تین کلاینت

چه کسانی تین کلاینت نخرند؟

چه کسانی تین کلاینت نخرند؟

تیتر این مقاله تین کلاینت نخرید است. اما اول ببینیم تین کلاینت چیست؟ تین کلاینت يك كامپيوتر روميزي فاقد هرگونه قطعه‌ی مكانيكي مانند هارد ديسك و فن است. از اين جهت نسبت به کیس های قدیمی حرارت كمتري توليد مي كند، كه گزينه مناسبي براي محيط‌هاي كاري و صنعتي گرم هستند. تین کلاینت‌ها دستگاه‌های بسیار كوچك و كم حجم تر از کیس‌های قدیمی هستند و فضاي كمي را اشغال مي كنند. درنتیجه براي محيط هاي كاري كوچك نيز بهترین گزینه هستند. آن ها توان مصرفي کمی، حدود 30 وات دارند که خود نیز بسیاری از هزینه های جاری  مجموعه را کنترل می کند.

همانطور که می دانید مديريت کردن اطلاعات ورودي و خروجي مجموعه براي مديران سازمان‌ و ادارات بسیار زمان بر و پرهزينه  است، استفاده از تین‌کلاینت‌ها، از لحاظ امنیت، ابعاد كوچك و كم حجم، مصرف انرژي كم و امكانات فوق العاده بالا و همچنین قیمت مقرون به صرفه آن  بسيار مورد استقبال قرارگرفته‌است. در ای مطلب قرار است بگوییم چه کسانی تین کلاینت نخرید!

چه کسانی تین کلاینت نخرند؟

مزایای تین کلاینت

تین کلاینت ها فاقد فن (فن لس) هستند به همین دلیل آلودگی صوتی ایجاد نمی کنند. همچنین مصرف برق پایین دارند به همین دلیل 80% نسبت به به کیس‌ای قدیمی در مصرف برق صرفه جویی می‌شود. یکی از نکات بسیار حائز اهمیت در تین کلاینت طول عمر بالای دستگاه نسبت به کیس های قدیمی است. به همین دلیل خرابی کمی دارند و می‌توان آن‌ها را به زیروکلاینت تبدیل کرد.

از دیگر مزایای تین کلاینت ها می‌توان به کاهش ۸۰ درصدی هزینه ها اشاره کرد. به دلیل اینکه خرابی آن ها کم است در نتیجه هزینه های نگهداری آن ها هم پایین می باشد. با توجه به این که تین کلاینت ها مزایای زیادی دارند ولی با این حال تین کلاینت برای بعضی از کاربران مناسب نیستند.

کاربرانی که کار های گرافیکی سنگین و بالای دارند بهتر است به جای تین کلاینت از کیس استفاده کنند. کیس ها از تمام مزیت های تین کلاینت برخوردار هستند. و همچنین در خرید کیس ها لازم به پرداخت هزینه های بالابرای خرید یک سرور قوی و همچنین نصب و راه اندازی هر سیستم نیست همانطور که می دانید کیس ها پردازنده و هارد های قوی دارند و درواقع یک کامپیوتر مستقل هستند. هرگاه قصد تغییر کاربری دارید می توانید ازآن به عنوان یک کامپیوتر با کاربری اداری ساده استفاده کرد.

چه کسانی تین کلاینت نخرند؟

چه کسانی تین کلاینت خریداری نکنند!

اگر در یکی از 3 گروه زیر قرار دارید پیشنهاد تکنوکلاینت به شما این است که تین کلاینت نخرید.

  1. اگر نیاز به کارهایی با پردازش سنگین گرافیکی دارید، به طور مثال با نرم افزارهایی از قبیل 3DMax و یا Revit به طور حرفه‌ای کار میکنید بهتر است به جای خرید تین کلاینت از کیس استفاده کنید، زیرا کارت‌های گرافیک قدرتمند در درون دستگاه تین کلاینت نمی توانند قرار بگیرند.
  2. گیمرها: کسانی که علاقه زیادی به گیم‌های روز دنیا دارند و همیشه باید یک سیستم به روز و آپدیت داشته باشند نیز از جمله افرادی هستند که نمی‌توانند از تین کلاینت استفاده کنند، زیرا تعویض پردازنده و مادربورد در تین کلاینت امکان پذیر نیست.
  3. کسانی که نیاز به پورتهای متعدد PCI یا PCI-Express دارند، نیز نمی‌توانند از تین کلاینت استفاده کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا به سایت تکنوکلاینت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *