نمایش 1–12 از 55 نتیجه

فروش انواع پرینتر HP از بهترین برندها

پرینتر (Printer) ابزاری است که از آن برای چاپ متن و عکس بر روی کاغذ استفاده می‌شود. پرینترها برای چاپ مستندات، عکس، نمودارها و سایر موارد استفاده می‌شوند. این دستگاه‌ها از انواع مختلفی مثل جوهرافشان، لیزری، دات ماتریکسی و حرارتی دارند و هر کدام از آنها ویژگی‌های خاص خود را دارند. چیزی که در انتخاب چاپگر مناسب اهمیت دارد، تکنولوژی چاپ است که مستقیماً بر کیفیت و سرعت چاپ تأثیر می‌گذارد.

پرینترها برای استفاده در محیط‌های خانگی، آموزشی، تجاری و صنعتی به‌ کار می‌روند. مثلاً پرینترهای جوهرافشان معمولاً برای چاپ عکس و مستندات کم‌حجم در محیط خانگی و دفاتر کاری استفاده می‌شوند؛ در حالی که پرینترهای لیزری به دلیل سرعت چاپ و کیفیت بالای خود، برای چاپ مستندات در محیط‌های تجاری و صنعتی بسیار مناسب هستند.

پرینترها از اهمیت بسیاری برای چاپ اطلاعات و مستندات در محیط‌های مختلف برخوردارند و با توجه به نوع و کاربرد آن‌ها، گزینه‌های مختلفی برای خرید و استفاده وجود دارد.

در ادامه با ما همراه باشید تا مجموعه‌ای از بهترین پرینترهای موجود در بازار را بررسی کنیم. 

انواع پرینتر

همانطور که اشاره شد، پرینترها در دو دسته عرضه می‌شوند. نخستین گزینه‌ای که در پرینترها مورد بررسی قرار می‌گیرد، رنگی بودن یا نبودن آنهاست. تمامی پرینترها دارای کارتریج هستند.

اما کارتریج چیست؟ به منبع تأمین رنگ در چاپگرها تونر یا کارتریج می‌گویند.

به لحاظ رنگ، پرینترها در دو دسته سیاه و سفید و رنگی و از لحاظ چاپ، در دو دسته جوهرافشان و لیزری قرار می‌گیرند. چاپگرهای جوهرافشان عمدتاً برای چاپ عکس استفاده می‌شوند. در مقابل، پرینترهای لیزری به جوهر نیازی نداشته و کارتریج آنها از پودرهای مخصوص سیاه و رنگی تشکیل شده است.

در ادامه به برخی از انواع رایج پرینترها اشاره می‌کنیم:

 1. پرینتر جوهرافشان (Inkjet Printer)

این نوع پرینترها، قطرات کوچک جوهر به کاغذ پاشیده می‌شود تا تصویر یا متن مورد نظر را ایجاد کند. این پرینترها به طور عمده برای چاپ مستندات روزمره و تصاویر خانگی استفاده می‌شوند.

 1. پرینتر لیزری (Laser Printer)

این نوع چاپگرها با استفاده از یک پرتو لیزر و الکترواستاتیک، تصویر یا متن را روی کاغذ تولید می‌کنند. این پرینترها سرعت بالا، کیفیت بالا و قابلیت چاپ حجم بزرگ را دارند و برای محیط‌های کاری و تجاری مناسب هستند.

 1. پرینتر رنگی (Color Printer)

یک نوع پرینتر است که قادر است تصاویر و مستندات را با استفاده از چند رنگ مختلف بر روی کاغذ چاپ کند. این نوع پرینترها معمولاً از تکنولوژی جوهرافشان یا لیزری استفاده می‌کنند.

پرینترهای رنگی برای چاپ تصاویر، نمودارها، نقشه‌ها و سایر مستنداتی که نیاز به رنگ دارند بسیار مناسب هستند. از آن‌ها در محیط‌های خانگی، تجاری و گرافیکی استفاده می‌شود و قابلیت چاپ بالا و کیفیت تصویر خوبی دارند.

