زیروکلاینت

چه زمانی زیروکلاینت نیاز است؟

چه زمانی زیروکلاینت نیاز است؟

زیروکلاینت سخت افزاری بسیار کوچک و کم حجمی است که برای مجازی سازی بهترین گزینه است. کاهش هزینه‌ها، مصرف برق پایین، و فضای اشغالی کمتر از یک کیس کامپیوتر و امنیت بالا از برتری‌های این دتسگاه می باشد. سرعت بوت در زیروکلاینت‌ها بسیار بالا است. همچنین نگهداری و سرویس این دستگاه‌ها زمان زیادی را صرف نمی‌کند. زیروکلاینت‌ها گاهی اوقات تنها یک بورد الکترونیکی دارند و در مقایسه با کامپیوترهای شخصی فضای فیزیکی کمتری اشغال می‌کنند. به‌طور کلی، زیرو کلاینت‌ها را شکل دستگاه‌های خیلی قدرتمندی نیستند و نباید توقع داشته باشید با توان پردازشی قوی، حافظه اصلی زیاد یا فضای ذخیره‌سازی جانبی پیدا کنید، زیرا زیروکلاینت‌ها با هدفارائه خدمات پایه و کاهش هزینه‌ها به شرکت‌ها طراحی شده‌اند. در ادامه این مطلب به سوال چه زمانی زیروکلاینت نیاز است پاسخ می دهیم.

زیروکلاینت با توجه به ساختار فنی منحصر به فرد در قیاس با کامپیوترهای شخصی(PC) و تین کلاینت‌ها زمان راه‌اندازی بسیار کمتری دارند و به ادمین‌ها کمک می‌کنند مشکلات را با سرعت بالا شناسایی و حل کنند (به صورت کلی زیروکلاینت‌ها مشکل خاصی ندارند و در اکثر مواقع مشکلات از طرف زیرساخت‌ها و کاربری اشتباه است). زیروکلاینت‌ها قابلیت‌های پردازشی و فضای ذخیره سازی داخلی را ندارند. تمام کارها روی سرور ذخیره می‌شود  و مدیریت اصلی با متخصص‌های IT است. قابلیت‌ پشتیبانی از پروتکل‌های ارتباطی گرافیکی در زیروکلاینت ها بسیار اهمیت دارد.

چه زمانی زیروکلاینت نیاز است؟

مزایای زیروکلاینت

هزینه خرید تجهیزات: شاید دردید اول مهم ترین دلیل استفاده از زیروکالینت و یا کیس نکته حائز اهمیت میزان هزینه آن باشد. به دلیل افزایش قیمت قطعات کامپیوتر هزینه اسمبل کردن یک کیس نسبت به خرید زیروکلاینت خیلی بالاتراست. به طور معول هزینه اسمبل کردن یک کیس با قدرت سخت افزاری متوسط 2 الی 3 برابر خرید یک زیروکالینت است.

امنیت:

یکی از مسائل حائز اهمیت درسازمانهای بزرگ مسئله امنیت آن می باشد، با استفاده از زیروکلاینت می توانید سطوح دسترسی مختلف و کنترل کاربران را تحت کنترل  مدیر مجموعه قرار دهید به طوری که حتی اگه تمام زیروکالینتهای یک مجموعه به سرقت برده بشود، هیچ اطلاعاتی در اختیار کسی قرار نگیرد.

عمر مفید:

یکی دیگر از نکاتی که  باعث می شود ما درخرید زیروکلاینت بیشتر مانوردهیم میزان طول عمر دستگاه  زیروکلاینت است است. میانگین مفید طول عمر یک کیس حدود 5 سال و یک زیروکلاینت حدود 10 سال است زیرا در زیروکلاینت ها هیچ گونه قطعه مکانیکی اعم از فن هارد دیسک  به کار نرفته پس در نتیجه طول عمر بیشتری دارند.

چه زمانی زیروکلاینت نیاز است؟

هزینه ارتقا:

یک نکته بسیار مهم در زیروکلاینت‌ها هزینه ارتقاء دستگاه است، که این مراحله شامل دو موضوع سخت‌افزار و نرم‌افزار می‌شود. در موضوع سخت افزاری شما ارگانی را در نظ داشته باشید که شامل 120 کاربر است این مجموعه برای ارتقائ رم هر کاربر باید هزینه و وقت زیادی راصرف این موضوع کند اما این موضوع در زیروکلاینت قابل حل است و شما می توانید با ارتقا دادن سرور خود تمام وقت و هزینه خود را به حداقل حال این مقایسه را در مقیاس بالاتری در نظر بگیرید، متوجه اختلاف قابل توجهی خواهید شد. در موضوع نرم افزاری هم همین موضوع مطرح می شود به طور مثال هزینه خرید الیسنس 120 عدد آنتی ویروس در مقابل خرید الیسنس آنتی ویروس سروری که تنها یکبار هزینه میکنید اختالف قابل توجهی را به ارمغان می آورد.

چه زمانی زیروکلاینت نیاز است؟

به طور کلی مجموعه های که بیشتراز 10کاربر دارند پیشنهاد ما استفاده از زیروکلاینت است. به طور معمول مجموعه های که از کامپیوتر برای امور اداری و دفتری استفاده می کنند همچون:

  • مراکزدولتی
  • موسسات
  • آژانس های مسافرتی
  • بیمارستان ها وبانک ها و…
چه زمانی زیروکلاینت نیاز است؟

و همچنین افرادی که نیاز به پردازش های بسیارسنگین ندارند بهترین گزینه خرید زیروکلاینت است. با استفاده از این تکنولوژی به طور قابل توجهی درهزینه ها صرفه جویی می شود. زیروکلاینت ها با توجه به قیمت بسیار کمی که دارند و همچنین هزینه نگهداری و عدم وجود به پشتیبانی ، باعث شده تا مورد استقابل قرار گیرند. ونکته حائز اهمیت سایز بسیار کوچک این دستگاه های زیروکلاینت است که می توان در مکان های که فضای کوچکی دارند با کم ترین هزینه این دستگاه ها را خریداری کنند. در این مطلب سعی کردیم کامل توضیح دهیم که چه زمانی زیروکلاینت نیاز است و برای چه کسانی.

شرکت تکنوکلاینت عرضه کننده انواع زیروکلاینت‌های برندهای HP و Dell در کشور می‌باشد. کمپانی ما تمامی زیروکلاینت‎ها را با گارانتی معتبر تعویض یکساله ارائه می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره زیروکلاینت ها به سایت  مراجعه ما نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *