کمپانی دل یکی از بزرگترین کمپانی ها در زمینه تجهیزات ای تی بشمار میرود. کمپانی دل همچون کمپانی اچ پی در حوزه تین کلاینت و زیروکلاینت بسیار قوی ظاهر شده است. تین کلاینت های این کمپانی از تنوع بسیار بالایی دارند و هر نوع کاربری را پوشش میدهند.

کیفیت ساخت تین کلاینت های برند DELL نیز بسیار قابل قبول است. تین کلاینت های این کمپانی همچون رقیب آن اچ پی از چیپست های AMD بهره میبرد. در زمینه تین کلاینت میتوان گفت که کمپانی دل چیزی از کمپانی اچ پی کم ندارد. اما در زمینه سرورها این کمپانی اچ پی است که بعد از IBM حرف اول را در دنیا میزند. در زمینه تولید زیروکلاینت ها نیز کمپانی دل بسیار موفق در بازار ظاهر شده است.

تنوع زیروکلاینت های برند DELL و هماهنگی و سازگاری بیشتر آن با پروتکل Citrix باعث شده تا کاربران سیتریکس این کمپانی را به خوبی بشناسند همچنین در تولید زیروکلاینت هایی با پردازنده اختصاصی ترادیچی خود را در بازار زیروکلاینت به خوبی معرفی کرده است. کمپانی دل یک برند کاملا آمریکایی است و دفتر مرکزی آن واقع راندراک تگزاس قرار دارد. این کمپانی بزرگ بیش از هشتادوهشت هزار کارمند دارد.

کمپانی هایی همانند اچ پی و دل در بازار ایران به خوبی جای خود را پیدا کرده اند. مدیران آی تی امروزه بدون شک از یکی از تجهیزات کمپانی های دل و اچ پی در مجموعه خود استفاده میکنند.

همچنین امروز سرورهای دل نیز توانسته اند در گروه سرورهای ایستاده خود را به خوبی نشان دهند و جای خود را در بازار پیدا کنند.