 1. پرینتر سیاه و سفید (Monochrome Printer)

یا همان پرینتر تک رنگ نوعی پرینتر است که قادر است فقط به صورت سیاه و سفید بر روی کاغذ چاپ انجام دهد. این نوع پرینترها هم معمولاً از تکنولوژی لیزری یا جوهرافشان استفاده می‌کنند.

پرینترهای سیاه و سفید گزینه‌های اقتصادی‌تری هستند چون هزینه چاپ آن‌ها کمتر از پرینترهای رنگی است. این نوع پرینترها برای چاپ متن، فرم‌ها، گزارش‌ها و سایر مستندات ساده و بدون نیاز به رنگ مناسب هستند.

 1. پرینتر چندکاره (Multifunction Printer)

چاپگر چندکاره یا همه کاره نوعی پرینتر است که علاوه بر قابلیت چاپ، دارای قابلیت‌های دیگری نیز مانند اسکن، کپی و فکس می‌باشد. این دستگاه‌ها ترکیبی از پرینتر، اسکنر، دستگاه کپی و فکس را در یک دستگاه جای داده‌اند.

با توجه به ویژگی‌های چندگانه پرینتر چندکاره، این دستگاه‌ها به طور گسترده در محیط‌های اداری و خانگی استفاده می‌شوند. آن‌ها کمک می‌کنند تا فضاهای کاری ساده‌تر و مؤثرتر شوند؛ همچنین در زمان و هزینه صرفه جویی شده و نیاز به دستگاه‌های مجزا از بین می‌رود.

 1. پرینتر سوزنی (Dot Matrix Printer)

یک نوع پرینتر است که برای چاپ متن و تصاویر استفاده می‌شود. این نوع پرینترها از یک سوزن الکترومکانیکی استفاده می‌کنند تا با ضربه زدن به نوار جوهری، نقاطی را بر روی کاغذ تشکیل دهند و تصویر را بسازند. هر نقطه توسط سوزن‌های کوچکی که در ردیف‌های عمودی قرار دارند ایجاد می‌شود.

ویژگی مهم چاپگرهای سوزنی قابلیت چاپ در کاغذهای چندلایه و کاغذهای کربن‌دار است. این پرینترها معمولاً در مواردی که نیاز به چاپ فاکتور، فرم‌ و سند‌هایی با امضاکاری است، استفاده می‌شوند.

پرینترهای سوزنی از قدمت زمانی بالا برخوردار هستند و به دلیل محدودیت‌های کیفیت و سرعت، کاربرد آن‌ها کاهش یافته است. در نتیجه بیشتر در محیط‌های خاص و صنعتی استفاده می‌شوند.

این فقط یک برخی از انواع پرینترها هستند و در عین حال، هنوز تکنولوژی پرینترها در حال توسعه است و انواع جدیدی نیز معرفی شده‌اند یا ممکن است در آینده معرفی شوند.

پرینتر

پرینتر برای چه کسانی مناسب است؟

با گسترش فضای مجازی و محتوای دیجیتال، پرینترها کاربرد خود را از دست نداده و بر عکس موارد استفاده آنها حتی از گذشته نیز بیشتر شده است. در خرید و انتخاب یک چاپگر مناسب، باید به این نکته توجه شود که قرار است از آن به چه منظور استفاده کنیم. 

چاپگر دستگاهی پرکاربرد برای همه است. این دستگاه استفاده‌های عمومی و تخصصی زیادی دارد. اما به طور کلی استفاده از پرینتر مناسب چه کسانی است؟

 1. دانشجویان و دانش‌آموزان: پرینتر برای چاپ پروژه‌ها، مقالات، پایان‌نامه‌ها و سایر مستندات در دانشگاه و مدرسه بسیار مفید است.
 2. ادارات و مؤسسات: پرینتر برای چاپ اطلاعات و مستندات مختلف در ادارات و مؤسسات از جمله صورت‌حساب‌ها، فاکتورها، گزارش‌ها و سایر مستندات بسیار کاربردی است.
 3. کاربران خانگی: پرینتر برای چاپ عکس، مستندات و سایر اطلاعات در محیط خانه بسیار مناسب است.
 4. افرادی که در کارهای خود نیاز به چاپ دارند: افرادی که مشغول به کارهایی مانند طراحی، چاپ کتاب، تولید محصولات دیجیتال و چاپ‌کاری هستند نیاز به پرینتر دارند.
 5. موسسات صنعتی: پرینتر برای چاپ برچسب، کارت، نشانگر و سایر اطلاعات در موسسات صنعتی بسیار مفید است.

پرینتر برای همه افراد و موسساتی که نیاز به چاپ دارند مناسب است. با توجه به نیازها و کاربردهای خود می‌توانید پرینتر مناسب خود را انتخاب کنید.

پرینتر

بهترین برندهای پرینتر 

عوامل بسیاری بر انتخاب یک پرینتر مناسب تأثیر دارند. پس انتخاب یک چاپگر خوب که بتواند نیازهای شما را رفع کند، ممکن است کمی مشکل باشد. با سرعت چشمگیر پیشرفت تکنولوژی، وسایل الکترونیکی به سمت کوچکتر شدن می‌روند و شرکت‌های تولید کننده پرینتر هم مستثنی نیستند. همین نکته هم استفاده از پرینترها را ساده‌تر کرده است. در خرید پرینتر لیزری ابتدا حوزه‌ی کاری خود را مشخص کنید. علاوه بر این باید نکاتی مانند سرعت چاپگر، رزولوشن، کیفیت، توان و هزینه‌های جانبی آن را نیز باید در نظر گرفت. در میان برندهای متنوع موجود در بازار، برندهای اچ‌پی (HP)، کانن (Canon)، اپسون (Epson) و برادر (Brother) تولید کننده بهترین پرینترهای خانگی هستند. 

 1. HP: این برند بیشتر برای پرینترهای لیزری و جوهرافشان شناخته شده و محصولات با کیفیت بالا و مدل‌ها و ویژگی‌های گسترده ارائه می‌دهد.
 2. Canon: این برند معمولاً برای پرینترهای جوهرافشان با کیفیت بالا و قابلیت‌های چاپ متنوع شناخته شده است.
 3. Brother: برند اچ پی به پرینترهای لیزری و چندکاره شناخته شده و محصولات با قیمت مناسب و کیفیت بالا را ارائه می‌دهد.
 4. Epson: این برند پرینترهای جوهرافشان با کیفیت بالا و با قابلیت‌ چاپ عکس دارد.
 5. Xerox: این برند بیشتر برای پرینترهای لیزری و چندکاره در محیط‌های تجاری و صنعتی شناخته شده است و محصولات با کیفیتی دارد.

البته باید توجه داشت برندهای دیگری نیز هستند که پرینتر ارائه کنند. اما موارد ذکر شده در بالا از معروف‌ترین و پرطرفدارترین برندها می‌باشند.

انواع پرینتر

اقلام موجود در چاپگرها

پرینترهای لیزری شامل اجزا و قطعات مختلفی هستند که برای ایجاد تصویر با استفاده از فناوری لیزر استفاده می‌شوند. در ادامه به برخی از اجزا و قطعات اصلی پرینترهای لیزری اشاره می‌کنیم:

 1. هد چاپ (Laser Head): هد چاپ در پرینترهای لیزری مسئول ایجاد تصویر روی کاغذ است. این قطعه شامل یک لیزر است که نور لیزر را تولید می‌کند و از آن برای تولید الگوی الکترواستاتیکی استفاده می‌شود.
 2. آینه‌ (Mirrors): در هد چاپ، چندین آینه موجود است که نور لیزر را از سیستم لیزر به سمت سنسورها و روی سطح کاغذ هدایت می‌کنند.
 3. بُرد کنترل (Control Board): این برد مسئول کنترل و مدیریت عملکرد پرینتر است. آنالوگ به دیجیتال تبدیل کننده‌ها، پردازشگر و سایر اجزا بر روی برد کنترل قرار دارند.
 4. واحد تولید تصویر (Imaging Unit): این واحد شامل درجه حرارتی (Fuser) است که حرارت و فشار لازم برای انتقال تصویر روی کاغذ ایجاد می‌کند. همچنین، واحد تولید تصویر شامل استوانه الکترواستاتیکی و رولرهای مختلفی است که برای جذب جوهر تونر و انتقال آن بر روی کاغذ استفاده می‌شوند.
 5. سینی کاغذ (Paper Tray): سینی ورودی کاغذ جایی است که کاغذها برای چاپ قرار می‌گیرند. این قطعه به پرینتر امکان تغذیه خودکار کاغذ را می‌دهد.
 6. تونر (Toner) و کارتریج (Cartridge): تونر یک پودر رنگی است که برای ایجاد تصویر استفاده می‌شود. کارتریج شامل تونر و دستگاه‌های مورد نیاز برای توزیع و انتقال تونر بر روی کاغذ است.
 7. هواکش (Fan) و حرارت‌زا (Heat Sink): پرینترهای لیزری از هواکش برای تهویه و سرد کردن اجزای داخلی استفاده می‌کنند. همچنین، حرارت‌زاها برای جذب و انتقال حرارت تولید شده در داخل پرینتر به کمک فن و سیستم خنک کننده استفاده می‌شوند.

این فقط برخی از اجزا و قطعات موجود در چاپگرهای لیزری هستند. برندهای و مدل‌های مختلف پرینترهای لیزری ممکن است از قطعات متفاوتی استفاده کنند.

قیمت پرینتر در بازار ایران چگونه است؟

قیمت پرینترها با توجه به کاربرد، کیفیت چاپ، امکانات، شرکت تولید کننده، اندازه چاپ، سرعت چاپ و خدمات پس از فروش سنجیده می‌شود. هر چه کیفیت چاپ بهتر باشد، قیمت پرینتر هم بیشتر می‌شود. مدل کارتریج هم در کیفیت چاپ تأثیرگذار است. قیمت پرینتر بسته به امکانات آن متغیر است. مثلاً در یک برند، قیمت یک پرینتر تک‌کاره نسبت به نوع چندکاره آن ارزان‌تر است. عوامل دیگری مثل قابلیت اتصال به شبکه و WiFi بر قیمت پرینتر اثر دارند. قیمت پرینتر در بازار ایران از 3 میلیون تومان شروع می‌شود.

قیمت پرینترها در بازار ایران بسته به نوع و مدل پرینتر، برند، ویژگی‌ها و کیفیت چاپ متفاوت است. همچنین قیمت پرینترها در بازار با توجه به نرخ ارز و شرایط بازار هم تغییر می‌کند. در ادامه قیمت پرینترهای مختلف در بازار ایران را برای چند برند معروف به صورت تقریبی بررسی می‌کنیم:

 1. پرینترهای HP: قیمت پرینترهای این برند در بازار ایران معمولاً از 6 میلیون تومان برای پرینترهای جوهرافشان ساده شروع می‌شود و تا ده‌ها میلیون تومان برای پرینترهای لیزری پیشرفته و چندکاره بالا می‌رود.
 2. پرینترهای Canon: قیمت پرینترهای این برند در بازار ایران معمولاً از 2 میلیون تومان برای پرینترهای جوهرافشان ساده شروع شده و تا چند ده میلیون تومان برای پرینترهای لیزری پیشرفته و چندکاره متفاوت است.
 3. پرینترهای Epson: قیمت پرینترهای این برند در بازار ایران معمولاً از 5 میلیون تومان برای پرینترهای جوهرافشان ساده شروع می‌شود. برای پرینترهای لیزری پیشرفته و چندکاره تا چند ده میلیون تومان هم می‌رود.

قیمت پرینترها در بازار ایران متغیر است و بسته به نوع و مدل پرینتر، برند و ویژگی‌های آن تفاوت دارد. پس بهتر است پیش از خرید چاپگر، با توجه به نیاز خود قیمت‌ها را مقایسه و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

لیست قیمت انواع پرینتر

سوالات متداول خرید پرینتر

 1. چه نوع پرینتری برای من مناسب است؟

نوع پرینتر بستگی به نیازهای شما دارد. پرینترهای جوهرافشان برای چاپ تصاویر با کیفیت بالا مناسب هستند، در حالی که پرینترهای لیزری برای چاپ مستندات با سرعت بالا عملکرد خوبی دارند.

 1. چگونه می‌توانم پرینتر مناسبی برای نیازهای خود انتخاب کنم؟

مشخص کنید که آیا به چاپ تصاویر با کیفیت بالا یا چاپ مستندات با سرعت بالا نیاز دارید. همچنین به امکانات بیشتری مانند اسکن، کپی و اتصالات بی‌سیم توجه کنید.

 1. چه تفاوت‌هایی بین پرینترهای جوهرافشان و لیزری وجود دارد؟

پرینترهای جوهرافشان برای چاپ تصاویر با کیفیت بالا مناسب هستند و پرینترهای لیزری برای چاپ مستندات با سرعت بالا و هزینه کمتر مواد مصرفی مناسب‌اند.

 1. چه رزولوشنی برای چاپ تصاویر مناسب است؟

برای چاپ تصاویر با کیفیت بالا، رزولوشن حداقل ۱۲۰۰x۱۲۰۰ دی‌پی آی (DPI) مناسب است.

 1. آیا به اتصال بی‌سیم (Wi-Fi) نیاز دارم؟

اگر نیاز به اشتراک‌گذاری پرینتر بین چند دستگاه دارید یا دوست دارید بدون کابل چاپ کنید، اتصال بی‌سیم برای شما کاربردی است.

 1. چه تعداد برگ در دقیقه برای یک پرینتر لیزری مناسب است؟

برای استفاده عمومی در خانه یا یک دفتر کوچک، پرینتر با سرعت چاپ حدود ۲۰ برگ در دقیقه مناسب است.

 1. هزینه جوهر یا تونر چقدر است؟

هزینه مواد مصرفی می‌تواند تاثیر زیادی بر هزینه‌های کلی چاپ داشته باشد. معمولاً تونرهای لیزری از جهت هزینه بهینه‌تر هستند.

 1. آیا به ویژگی اسکن یا فکس نیاز دارم؟

اگر در اداره، سازمان یا حتی منزل نیاز به اسکن یا فکس کردن دارید، یک پرینتر چندکاره برای شما مناسب است.

 1. آیا پرینترهای تکنوکلاینت مشمول گارانتی و خدمات پس از فروش می‌شوند؟

گارانتی محصولات و خدمات پس از فروش تکنوکلاینت خیال شما را از بابت خرید پرینتر راحت می‌کند.

 1. چه ابعادی برای پرینتر در نظر بگیرم؟

اندازه فیزیکی پرینتر بر اساس فضای موجود در محل استفاده شما مهم است. سعی کنید ابعاد مناسبی برای آن در نظر بگیرید تا بتوانید به خوبی از پرینتر استفاده کنید.

چرا از تکنوکلاینت خرید کنیم؟

در خرید چاپگر، بایستی گزینه‌های زیادی را مدنظر داشته باشید. با در نظر گرفتن کاربرد و بودجه مالی و تحلیل درست، می‌توانید پرینتر مناسب خود را تهیه نمایید. بهتر است از یک فروشگاه معتبر و باسابقه که از خدمات پس از فروش پشتیبانی می‌کند، پرینتر خود را سفارش دهید.

تکنوکلاینت با بهره‌گیری از تیم فنی پشتیبانی خبره و به عنوان یک فروشگاه معتبر قادر است انواع پرینتر از برندهای اشاره شده در بالا را در اختیار شما قرار دهد. پشتیبانی از گارانتی محصولات، پاسخگویی سریع و مشاوره تخصصی در خصوص خرید انواع تجهیزات به مشتریان به صورت آنلاین، از دلایلی است که می‌تواند شما را به خرید از تکنوکلاینت ترغیب کند.