، عنبیه، چهره، کارت ساعت‌زنی و … باشد. مورد دوم انتخاب درست از میان برندهای داخلی و خارجی موجود است. دستگاه باید در عین اقتصادی بودن، بهترین عملکرد را ارائه دهد. به ویژه با در نظر گرفتن وضع کنونی دلار و نوسانات ارزی حاصل از آن.

از این رو به بررسی سه مورد از بهترین برندهای دستگاه حضور و غیاب موجود در بازار ایران می‌پردازیم.

3 بهترین برند دستگاه حضور و غیاب

برند سوپرما

 • برند سوپریما (Suprema)

اولین معرفی از لیست بهترین برند دستگاه حضور و غیاب برند سوپریماست. شرکت سوپریما در سال 2000 در کره جنوبی تأسیس شده و شروع به کار نموده است. سوپریما با استفاده از تکنولوژی‌های برتر و محصولات باکیفیت، از شرکت‌های پیشرو در حوزه حضور و غیاب در جهان به شمار می‌آید. سوپریما با ترکیب الگوریتم‌های بیومتریک، نوآوری و ابتکارات فراوانی در صنعت امنیت به ویژه در دهه‌های اخیر خلق کرده است. این شرکت به عنوان یکی از برندهای برتر در ارائه این محصولات، در بیش از 140 کشور نمایندگی فعال دارد. شرکت سوپریما یک رهبر جهانی در زمینه بیومتریک، احراز هویت و تکنولوژی های وابسته به امنیت می‌باشد.

این شرکت در زمینه نوآوری و توسعه محصولات باکیفیت بیومتریک پیشگام است و محصولات آن در بسیاری از حوزه‌ها استفاده می‌شوند. کاربرد غالب دستگاه‌های سوپریما برنامه‌های مختلف مانند گذرنامه الکترونیکی، شناسایی جنایی، بازرسی مهاجرت و غیره می‌باشد.

برند ویردی

 • برند ویردی (Virdi)

شرکت union community محصولاتی در زمینه حضور و غیاب و کنترل دسترسی بیومتریک با برند Virdi  به بازار عرضه کرده است. این شرکت از سال 2000 فعالیت خود را آغاز کرده و امروزه جزو برترین برندهای جهان محسوب می‌شود. محصولات این برند، با تکنولوژی‌های نوین بیومتریک، یعنی تشخیص چهره، تشخیص عنبیه، شناسایی اثر انگشت همراه با کارت و رمز ارائه می‌شوند. دفتر مرکزی برند ویردی در شهر سئول،کره جنوبی واقع شده است. هر چند در کشورهای آفریقای جنوبی، هندوستان و حتی کشور امارات متحده عربی نیز نمایندگی دارد.

دستگاه‌های این برند امکانات فوق‌العاده‌ای دارند. از جمله امکانات نوینی که سر و صدای بسیاری به راه انداخت، دوربین‌های متحرک دستگاه‌های حضور و غیاب شرکت Virdi بود. این دوربین‌ها که از طریق تشخیص چهره افراد تردد را ثبت می‌کردند، بر اساس قد به صورت اتوماتیک تنظیم می‌شوند. در نتیجه دیگر نیازی نیست افراد قد خود را بر اساس جای دستگاه تنظیم کنند.

از جمله نقاط قوت دیگری که در همه دستگاه‌های Virdi به چشم می‌خورد، سرعت بالای شناسایی افراد می‌باشد. وجود سنسورهای بسیار قوی، امکان تقلب کم کرده و آن را نسبت به دیگر دستگاه‌های حضور و غیاب محبوب‌تر کرده است.

دستگاه حضور غیاب برند zk

 • برند زد کی (ZK)

یکی از بهترین برندهای دستگاه حضور و غیاب شرکت ZKTeco مشهور به برند ZK شناخته‌شده‌ترین کمپانی در زمینه تولید و توسعه دستگاه‌های حضور و غیاب بیومتریک است. محصولات این شرکت چینی و مخصوصاً دستگاه حضور و غیاب  ZK، مدتها است که از پرفروش‌ترین‌ها هستند. محصولات این شرکت در زمینه سیستم‌های کنترل تردد بیومتریک، در صدر فهرست‌های جهانی قرار دارند. این شرکت توانسته در عرصه رقابت با کارخانه‌های اروپایی و آمریکایی، بازار خوبی در این کشورها داشته باشد.

شرکت زد کی یک شرکت معتبر بین‌المللی است که تقریباً در همه کشورهای دنیا نمایندگی فعال دارد. کمتر شرکت مشابهی قادر به رقابت با محصولات تکنولوژیک این کمپانی است. شرکت زد کی تی اکو دارای مراکز مختلف تحقیق و توسعه، نوآوری و طراحی در ایتالیا، کره جنوبی و بسیاری از شهرهای چین است. این برند که فعالیت خود را در سال ۱۹۸۵ در قالب یک طرح تحقیق و توسعه بر روی الگوریتم‌های اثر انگشت آغاز کرد. در نهایت در سال ۱۹۹۸ موفق به تولید دستگاه‌های شناسایی اثر انگشت به صورت تجاری شد. این شرکت اکنون از بزرگترین شرکت‌های فعال در حوزه اسکن اثر انگشت و تشخیص هویت است.

بهترین دستگاه‌ حضور و غیاب برای سازمان شما چیست؟

ویژگی هایی که در خرید بهترین دستگاه حضور و غیاب باید در نظر بگیرید عبارتند از:

 1. سخت‌افزار دستگاه
 2. نحوه ساعت‌زنی
 3. قابلیت ادغام
 4. سایز مجموعه

بهترین برند دستگاه حضور و غیاب

 • سخت‌افزار دستگاه

اولین آیتمی که صاحبان مشاغل باید در نظر بگیرند، تجهیزات سخت‌افزار پیشرفته و یا ساده سیستم حضور و غیاب است. برای بیشتر بیزینس‌ها استفاده از دستگاه‌های مدرن نظیر تشخیص چهره و اثر انگشت با کیفیت عالی بهترین انتخاب خواهد بود.

برای شرکتهایی با تعداد کم پرسنل یا کارکنان دورکار، تجهیزات سخت‌افزاری دستگاه خیلی حائز اهمیت نیست. بلکه برای مدیریت حضور و غیاب باید سیستمی انتخاب کنید که قابلیت ساعت‌زنی از طریق وب یا اپلیکیشن موبایل را داشته باشد.

 • نحوه ساعت‌زنی

نحوه ساعت‌زنی به وضوح به استفاده فیزیکی شرکتها از دستگاه حضور و غیاب بستگی دارد. مثلاً نحوه ساعت‌زنی از طریق وب یا اپلیکشن موبایل را می‌توان با تکنولوژی جئوفنسینگ یا محدوده جغرافیایی پرسنل دورکار سنجید. در نتیجه پرسنل تنها در صورتی می‌توانند ورود و خروج ثبت کنند که در محدوده جغرافیایی مشخص شده در لوکیشن باشند.

وقتی صحبت از ثبت ورود و خروج حضوری می‌شود، دستگاه‌های چهره‌ای، انگشتی، کارتی یا رمزی جلوه بیشتری پیدا می‌کنند. مثلاً یک کافی‌شاپ یا تهیه غذا که پرسنل کمی دارند، نیاز به استفاده از سیستم‌های پیشرفته تشخیص چهره یا چشم ندارند. اما سازمان‌های پیچیده‌تر با امنیت پیشرفته می‌توانند از ویژگی‌های یاد شده بیشتر بهره ببرند.

حضور و غیاب

 • قابلیت ادغام و یکپارچگی

سیستم حضور و غیاب جدید شما باید بیشتر از یک سیستم برایتان کارایی داشته باشد؛ یعنی بتواند با سایر نرم‌افزارها نظیر حقوق و دستمزد یا صدور فیش در رستوران‌ها سازگاری کامل داشته باشد. توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری این قابلیت را بر روی سیستم‌ها اجرا کرده‌اند تا دستگاه بطور یکپارچه در سیستم‌های مختلف نیازهای مشتری را برآورده نماید.

 • اندازه کسب و کار

تا زمانی که شما از دستگاه حضور و غیاب استفاده می‌کنید، سایز کسب و کار شما اهمیت چندانی ندارد. این دستگاه‌ها کمک می‌کنند ثبت ورود و خروج پرسنل را به آسانی انجام دهید و از آنها گزارش تهیه نمایید. با استفاده از دستگاه حضور و غیاب آنلاین، اشتراک‌گذاری اطلاعات سیستم حضور و غیاب در بین بخش‌ها آسان می‌شود. استفاده از دستگاه حضور و غیاب برای ثبت روزانه کارکرد و تردد کارکنان بسیار مفید است.

اگر یک مجموعه کوچک هستید، مطمئن شوید که با رشد کسب و کارتان سیستم حضور و غیاب شما نیز مقیاس‌پذیر باشد. یعنی در مقیاس بزرگتر برای پرسنل با تعداد بالاتر و یا گسترش فیزیک محل کسب و کار قابل استفاده باشد. در این صورت نیازی به تعویض سیستم حضور و غیاب نیست.

چرا از تکنوکلاینت خرید کنیم؟

امیدواریم با خواند این مطلب با بهترین برند دستگاه حضور و غیاب درایران آشنا شده باشید! تکنوکلاینت نماینده رسمی دنیای پردازش است که آماده ارائه خدمات در سراسر ایران می‌باشد. شرکت ما در مرحله نخست معتبر بوده و خدمات پس از فروش و همچنین گارانتی محصولات خود را پشتیبانی می‌کند. در آخر توصیه می‌کنیم در زمان خرید دستگاه حضور و غیاب از فروشگاه معتبر تکنوکلاینت حتما به یک سری موارد دقت کنید. مواردی مثل ظرفیت چهره، تعداد اثر انگشت قابل تعریف، نوع دستگاه، ظرفیت ثبت و … .

تکنوکلاینت با بهره‌گیری از تیم فنی پشتیبانی خبره و به عنوان یک فروشگاه معتبر می‌تواند انواع این دستگاه‌ها را از برند دنیای پردازش در اختیار شما قرار دهد. پشتیبانی از گارانتی محصولات، پاسخگویی آنی و مشاوره تخصصی در خصوص خرید انواع تجهیزات تحت وب به مشتریان به صورت آنلاین، از دیگر دلایلی است که می‌تواند شما را به خرید از تکنوکلاینت ترغیب نماید.

 

لیست قیمت انواع دستگاه حضور غیاب

 

2 نظر در “بهترین برندهای دستگاه‌های حضور و غیاب

 1. محمد رحیمی گفت:

  بنظرم شما اگر نمایندگی محصولات در ایران را معرفی می کردیدکار راه بنداز تر بود. مثلا اینکه نمایندگی های برند زد کی (ZK) شرکت تایگر و نانوتایم هستند.

  1. ممنون از نظرتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *