چه کسانی تین کلاینت نخرند؟

تین کلاینت نخرید

تیتر این مقاله تین کلاینت نخرید است. اما اول ببینیم تین کلاینت چیست؟ تین کلاینت یک کامپیوتر رومیزی فاقد هرگونه قطعه‌ی مکانیکی مانند هارد دیسک و فن است. از این جهت نسبت به کیس های قدیمی حرارت کمتری تولید می کند، که گزینه مناسبی برای محیط‌های کاری و صنعتی گرم هستند. تین کلاینت‌ها دستگاه‌های بسیار کوچک و کم حجم تر از کیس‌های قدیمی هستند و فضای کمی را اشغال می کنند. درنتیجه برای محیط های کاری کوچک نیز بهترین گزینه هستند. آن ها توان مصرفی کمی، حدود 30 وات دارند که خود نیز بسیاری از هزینه های جاری  مجموعه را کنترل می کند.

همانطور که می دانید مدیریت کردن اطلاعات ورودی و خروجی مجموعه برای مدیران سازمان‌ و ادارات بسیار زمان بر و پرهزینه  است، استفاده از تین‌کلاینت‌ها، از لحاظ امنیت، ابعاد کوچک و کم حجم، مصرف انرژی کم و امکانات فوق العاده بالا و همچنین قیمت مقرون به صرفه آن  بسیار مورد استقبال قرارگرفته‌است. در ای مطلب قرار است بگوییم چه کسانی تین کلاینت نخرید!

مزایای تین کلاینت

تین کلاینت ها فاقد فن (فن لس) هستند به همین دلیل آلودگی صوتی ایجاد نمی کنند. همچنین مصرف برق پایین دارند به همین دلیل 80% نسبت به به کیس‌ای قدیمی در مصرف برق صرفه جویی می‌شود. یکی از نکات بسیار حائز اهمیت در تین کلاینت طول عمر بالای دستگاه نسبت به کیس های قدیمی است. به همین دلیل خرابی کمی دارند و می‌توان آن‌ها را به زیروکلاینت تبدیل کرد.

از دیگر مزایای تین کلاینت ها می‌توان به کاهش ۸۰ درصدی هزینه ها اشاره کرد. به دلیل اینکه خرابی آن ها کم است در نتیجه هزینه های نگهداری آن ها هم پایین می باشد. با توجه به این که تین کلاینت ها مزایای زیادی دارند ولی با این حال تین کلاینت برای بعضی از کاربران مناسب نیستند.

کاربرانی که کار های گرافیکی سنگین و بالای دارند بهتر است به جای تین کلاینت از کیس استفاده کنند. کیس ها از تمام مزیت های تین کلاینت برخوردار هستند. و همچنین در خرید کیس ها لازم به پرداخت هزینه های بالابرای خرید یک سرور قوی و همچنین نصب و راه اندازی هر سیستم نیست همانطور که می دانید کیس ها پردازنده و هارد های قوی دارند و درواقع یک کامپیوتر مستقل هستند. هرگاه قصد تغییر کاربری دارید می توانید ازآن به عنوان یک کامپیوتر با کاربری اداری ساده استفاده کرد.

چه کسانی تین کلاینت خریداری نکنند!

اگر در یکی از 3 گروه زیر قرار دارید پیشنهاد تکنوکلاینت به شما این است که تین کلاینت نخرید.

  1. اگر نیاز به کارهایی با پردازش سنگین گرافیکی دارید، به طور مثال با نرم افزارهایی از قبیل 3DMax و یا Revit به طور حرفه‌ای کار میکنید بهتر است به جای خرید تین کلاینت از کیس استفاده کنید، زیرا کارت‌های گرافیک قدرتمند در درون دستگاه تین کلاینت نمی توانند قرار بگیرند.
  2. گیمرها: کسانی که علاقه زیادی به گیم‌های روز دنیا دارند و همیشه باید یک سیستم به روز و آپدیت داشته باشند نیز از جمله افرادی هستند که نمی‌توانند از تین کلاینت استفاده کنند، زیرا تعویض پردازنده و مادربورد در تین کلاینت امکان پذیر نیست.
  3. کسانی که نیاز به پورتهای متعدد PCI یا PCI-Express دارند، نیز نمی‌توانند از تین کلاینت استفاده کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا به سایت تکنوکلاینت مراجعه کنید.

برگشت به بالا
Call Now Button
مقایسه