تعمیرات لپ تاپ

لپ تاپ یکی از پرکاربردترین وسیله هایی است که برای تمامی مردم مورد استفاده قرار میگیرد ، با توجه به نیاز مردم به لپ تاپ و کارایی آن و امکان حمل و نقل و جابه جایی که وجود دارد میتواند در معرض آسیب و خرابی نظیر آسیب دیدن صفحه نمایش، شکستگی، و حتی مشکلات سخت افزاری که درطول زمان اتفاق می افتد باشد و رعایت نکردن نکات مهم درمورد نحوه استفاده از لپ تاپ باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد ،در نتیجه این ضرورت پیش می آید که لپ تاپ نیاز به تعمیر داشته باشد و خراب شود .

تعمیرات لپ تاپ

عواملی تاثیر گذار بر خرابی لپ تاپ

لپ تاپ را روی پا نگذارید

لپ تاپ را روی پا نگذارید

 برخی از کاربران لپ تاپ را روی پایشان می گذارند.این کار برای سلامتی بسیار مضر است و ممکن است باعث بروز مشکلاتی از قبیل آرتروز، سندروم سوختگی پا و بسیاری از بیماری های دیگرشود. پس بهتراست درهنگام استفاده روی پای خود قرار ندهید.

به دمای لپ تاپ توجه کنید

به دمای لپ تاپ توجه کنید

 یکی از نکات مهم توجه داشتن به دمای دستگاه و محیط است. اگرلپ تاپ در مکانی گرم قرارگرفته و داغ شده است، به هیچ عنوان آن را روشن نکنید. این کارباعث میشود که باطری و دیگر قطعات داخل لپ تاپ گرم شده و مشکلاتی برای دستگاه به وجود آورد.به طور کلی برای استفاده درست ازاین محصول به دمای محیط و دمای لپ تاپ توجه کنید.

هیچ وسیله ای روی لپ تاپ نگذارید

هیچ وسیله ای روی لپ تاپ نگذارید

بسیاری از کاربران اشیا دیگری را روی لپ تاپ میگذارند. این کار میتواند موجب آسیب دیدن بدنه و نمایشگر دستگاه شود توصیه می شود از گذاشتن هرگونه وسیله از جمله مداد، خودکار، کتاب و… روی لپ تاپ تان خودداری نمایید.

لپ تاپ را از نمایشگر بلند نکنید

لپ تاپ را ازنمایشگربلند نکنید

برخی از کابران وقتی قصد بلند کردن لپ تاپ را از روی میز را دارند ،این دستگاه را ازقسمت نمایشگر بلند میکنند. باید بدانیم که این کار به نمایشگر فشار می آورد و به مرور موجب بروز مشکل در این بخش دستگاه خواهد شد.

روشن نگه داشتن دائمی لپ تاپ

اگردر طول روز از لپ تاپ یا کامپیوتر خود استفاده نمیکنید آن را خاموش کنید یا درحالت خواب قرار دهید. کار بی وقفه ،هارد دیسک را خراب میکند و به سیستم خنک کننده آسیب می رساند.

روشن نگه داشتن دائمی لپ تاپ

خوراکی ممنوع

خوراکی ممنوع

 در هنگام استفاده از لپ تاپ ،غذا یا مایعات میل نکنید. این توصیه به این دلیل است که امکان دارد درحین خوردن هرگونه خوراکی، تکه هایی از آن وارد کیبورد شود. این مسئله باعث می شود که عملکرد صحفه کلید به شدت دچار مشکل شود نفوذ آب و مایعات به داخل لپ تاپ هم میتواند منجربه بروز مشکلات بسیار جدی در مدارات داخلی این دستگاه شود.

باطری لپ تاپ را جدا نکنید

باطری لپ تاپ را جدا نکنید

در هنگام کار با این دستگاه، باتری را جدا نکنید. این کار باعث ایجاد یک وقفه کوچک بین جدا شدن باتری و وصل شدن شارژر میشود این وقفه، میتواند به هارد آسیب برساند.

در هنگام شارژ لپ تاپ را خاموش کنید

در هنگام شارژ لپ تاپ را خاموش کنید

 بهتر است برای شارژ کردن لپ تاپ دستگاه را خاموش کنید. اگر لپ تاپ درحال روشن شارژ شود، شارژر باید هم لپ تاپ را روشن نگه دارد و هم باتری را شارژ کند به این ترتیب شارژ کمتری به باتری رسیده و این قطعه داغ می شود .افزایش حرارت باتری زمینه ساز بروز مشکلات جدی در لپ تاپ است.

لپ تاپ را با دکمه پاور خاموش نکنید

لپ تاپ را با دکه پاورخاموش نکنید

 بهترین روش برای خاموش کردن دستگاه، استفاده از منوی استارت است. وقتی این فرایند انجام می شود ویندوز همه برنامه ها را می بندد و هارد و رم ازکار می افتند، به این ترتیب لپ تاپ برای خاموش شدن آماده میشود.

نکته سخت افزاری

ممکن است کاربرانی باشند که لپ تاپ خود را بعد از چندین سال استفاده سرویس نکرده باشند. این کار بسیار نادرستی است زیرا هر شش ماه تا یک سال که دستگاه کار میکند باید سرویس شود. توصیه میشود سرویس دستگاه زیر نظر افراد متخصص انجام شود در این سرویس تمام قطعات دستگاه باز شده و فن دستگاه بازمی شود. مهم ترین کار در سرویس لپ تاپ تعویض خمیر سیلیکون است، زیرابعد از مدتی کارایی خود را از دست می دهد. این خمیر برای خنک کردن پردازنده به کارمی رود.

نکته سخت افزاری

نکات مهم برای خرید لپ تاپ

پردازنده

بودجه

رم

هارد

اندازه و نوع صفحه نمایش

طراحی

پردازنده گرافیکی

باتری

گارانتی