تین کلاینت

مقایسه هزینه تین کلاینت و کیس

مقایسه هزینه تین کلاینت و کیس

امروزه استفاده از تین کلاینت در مجموعه های بزرگ به یک نیاز تبدیل شده است. در این مقاله از جهات مختلف هزینه تین کلاینت و کیس را مقایسه می کنیم، تا بهترین انتخاب را برای تجهیز یک مجموعه داشته باشید. پارامترهای مختلفی که باید مد نظر داشت تا بهترین انتخاب را داشته باشیم عبارت اند از: پارامترهای مختلفی که باید مد نظر داشت تا بهترین انتخاب را داشته باشیم عبارتند از:

هزینه خرید تجهیزات، هزینه ارتقا سیستم، هزینه نگهداری، عمر مفید سیستم، مصرف انرژی و پشتیبانی سیستم ها

هزینه خرید تجهیزات:

شاید در نگاه اول مهمترین مولفه ی استفاده از تین کلاینت و یا کیس بحث میزان هزینه باشد. با توجه به افزایش قیمت قطعات کامپیوتر هزینه اسمبل کردن یک کیس به مراتب بالاتر از خرید تین کلاینت است. به طور میانگین هزینه اسمبل کردن یک کیس با قدرت سخت افزاری بیشتر از خرید یک تین کلاینت است.

هزینه خرید تجهیزات

هزینه ارتقا:

هزینه ارتقاء شامل دو موضوع سخت افزار و نرم افزار می شود.

در موضوع سخت افزاری شما برای یک مجموعه را با 100 کیس یکسان تجهیز می کنید. اما در انتخاب زیروکلاینت می توانید در مرحله اول نوع کاربری و انتظارات از دستگاه مشخص می شود و برای 100 کاربر، 3 یا 4 مدل متفاوت خریداری می شود و طبیعتا هزینه ها کاهش می یابد.

 تین کلاینت ها قابلیت تبدیل به زیروکلاینت را دارد. مجموعه ای را با 100 کیس در نظر بگیرید، شما برای ارتقاء رم این 100 سیستم نیاز به خریداری 100 عدد رم و باز و بست کردن 100 عدد کیس دارید! چه از نظر زمانی و چه از نظر هزینه‌ای در مقابل زیروکلاینت که تنها نیاز به ارتقاء سرور دارید قابل مقایسه نیست. حال این مقایسه را در مقیاس بالاتری در نظر بگیرید، متوجه اختلاف قابل توجهی خواهید شد.

زیروکلاینت

در موضوع نرم افزاری تین کلاینت ها، هر تین کلاینت در هنگام خرید، مشخصات کامل محصول توسط مشاورین تکنوکلاینت در اختیار خریدار قرار داده می شود و چون اکثر تین کلاینت ها قابل ارتقائ نیستند باید در هنگام خرید دقت کرد. این موضوع در کیس هم به همین صورت است ولی قابلیت ارتقائ بیشتری نسبت به تین کلاینت دارد. در زیروکلاینت ها نیز همین موضوع مطرح می شود. به طور مثال هزینه خرید لایسنس 100 عدد آنتی ویروس در مقاب خرید لایسنس آنتی ویروس سروری که تنها یکبار هزینه میکنید اختلاف فاحشی را به ارمغان میآورد..

هزینه نگهداری:

 یکی از مهمترین مولفه های خرید سیستم و تجهیزات بحث نگهداری از آنها می‌باشد. به طور متوسط به ازای هر 50 عدد کیس در یک مجموعه شما نیاز به یک متخصص و نیروی آماده جهت برطرف کردن مشکلات پیشرو در سیستمهای مجموعه دارید. حقوق، بیمه و بسیاری دیگر از مباحثی که باید مد نظر داشته باشید، اما با استفاده از تین کلاینت میتوان این موضوعات را به حداقل کاهش داد. تین کلاینت‌ها به دلیل فن لس بودن و نبود هیچ قطعه مکانیکی در دستگاه، احتمال بد سکتور شدن هارد وجود ندارد.

هزینه نگهداری

عمر مفید:

مورد دیگر که باعث می‌شود تا ما انتخاب راحت تری داشته باشیم میزان طول عمر دستگاه است. میانگین مفید طول عمر یک کیس حدود 5 سال و یک تین کلاینت حدود 10 سال است. این فاصله به دلیل عدم استفاده از فن و هارددیسک بودن دستگاه ها می باشد. معمولا قطعات فن و هارددیسک طول عمر کمی دارند و باعث افزایش گرد و خاک در دستگاه می‌شود.

مصرف انرژی:

ایران یکی از کشورهایی است که بیشترین میزان ذخایر را داراست. به همین دلیل میزان مصرف انرژی خیلی به چشم نمی‌آید، و مردم از وسایل پر مصرف زیادی در طول روز استفاده می‌کنند. هرچند قطعی برق گسترده و بی سابقه و گران شدن برق در چند ماه اخیر باعث شده تا مردم هرچه بیشتر به فکر کم کردن مصرف برق و استفاده از انرژیهای تجدید پذیر باشند. یکی از راه‌های کم کردن هزینه های مصرفی استفاده از تین کلاینت های کم مصرف کمتر از 30 وات به جای استفاده از کیس‌های پر مصرف 250 تا 400 وات می‌باشد.

مصرف انرژی

بروزرسانی:

در تین کلاینت‌ها موضوع به روز رسانی و ارتقا به راحتی انجام می‌شود و رم و هارد به راحتی قابل تعویض است. این موضوع در کیس ها نیز صدق می کند با این تفاوت که در کیس، می توانید سی پی یو را نیز ارتقائ دهید.

برق اضطراری:

با توجه به شرایط پیش روی کشور و قطعی های بی سابقه برق، خرید تجهیزاتی مثل UPS برای روشن نگهداشتن سیستمها به یک امر ضروری تبدیل شده است، حال شما مقایسه کنید 100 دستگاه تین کلاینتی که کمتر از 30 وات مصرف دارند با 100 دستگاه کیسی که 250 وات مصرف برق دارند.

هدف ما در کمپانی تکنوکلاینت عرضه بهترین محصولات IT با بهترین قیمت می باشد. تیم ما در تلاش است تمامی نیازهای شما را با بالاترین کیفیت و کمترین قیمت برآورده کند. فروش بهترین تین کلاینت‌های موجود در بازار با کمترین قیمت را از ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *