حافظه ذخیره سازی رم در تین کلاینت ها

رم در تین کلاینت

مخفف Random Access Memory به معنی حافظه دسترسی تصادفی می باشد. که اطلاعات را به طور موقت ذخیره می کند و در صورت خاموش شدن دستگاه دیگر اطلاعاتی ذخیره نمی شود. حافظه‌ی رم یکی از مهم‌ترین قطعات سخت‌افزاری محسوب می‌شود. پردازنده‌ها نیاز به دسترسی سریع ‌به داده و دستورالعمل‌های پردازشی دارند. آن‌ها برای مدیریت عملکرد نرم‌افزارها، باید به منابع مناسب دسترسی پیدا کنند. به‌علاوه، دسترسی باید به‌گونه‌ای باشد که اگر درخواست تصادفی و غیر منتظره‌ای برای دسترسی به داده ارسال شد، عملکرد کلی دچار مشکل نشود؛ به‌همین‌دلیل، رم اهمیت زیادی برای کامپیوترها و تین کلاینت ها دارد.

انواع رم ها و فرکانس رم:

رم در تین کلاینت

دو نوع رم در تین کلاینت ها استفاده می شود:

1. رم لپ تاپی: DDR2-DDR3L -DDR4

2. رم کیسی: DDR3

به طور معمول در بیشتر تین کلاینت ها از رم های لپ تاپی استفاده می شود به استثنای چند دستگاه که از رم های کیسی استفاده می‌کنند، عبارتند از :

DELL WYSE 7010 ZX0 – ZX0D – ZX0 D7

تین کلاینت‌ها چند اسلات رم دارند؟

تین کلاینت ها تک اسلات رم و دو اسلات رم هستند. نمونه:

اسلات رم در تین کلاینت

حداکثر حافظه رم قابل پشتیبانی:

RAM DDR4:32G

RAM DDR3L:16G

اما در بعضی از تین کلاینت‌ها حداکثر حافظه رم قابل پشتیبانی متفاوت است هم بخاطر قدرت پردازنده و هم بخاطر تک اسلات رم بودن دستگاه‌ها مانند:

رم قابل ارتقا در تین کلاینت

کمپانی تکنوکلاینت وارد کننده انواع تین کلاینت از برندهای معتبر اچ پی و دل در ایران است. تمامی محصولات دارای گارانتی معتبر شرکت تکنوکلاینت می باشند. جهت مشاوره با واحد فروش برای خرید مناسب ترین تین کلاینت تماس بگیرید.

برگشت به بالا
Call Now Button
مقایسه