تکنولوژی

دارک وب یا وب تاریک چیست؟

دارک وب یا وب تاریک چیست؟

دارک وب (Dark Web) چیست؟ همانطورکه می دانید بخش های عظیمی ازاینترنت ازدسترس کاربران عادی خارج است.  سطح دسترسی اینترنت به سه ناحیه تقسیم بندی می شود:

سرفیس وب (Surface Web): شامل صفحاتی است که برای عموم در دسترس هستند این بخش تنها 5 درصد از اینترنت راشامل می شود و هر چیزی را که در گوگل جستوجو کنید و قابل نمایش باشد شامل این بخش است.

دیپ وب (Deep Web): 96 درصد از اینترنت شامل دیپ وب می باشد که از دید کاربران عادی مخفی است برای نمونه بخشی در اینترنت است که از چشم کاربران عادی پنهان است. برای نمونه، آدرس ایمیل هر شخصی بخشی از دیپ وب است، چون توسط موتورهای جستجو پنهان شده است.

دارک وب (Dark Web):‌ بخش بسیار کوچکی از دیپ وب را دارک وب می گویند.یکی از مشخصات آشکار دارک وب این است که از عمد از دید مردم عادی مخفی است. ناشناس و مخفی بودن در دارک وب باعث شده فعالیت های غیر قانونی و و جرائم در این قسمت بیشتر و در همین قسمت اتفاق بیافتد.

دارک وب

تفاوت دارک وب و دیپ وب  

در اصطلاحات «دیپ وب» و «دارک وب» همانند هم هستند. گاهی اوقات به جای هم نامبرده می شوند. اما در واقعیت باهم متفاوت هستند. به هر محتوایی در اینترنت که توسط کاربر آن اشاره نشده و پیش از خود توسط موتورهای جستجوهمچون گوگل ایندکس نشده دیپ وب می گویند. به طور معمول هر محتوای که بابت آن باید پول بپردازید تا به آن دسترسی پیدا کنید دیپ وب می‌گویند. به طور مثال اطلاعاتی همچون محتویات پولی یا سایت‌های که باید عضو آن باشید چند نمومه از دیپ وب هستند. همانطور که گفته شد دیپ وب بین ۹۶ درصد تا ۹۹ درصد کل اینترنت را شامل می‌شود، و تنها فقط به قسمت های بسیار کوچکی از اینترنت می شود از طریق یک مرورگر وب معمولی دسترسی پیدا کرد.

تفاوت دارک وب و دیپ وب  

سایتهای دارک وب

بیشتر سایت‌های Dark Web توسط کلاهبرداران راه اندازی می شود که آدرس آن را برای فرار از دست اشخاصی که مورد سواستفاده قرار گرفته اند را تغییر می دهند. شاید تابه حال متوجه این موضوع شده باشید که سایت ها و فروشگاه های اینترنتی به خاطر اینکه کارهایشان غیرقانونی است به یکباره از بین رفتند یا ناپدید شدند برای فرار از دست قربانیان خود دست به همچین کاری زده اند.  

تفاوت‌های Dark Web با سایت های دیگر:

 در دارک وب از حروف و اعداد پراکنده و نامرتب استفاده می شود که به ذهن سپردنشان کار هرکسی نیست. همچنین در دارک از پسوند onino استفاده می‌کند در حالی که در سایت‌های دیگر به Com ختم می‌شوند. البته حتما با کمک پروکسی می توانید به سایت های دارک وب دسترسی پیدا کنید.

Dark Web

این کارها هرگز در دارک وب انجام ندهید!

هرگز به قصد کنجکاوی وارد دارک وب نشوید: هرگزبه دلیل کنجکاوی و گشت زنی با این حال که ورود به دارک وب غیرقانونی نیست اصلا وارد آن نشوید. زیرا اگر از خطرات احتمالی که شما را تهدید می‌کند اطلاع داشته باشید هرگز به این سایت ها سر نمی‌زنید و ممکن است مرتکب جرمی شوید که حتی خودتان هم متوجه آن نبودید.

ارتباط گیری دردارک وب ممنوع: در فضای دارک وب کاربران گوناگونی فعالیت دارند که ممکن است خطرات زیادی برایتان ایجاد کنند. پس بهتر است از ارتباط گیری یا دوستی در این فضای خطرناک دوری کنید.

دانلود فایل از ‌سایت‌های ناشناخته: اگر می خواهید فایلی را از اینترنت دانلود کنید، می توانید از ماشین مجازی کمک بگیرید، زیرا این روش بسیار مورد اطمینان است و می‌تواند بدون دغدغه محتویات مدنظر خود به راحتی از دارک وب دانلود کنید ولی هرگز در اینترنت تا به وب سایت های ارائه دهنده آن اطمینان پیدا نکردید به دلیل جذاب‌بودن محتوایش دانلود نکنید.

تکنوکلاینت

شرکت فناوری تکنوکلاینت از سال 1396 فعالیت خود را آغاز کرده است. این شرکت در حوزه فروش انواع تین کلاینت، زیروکلاینت، سرور و لوازم جانبی فعالیت می کند.

در این زمان تکنوکلاینت توانسته است، پروژه‌های تخصصی و چالش برانگیز بسیاری را پشت سر بگذارد. متخصصین رهنما ما می‌توانند ارباب رجوع را در جهت کاهش هزینه ها مشاوره دهند. ماموریت ما عرضه کالاهایی با قیمت مناسب و ایجاد فضایی رقابتی با همکاری سالم و قابل اطمینان است.

از دیگر خدمات ما، تحویل پروژه‌های مشتری در بازه زمانی معقول با کیفیتی بالا و رضایت بخش است. با تکنوکلاینت بهترین خرید را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *