تین کلاینت

کاهش هزینه‌ها با مینی کامپیوتر

کاهش هزینه‌ها با مینی کامپیوتر

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی در سال های اخیر و تولید کامپیوترها با قابلیت‌های متفاوت متناسب با انواع کاربری ها، شاهد کوچکتر شدن کامپیوتر، قطعات و ابزار های الکترونیکی هستیم. مینی کامپیوترها یکی ازاین نوع پیشرفت‌ها می باشد که کاملا مشهود است. در این مقاله از تکنوکلاینت قصد داریم به کاهش هزینه با مینی کامپیوتر (تین کلاینت) و مزایای آن بپردازیم.

رایانه ها که اندازه ی آن در زمان های گذشته به اندازه یک کمد بود تبدیل به یارانه های پرسرعت و زیبا به اندازه ی یک سر رسید شده است، مینی کامپیوترها دارای اندازه ی کوچکتر نسبت به کیس ها هستند فضا کمتری را اشغال میکنند و مورد استقبال بیشتری قرار میگیرند. از انجایی که زندگی ما تحت تاثیر کامپیوتر می باشد طراحی و ابعاد آن باید به گونه ای باشد که افراد احساس راحتی داشته باشند و کوچک باشد که بهتر است از مینی کامپیوتر استفاده کنید. 

کاهش هزینه‌ها با مینی کامپیوتر

مینی کامپیوتر (تین کلاینت) چیست؟

پس از شروع عصر تکنولوژی کامپیوترها، پروژه ی کوچک تر شدن کامپیوترها ادامه یافت. اوایل 1960 کامپیوتر هایی که ابعاد آن فضای یک اتاق را پر می کرد، به اندازه ی یک یخچال کوچکتر شد و طی کوچکتر شدن مداوم، اولین رایانه رومیزی ساخته شد که با نام Digital Equipment Corporation با قیمت 16000 دلارعرضه شد که تمام قابلیت های یک کامپیوترهای بزرگ را داشت، این دستگاه ها کوچکتر از پردازنده ی اصلی و بزرگتر از میکرو کامپیوتر است به همین دلیل در محدوده ی میانی رایانه قرار می گیرد.

مینی کامپیوتر، همان کارایی کیس‌ها را دارد، با این تفاوت که سرعت بیشتری دارد. کوچکتر هستند ابعادی بسیار ظریفی دارند با وزنی سبک که می‌توانند با تمام سیستم عامل‌ها کار کنند و قابلیت ارتقاء رم و حافظه داخلی را دارند که این خود تکنولوژی و برتری مینی کامپیوتر ها را نشان می‌دهد.

مینی کامپیوترها دارای دو یا چند پردازنده هستند که برای کاربری های اداری ساده  و یا کاربری گرافیکی مورد استفاده قرار می گیرد، این دستگاه ها دارای ترانزیستور و فناوری ی حافظه اصلی می باشند بنابراین با استفاده از مینی کامپیوترها و تین کلاینت‌ها، به جای کیس به نفع ما تمام خواهد شد.

مینی کامپیوتر (تین کلاینت) چیست؟

تفاوت مینی کامپیوتر و کامپیوتر معمولی

 • مینی کیس ها در اندازه ی کوچکتر تولید می شوند و فضای کمتری را اشغال می‌کنند و حتی به صورت افقی هم میتوان از آن زیر مانیتور استفاده کرد.
 • حمل و جابه جایی مینی کیس ها نسبت به کامپیوتر ها خیلی راحت تر صورت میپذیرد.
 • مینی کیس ها کامپک هستند و توسط شرکت زده می شوند و طبیعتا اجزا با هم همخوانی بیشتری دارند.
 • تعمیر و نگهداری مینی کیس ها خیلی راحت تر و ارتقای آن به سهولت انجام میپذیرد.
 • مینی کیس ها دارای فضای خالی کمتری نسبت به کامپیوترها هستند. همین دلیلی است که گرد و خاک کمتر در این دستگاه ها نفوذ کنند.

چرا باید از مینی کامپیوترها استفاده کرد؟

1- هزینه ارتقا

اولین دلیل برای کاهش هزینه با مینی کامپیوتر هزینه ارتفا است. خرابی سیستم خبر نمیدهد و نمی توان آن را پیش بینی و بر طرف نمود اما می توان کاهش داد. با جایگزینی مینی کامپیوترها می توان از این آسیب ها جلوگیری نمود. مینی کامپیوترها به دلیل عدم وجود هارد، رم و فن خرابی نسبتا کمتری دارند و نیازی به تعویض در مدت زمان کوتاهی ندارند.

در مینی کامپیوترها برای ارتقاء سیستم خود کافی است سرور خود را تعویض نمایید، عمر مفید مینی کامپیوترها سه برابر کامپیوترهاست.

2- منبع تغذیه

یکی از قسمت‌های مهم در سیستم‌ها منبع تغذیه (Power Supply Unit) می‌باشد که ویژگی اصلی آن مقدار توان خروجی است. در کامپیوتر های معمولی توان خروجی حدود 400وات و در مینی کامپیوترها بیشترین توان مصرفی دستگاه ها 130وات می باشد.

3- هزینه خرید نرم افزار

از دیگر موارد مهم در کاهش هزینه با مینی کامپیوتر هزینه خرید نرم افزار است. اگر تعداد سیستم های مجموعه شما زیاد باشد چندین نیروی متخصص جهت انجام امور نرم افزاری نیاز است. اما تنها با یک نیروی متخصص وبا استفاده از مینی کامپیوترها نصب برنامه فقط یکبار، آن هم در سیستم مرکزی انجام می شود که از اتلاف وقت شما جلوگیری می کنند.

مزایای مینی کامپیوتر

 •  ابعاد و اندازه آن ها نسبت به کامپیوترهای معمولی
 • کارکردن مینی کامپیوترها به صورت مستقل بدون نیاز به سرور 
 • پشتیبانی از سیستم عامل های متفاوت
 • قابلیت کارکرد 24 ساعته بدون صدا
 • پشتیبانی از خروجی های تصویر مختلف
 • قرارگیری راحت بر روی میز و نصب به پشت مانیتور
 • توان پردازش و قدرت سیستم بالا 
 • راه اندازی و نصب سریع‌تر نسبت به کامپیوترهای معمولی
 • کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری

برای مشاوره خرید بهترین دستگاه برای کاربری مورد نظر خود با مشاوران ما تماس بگیرید. تکنوکلاینت واردکننده انواع تین کلاینت و زیروکلاینت و لوازم IT از بهترین برندهاست. با اطمینان از قیمت از ما خرید کنید چون هدف ما جلب رضایت شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *