تلفن

چرا باید تلفن VOIP بخریم؟

مزایا و معایب تلفن ویپ

امروزه تلفن های سنتی در حال تغییر کردن به سیستم VoIP هستند و از مزایای بسیار این سیستم میتوانند بهرمند شوند. VoIP به معنای voice over internet protocol است که سبک جدیدی از تکنولوژی در تلفن ها و انتقال صدا از روی بستر شبکه است. این سیستم به تماس گیرندگان اجازه برقراری و دریافت تماس تلفنی از طریق شبکه (internet) را میدهد، و مانند تلفن های سنتی که به سیم مسی نیاز دارند نیست! آیا از مزایا و معایب تلفن ویپ اطلاع دارید؟

دید کلی به این سیستم را اگر بخواهیم توصیف کنیم میتوان گفت که نرم افزار پر کاربردی که بر روی یک سیستم کامپیوتر نصب میشود و این سیستم به شبکه شما متصل می‌شود و با راه اندازی هایی که رو پنل نرم افزاری صورت میگیرد شما میتوانید به هر کاربر اجازه استفاده از تلفن را بدهید که به صورت آنالوگ عمل می کند، اما تنظیمات و امکاناتی که در این پنل وجود دارد قابل مقایسه با یک خط شهری و ساده یا سانترال نمی باشد.

پیشنهاد من اینست که تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید و از مزایا و معایب تلفن ویپ مطلع شوید.

تلفن ویپ

دلیل استفاده از تلفن VOIP

دلیل اینکه از تکنولوژی و سیستم ویپ به جای خطوط تلفن های عادی یا همان PSTN می خواهیم استفاده کنیم چیست؟ دلیل های زیاد و بسیاری برای جواب به این سوال است اما با چند دلیل مختصر و مفید میخواهیم خدمت شما توضیح و ارائه دهیم، پس با تکنوکلاینت در ادامه بحث همراه باشید.

اولین دلیل، کاهش هزینه های ارتباطی با voip است، یعنی با از بین بردن هزینه‌ها و کارهای اضافی برای ارتباط بین شعب و کارمندان به صورت رایگان، با افرادی که سیستم ویپ را در اختیار دارند می توانید داشته باشید.

امکاناتی مانند صندوق های صوتی، پاسخ اتوماتیک به تماس ها، انتظار تماس، منو راهنما و بسیاری از امکانات دیگر که بدون نیاز خرید تجهیزات اضافه با سیستم و همواره با تکنولوژی ویپ است.

صحبت از تجهیزات شد، با استفاده از تکنولوژی VOIP به سادگی می توانید بدون خرید تجهیزات اضافه قابلیت هایی مثل منشی تلفنی اوتوماتیک و صندوق صوتی و همچنین با تلفن های IP کارکردی شبیه به تلفن های نرمال در اختیار شما خواهد بود.

ویپ آپشن های زیادی مثل جابه‌جایی انتقال تماس در صورت در دسترس نبودن، دسترسی به خط شرکت و حتی کیفیت صدای HD و ضبط مکالمات به صورت همزمان، شنود مکالمات به صورت همزمان، انتقال تماس به بیرون از مجموعه، تماس با سراسر جهان، موزیک انتظار، برقراری کنفرانس تصویری، عدم نیاز به خرید گوشی های تلفنی و پرداخت هزینه های اضافی و… را دارد.

با این حال آیا هنوز به جواب سوال خود نرسیدید؟! این تنها بخشی از امکانات و آپشن های این تکنولوژی و سیستم است.

بهتر است که بدانید ویپ به طور عادی از رمز گذاری های استاندارد واحد ارتباطات بین المللی استفاده میکند.

مزایا و معایب تلفن ویپ

کمپانی‌های معروف تولیدکننده تلفن ویپ

برخی از شرکت های معروف و توسعه دهنده این تکنولوژی عبارنتند از: سیسکو (بزرگترین و برجسته ترین شرکت در حوزه شبکه و ویپ)، آوایا، گرند استریم، یالینک، پاناسونیک و… این شرکت ها بر این باورند که با این سیستم می توان ارتباطات جهانی را تغییر داد.

برخی از معروف ترین و شناخته شده ترین تلفن های ویپ عبارتند از:

محبوب ترین تلفن های تحت شبکه یالینک T29g,T19p E2,T21p E2

محبوب ترین تلفن های تحت شبکه گرند استریم GXP1615,GXP1625

محبوب ترین تلفن های تحت شبکه سیسکو 7945 – 7965 – 9971 و…

مزایا و معایب تلفن ویپ

هیچ چیزی در جهان بدون عیب و ایراد نیست بنابراین فناوری ویپ هم از این موضوع مستثنی نمی‌باشد. حال به صورت مختصر و مفید میخواهیم با فواید و برخی از معایب سیستم ویپ بپردازیم.

مزایای تلفن ویپ معایب تلفن ویپ
  • هزینه های بسیار پایین برای راه اندازی
  • وابستگی به پهنای باند
  • انعطاف پذیری، بهره وری و عملکرد بالا
  • بدون محدودیت مکانی و قابل دسترس بودن در همه جا
  • وابستگی به نیروی الکتریکی
  • استفاده در گوشی‌های هوشمند با اپلیکشن های مختص به خود
technoclient.com

 

نتیجه گیری

استفاده از ویپ و آپشن و امکانات آن به سازمان‌ها و شرکت ها کمک بسیاری میکند. اینکه در شرکت تعداد بسیاری از پرسنل از طریق یک شبکه باهم در ارتباط هستند و هزینه های ارتباطی شما را حتی اگر بسیار کم باشد کاهش میدهد.

از انتقادات و پیشنهادات شما خوشحال می شویم پس نظرات خود را در مورد این فناوری برای ما ارسال کنید.

 

تولید شده در تیم محتوای تکنوکلاینت.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *