پروژکتور

معرفی ارزان ترین پروژکتورها

معرفی ارزان ترین پروژکتورها

امروز در بسیاری از مکان‌ها استفاده از پروژکتور به یک موضوع عادی تبدیل شده است. قطعا در تمامی کلاس‌های آموزشی، مدارس، دانشگاه‌ها، سالن‌ها و… با این موضوع برخورد داشته اید. در این مقاله قصد داریم به معرفی ارزان ترین پروژکتورها موجود در بازار ایران بپردازیم.

مزایای استفاده از پروژکتور به جای تلویزیون

لذت دیدن تصاویر بزرگ

هر زمان صحبت از تماشای فیلم می‌شود، اولین فکری که به سر آدم می‌زند تماشای فیلم در سینما است، که یادآور خاطرات خوب برای هر شخصی است. یکی از مواردی که افراد تماشای فیلم در سینما را انتخاب می‌کنند، وجود پرده بزرگ سینما است و کیفیت تصاویر است که تماشای فیلم یا حتی فوتبال را بسیار جذاب میکند، البته محیط تاریک باعث هم در این موضوع دخیل است. به طور معمول پروژکتور ها تصاویری در حدود 90 تا 120 اینچ را به وجود می آورند که نسبت به اکثر تلویزیون های بازار عدد به مراتب بالاتری است.

معرفی ارزان ترین پروژکتورها

 

فضای مورد نیاز

شما برای قرار دادن تلویزیون نیاز به میز و مکان مناسب در خانه دارید، جدای این موضوع شما جعبه بزرگ تلویزیون را برای موضوعاتی مثل جابه جایی یا گارانتی باید همیشه در انبار یا گوشه خانه نگهداری کنید. ولی برای پروژکتور این موضوع صدق نمی‌کند، شما می‌توانید به راحتی روی یک میز کوچک آن را قرار دهید و یا به سقف آن را متصل کنید و یا حتی در مواقع مورد نیاز آن را وصل کنید. تنها فضای مورد نیاز پروژکتور یک دیوار رنگ سفید نسبتا بزرگ خالی از تابلو است.

هزینه

شما قبول داشته باشید یا نه، هزینه تمام شده یک تلویزیون 65 اینچ و یا بزرگتر بسیار بیشتر از یک ویدئو پروژکتور با کیفیت است.

معایب استفاده از پروژکتور به جای تلویزیون

صدای کم

یکی از مواردی که معمولا افرادی که پروژکتور دارند با آن بر می‌خورند، صدای کم پروژکتور است. به طوری که مجبور به استفاده از اسپیکر جدا می‌شوند. البته در پروژکتورهای جدید این موضوع تا حدود زیادی برطرف شده است. جدای از این موضوع اکثر ویدئو پروژکتورها صدای کمی هم هنگام روشن بودن دارند که این موضوع شاید در برخی از مواقع موجب ناراحتی شود.

صفحه نمایش

نبود دیوار بزرگ صاف و بدون نقش و نگار اضافی در بسیاری از منازل و محیط های کار یک مشکل به حساب می‌آید، این موضوع در کیفیت ویدئو پروژکتور ملموس است، به همین منظور یکی دیگر از مواردی که بعد از خرید پروژکتور معمولا به آن باید مراجعه کنید خرید صفحه نمایش (پرده نمایش) است، که با توجه به کیفیت و ابعاد قیمت‌های متفاوتی هم دارند. برخی از صفحه نمایش‌ها به مواردی از قبیل کیفیت تصویر خروجی، افرایش کنتراست، تصویر ارتقای سطح رنگ مشکی تصویر و… کمک می‌کنند.

ارزان ترین پروژکتورها

معرفی برخی از ارزان ترین پروژکتورها


ویدئو پروژکتور کاسیو  Casio XJ-M140

این ویدئو پروژکتور لیزری یکی از بهترین انتخاب‌ها برای شما است. کیفیت بالای تصاویر با لنزهای DLP طول عمر لامپ (اکو) حدود 20000 ساعت که بسیار طولانی است و شدت روشنایی 2500 لومن و… باعث شده است تا این پروژکتور یکی از بهترین انتخاب ها باشد. در کنار این موضوع که قیمت این پروژکتور چیزی حدود 6 میلیون تومان است.

جهت خرید ویدئو پروژکتور کاسیو  Casio XJ-M140 کلیک کنید.

ویدئو پروژکتور بنکیو MX711

یکی دیگر از ارزان ترین پروژکتورها، پروژکتور  بنکیو MX711 بسیار قدرتمند و با قابلیت های فراوان است. این پروژکتور که از تکنولوژی DLP برخوردار است تصاویر بسیار زیبا و پر جنب و جوشی را ارائه می کند.

جهت خرید ویدئو پروژکتور بنکیو MX711 کلیک کنید.

دیتا پروژکتور اینفوکوس مدل  IN116x

دیتا پروژکتور اینفوکوس  IN116x از سری پروژکتورهایی است که به واسطه ساخت بسیار عالی آن خرابی بسیار کمی نزدیک به صفر دارد.

جهت خرید دیتا پروژکتور اینفوکوس مدل  IN116x کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.