تعمیرات مینی کیس

کامپیوترها تقریبا در همه جا مورد استفاده هستند، برای مثال مدارس ، اداره ها ، شرکت ها ، حتی منازل و… با توجه به اندازه آنها و سیستم خنک کننده فن که باعث ایجاد ورود گرد و خاک میشود ، همچنین کثیف شدن داخل بدنه کامپیوتر و رعایت نکردن نکات درنحوه استفاده ازآنها سرویس نکردن مادربرد، توجه نداشتن به دمای سیستم و… احتمال خرابی بالا میرود و مشکل ساز میشود .

تعمیرات مینی کیس

دلایل کم شدن عمر کیس

تهویه ضعیف

گرما یکی از بیشترین عواملی است که می تواند بر کامپیوتر تاثیر منفنی بزارد. می تواند باعث شود کامپیوتر کندتر و در مورد لپتاپ های عمر باتری لپ تاپ را به شدت پایین می آورد. همه رایانه ها به گونه ای ساخته شدن که بتواند گرما که تولید شده را از طریق فن و دریچه های هوایی به طور موثر از بین ببرد. با این حال این دریچه به راحتی می تواند مسدود شود. قرار دادن کیس شخصی خود در زیر میز و در برابر یک دیوار می تواند جریان هوا را محدود کند و از فرار هوای گرم و داخل شدن هوای خنک جلوگیری کند. در لپ تاپ ها دریچه های ورودی و خروجی هوا به طور معمول در پایین لپ تاپ می بینیم. در صورت استفاده از لپ تاپ روی یک سطح نرم مثل شلوار تختخواب یا بالش دریچه های ورودی و خروجی مسدود می شود. برای جلوگیری از گرم شدن زیاد باید سعی کنیم کیس و یا لپ تاپ خود را خیلی نزدیک به بخاری قرار ندهیم یا در فصل های گرم سال در نور مستقیم خورشید قرار ندهیم.

گرد و خاک

مورد دیگر که باعث ایجاد گرما بیش از حد می شود گرد و غبار است. به عنوان مثال رایانه شخصی جدید خود را روی زمین قرار دهید مدت زیادی طول نمیکشد که گرد و غبار شن و ماسه به وسیله فن به داخل کیس مکیده می شود  لپ تاپ ها حتی خیلی بیشتر در معرض گرد و خاک هستند. حداقل باید هر ماه یک بار چک کنیم ببینیم دریچه های هوا مسدود نشده باشد. بهتر است 3 ماه یک بار کیس خود را باز کنید و به طور کامل تمیز کنید بهترین را برای این کار استفاده از قوطی هوای فشرده است ایمن ترین و توصیه شده ترین روش جدا سازی گرد و خاک از قطعات است.

کابل های شل شده

به طور مثال کابل ها خارجی خیلی راحت کار می کند به خصوص کابل برق که به کامپیوتر شما و پریز برق متصل است. این مورد می تواند یک مسئله داخلی باشد اگر تجربه خرابی سخت افزاری را تجربه کرده باشیم می توانیم بررسی کنیم که تمام کابل های داخلی به درستی به مادربرد وصل شده اند. بعضی از قسمت ها مانند هارد دیسک ها هم از کابل های اطلاعات و هم از کابل های تغذیه استفاده می کند بنابراین باید همه آنها را بررسی کنیم.

نوسانات برق

نوسانات برق علت های زیادی دارد از رعد و برق گرفته تا لوازم خانگی بزرگ (یخچال ماشین لباس شویی و ظرف شویی) و بسیار خطر ناک است چرا که می تواند کیس شما را خراب کند. در بهترین حالت این خرابی می تواند باعث از بین رفتن تعداد کمی از اطلاعات شود و یا این که شما ناچار شوید مکانی که کیس خود را به برق می زنیم عوض کنیم و در بدترین حالت می تواند مادر برد شما را بسوزاند.

افت ولتاژ برق

در کنار نوسانات برق باید مراقب افت ولتاژ برق هم باشیم. در بیشتر موارد افت ولتاژ ناگهانی برق می تواند باعث از بین رفتن داده ها بشود در درایو های سخت و درایو های حالت جامد نیز می تواند خسارت وارد کند افت ولتاژ باعث می شود که درایو های هارد اچ دی دی خش بیفتد که این امر باعث کاهش عمر هارد می شود.