زیروکلاینت

انواع زیروکلاینت ها

انواع زیروکلاینت ها

زیروکلاینت چیست؟

قبل ازاینکه انواع زیروکلاینت را توضیح دهیم ابتدا باید بدانیم زیروکلاینت چیست و چه مزایایی دارد.درمقالات قبل بطورکامل توضیح داده‌ایم.

زیروکلاینت ها پایانه هایی هستند که برای اتصال به سرور استفاده میشوند. در واقع کار زیروکلاینت انتقال تصویر است. هنگامی که ما از روش های مجازی سازی استفاده میکنیم و میخواهیم به دسکتاپ مجازی متصل شویم با استفاده از زیروکلاینت ها میتوانیم به سرور متصل شده و به آنها دسترسی داشته باشیم. استفاده از زیروکلاینت ها در مجازی سازی مزایایی دارد که میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. با استفاده از زیروکلاینت ها هزینه ی کل برای تجهیز و پشتیبانی یک سازمان به حد چشمگیری کاهش میابد.
 2. در استفاده از زیروکلاینت ها امنیت بسیار بالاست چرا که هیچگونه فایلی سمت کاربر خیره نمیشود.
 3. مصرف برق زیروکلاینت ها بسیار کم و در حدود 10 وات برای هر زیروکلاینت است.
 4. در استفاده از زیروکلاینت ها سرعت پردازش بسیار بالاست چرا که عملیات پردازش بر عهده ی پردازنده قدرتمند سرور است.
 5. در استفاده از زیروکلاینت ها نیاز به نیروی فنی برای پشتیبانی به حداقل میرسد چرا که برای پشتیبانی تمامی زیروکلاینت ها به فقط یک نیرو برای پشتیبانی سرور نیاز است.
 6. افزودن یک زیروکلاینت(کاربر جدید)به سازمان درکسری از ثانیه انجام خواهد شد و نیاز به نصب مجدد نرم افزارها نخواهید داشت.
 7. زیروکلاینت ها خرابی کمتری دارند چرا که فاقد فن هستند.
 8. زیروکلاینت ها فضای بسیار کمی را اشغال میکنند و میتوانند به پشت مانیتور نیز متصل شوند.

زیروکلاینت‎های بسیاری در بازار موجود است.امروز به شما کمک خواهیم کرد تا زیروکلاینت مورد نیاز خود را پیدا کنید.

ابتدا زیروکلاینت ها بر اساس پروتکل‌هایی که ساپورت میکنند دسته بندی میشوند.

سه نوع پروتکل اتصال برای زیروکلاینت ها داریم:

 1. پروتکل RDP
 2. پروتکل Citrix
 3. پروتکل PCoIP

زیروکلاینت های موجود در بازار میتوانند هر کدام از پروتکل های ذکر شده را پشتیبانی کنند.

پشتیبانی زیروکلاینت از انواع پروتکل:

تمامی زیروکلاینت هایی که پروتکل Citrix را پشتیبانی میکنند پروتکل RDP را نیز پشتیبانی خواهند کرد. و نیز تمامی زیروکلاینت هایی که پروتکل PCoIP را پشتیبانی میکنند پروتکل RDP را نیز پشتیبانی خواهند کرد. برند های مختلفی از زیروکلاینت های فوق در بازار موجود است که از عمده ی آنها میتوان به زیروکلاینت های کمپانی HP و زیروکلاینت های کمپانی Dell اشاره کرد.

پس تا اینجای کار ما دو دسته زیروکلاینت از نظر پروتکل پشتیبانی داریم اما یک دسته از زیروکلاینت ها هم هستند که هر سه پروتکل را پشتیبانی میکنند. زیروکلاینت های کمپانی HP از این نوع هستند. کمپانی HP در تولید زیروکلاینت تبحر خاصی دارد. حتی کمپانی HP تین کلاینت های خود را هم نیز تحت عنوان تین کلاینت های قابل انعطاف عرضه میکند که میتوانند در هر لحظه نقش زیروکلاینت یا تین کلاینت را در یک مجموعه ایفا کنند.

و اما دسته ی دیگری از زیروکلاینت ها نیز هستند که فقط از پروتکل PCoIP پشتیبانی میکنند. این زیروکلاینت ها دارای یک پردازنده اختصاصی برای این پروتکل هستند که روند انتقال تصاویر را تسریع میکنند. این نوع زیروکلاینت ها به زیروکلاینت های ترادیچی معروف هستند.

برندهای مختلفی از زیروکلاینت‌های ترادیچی در بازار موجود است که از معروف‌ترین آنها زیروکلاینت‌های کمپانی HP و Dell هستند.

زیروکلاینت های دیگری نیز در بازار ایران موجود هستند که از پروتکلهای خاص خود برای انتقال تصویر استفاده میکنند مانند زیروکلاینت های وی کلود پوینت که به دلیل محبوبیت کم آنها در بین کاربران از شرح آنها خودداری میکنیم.

شرکت تکنوکلاینت ارائه دهنده ی انواع زیروکلاینت های کمپانی HP و Dell در کشور میباشد. این شرکت زیروکلاینت های خود را با گارانتی معتبر تعویض یکساله ارئه میکند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زیروکلاینت ها به سایت تکنوکلاینت مراجعه نمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =