نمایش 1–12 از 25 نتیجه

فروش انواع دستگاه حضور و غیاب با گارانتی

امروزه با توجه به اینکه شرکت‌های بزرگ کارمندان زیادی را به خدمت می‌گیرند زیر نظر گرفتن ورود و خروج کار آسانی نیست که میتوان با خرید دستگاه‌های حضور غیاب نیاز به کنترل تردد، امنیت و نظارت بر کارکرد پرسنل را زیر نظر داشت شرکت تکنوکلاینت محصول متناسب با نیاز شما کاربران گرامی را عرضه بازار می‌کند به این دلیل که مدیران در محاسبه دستی ساعت‌های کاری و زمان زدن ورود و خروج کارمندان، ناخودآگاه دچار اشتباهاتی می‌شوند. دستگاه حضور و غیاب (attendance) می‌تواند یکی از اجزای کاربردی محیط سازمانی محسوب شود که در ادامه درمورد این محصول کارا بیشتر توضیح می‌دهیم.

دستگاه حضور و غیاب چیست؟

این دستگاه‌ها انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن‌ها مناسب سازمان یا شرکت خاصی است که از یک روش منحصر بفرد برای شناسایی افراد استفاده می‌کند که اجزای آن عبارت است از: برد الکترونیکی، رم، پردازنده، حافظه ذخیره سازی، صفحه نمایش، پورت‌های ارتباطی، کیس و ابزار شناسایی که شامل کارتخوان، سنسور، اثر انگشت و تشخیص چهره می باشد.

انواع دستگاه حضور غیاب

 • کارتی
 • دوربین دار
 • اثر انگشتی
 • تشخیص چهره
 • حضور غیاب پانچی
 1. دستگاه‌های اثر انگشتی: این دستگاه‌ها با استفاده از اثر انگشت فرد، حضور و غیاب را ثبت می‌کنند. هر فردی که قصد ورود یا خروج از محل کار را داشته باشد، انگشت خود را روی سطح حساس دستگاه قرار می‌دهد و اطلاعات اثر انگشت ثبت می‌شود.
 2. دستگاه‌های کارتخوان: این دستگاه‌ها از طریق خواندن کارت‌های تراشه‌ای یا مغناطیسی، حضور و غیاب را ثبت می‌کنند. هر کارمند یک کارت مخصوص به خود دارد که با قرار دادن آن در محل خواندن دستگاه، حضور و غیاب او ثبت می‌شود.
 3. دستگاه‌های تشخیص چهره: این دستگاه‌ها با استفاده از تکنولوژی تشخیص چهره اقدام به ثبت می‌کنند. با گرفتن تصویر چهره فرد، سیستم می‌تواند آن را با تصاویر موجود در پایگاه داده مقایسه کرده و حضور و غیاب را ثبت کند.
 4. دستگاه‌های چشمی: مدل چشمی شامل روش‌هایی برای بررسی الگوهای ریز در عنبیه چشم انسان است که هر یک منحصر به یک فرد هستند. دستگاه چشمی برای بررسی دقیق عنبیه انسان مجهز به دوربینی با کیفیت بسیار بالا است. احراز هویت عنبیه معمولاً مستلزم این است که کاربر در یک مکان مشخص در مقابل دوربین بایستد تا موقعیت چشم کاربر ثابت شود و تصویری از عنبیه چشم او گرفته شود.
 5. دستگاه‌های کارت پلاستیکی: در این نوع دستگاه‌ها، هر فرد یک کارت پلاستیکی با شناسه‌ای منحصر به فرد دارد که با قرار دادن آن در دستگاه، حضور و غیاب ثبت می‌شود.
 6. دستگاه‌های تلفنی: برخی سیستم‌های حضور و غیاب از طریق تماس تلفنی عمل می‌کنند. کارمندان با تماس به یک شماره تلفن خاص و وارد کردن اطلاعات مشخص، حضور خود را ثبت می‌کنند.

در هر صورت، انتخاب نوع دستگاه بستگی به نیازها و الزامات سازمان و محیط کار دارد.

دستگاه حضور و غیاب

کاربرد دستگاه‌های حضور و غیاب

دستگاه حضور و غیاب، دستگاهی است که برای نظارت و کنترل بر شروع و پایان کار در مکان‌هی مختلف استفاده می‌شود. این دستگاه به کارفرمایان این اجازه را می‌دهد ساعات دقیق ورود و خروج، مرخصی‌ها و غیبت‌های کارمندان خود را نظارت کنند. همچنین باعث کاهش هزینه‌های اضافی می‌شود که بیشتر به علت پرداخت هزینه ساعات اضافی به کارمندانی است که در آن زمان سرکار حضور نداشتند. دستگاه دارای انواع مختلفی از جمله دستگاه‌های کارتی، اثر انگشتی و تشخیص چهره هستند.

همچنین این امکان را برای مدیران فراهم می‌آورد تا زمان ورود و خروج کارمندان خود در محل کار را به صورت الکترونیکی کنترل نمایند. اطلاعات ورود و خروج هر شخص به وسیله نرم افزار حضور و غیاب ثبت شده و بلافاصله برای هر کارمند ثبت می‌شود.

این دستگاه فقط برای کنترل زمان ورود و خروج اشخاص کاربرد ندارد؛ بلکه می‌توان از آن در موارد دیگر هم استفاده نمود. مواردی نظیر:

 • مدیریت مرخصی‌های کارکنان
 • دادن اطلاعات لحظه‌ای از حضور کارمندان؛ مثلاً این که چه کسانی در محل کار خود کار می‌کنند، چه کسی دیر رسیده، چه کسی اضافه کاری داشته و ….
 • نظارت دقیق و ردیابی کارکنانی که در محل کار حضور ندارند.
 • طراحی و ساخت جدول برنامه و زمان‌بندی کارکنان (مثلاً برای پست‌های شیفتی)
 • رفع نیاز مدیران و صاحبین مشاغل با دادن جزئیات ریز کارها

از امکانات مهمی که سیستم حضور و غیاب به ما ارائه می‌دهد، ابزارهایی با قابلیت استفاده توسط خود کارکنان است. به این صورت که به هر کارمند اجازه می‌دهد که ساعت‌های کاریش را خودش مدیریت کند. مرور میزان کارکرد و اندازه‌گیری کسری کار، دیدن برنامه کاری و زمانی و شیفت‌های آن‌ها (چه شیفت‌های گذشته، چه زمان حال و چه شیفت‌های آینده) و در نهایت دیدن جزئیات مرخصی‌ها و میزان آنها است.

بهترین برندهای دستگاه حضور و غیاب

حضور و غیاب Suprema

 • برند Suprema (سوپریما)

سوپریما شرکتی مشهور و در حال پیشرفت است که از پیشگامان استفاده از اطلاعات بیومتریک برای تشخیص هویت می‌باشد. سوپریما در بیش از ۱۳۳ کشور دنیا شبکه فروش جهانی داشته و به ۵۰ شرکت امنیتی برترِ جهان فروش دارد. این برند از برترین‌ برندهای دستگاه‌های حضور و غیاب در جهان شناخته می‌شود. سوپریما در زمینه نوآوری و توسعه مداوم محصولات باکیفیت بیومتریک پیشگام است. محصولات مربوط به کنترل دسترسی و حضور و غیاب این برند در بسیاری از حوزه‌ها قابل استفاده هستند. کاربرد اغلب دستگاه‌های Suprema در برنامه‌های مختلف مانند گذرنامه الکترونیکی، شناسایی جنایی، بازرسی مهاجرت و غیره می‌باشد.

حضور و غیاب Virdi

 • برند Virdi

شرکت union community محصولاتی در زمینه حضور و غیاب و کنترل دسترسی بیومتریک با برند Virdi را به بازار ارائه کرده است. این شرکت از سال 2000 فعالیت خود را آغاز کرده و از برترین برندهای جهان به حساب می‌آید.

محصولات این برند با تکنولوژی‌های نوین بیومتریک یعنی تشخیص چهره، تشخیص عنبیه، شناسایی اثر انگشت همراه با کارت و رمز عرضه می‌شوند. دفتر مرکزی برند ویردی در شهر سئول در کره جنوبی واقع شده است؛ اما در کشورهایی مانند آفریقای جنوبی، هندوستان و حتی امارات متحده عربی نیز شعباتی دارد.

حضور و غیاب ZK

 • برند ZK

یکی از برندهای پرفروش دستگاه‌های حضور و غیاب در بازار ایران و جهان برند ZK می‌باشد. این برند فعالیت خود را در سال ۱۹۸۵ و با تحقیق بر روی الگوریتم‌های بررسی اثر انگشت شروع کرد. این شرکت در سال ۱۹۹۸ موفق به تولید دستگاه‌های تشخیص اثر انگشت به صورت تجاری شد. ZK در حال حاضر از بزرگترین شرکت‌های فعال در حوزه اسکن اثر انگشت و تشخیص هویت است.

برند ZK اولین شرکت بین‌المللی خود را در سال ۲۰۰۲ در کشور چین و در استان شنژن راه‌اندازی نمود. از آن زمان تاکنون نمایندگی‌های زیادی در اقصی نقاط جهان راه‌اندازی کرده است.

مزیت سیستم حضور و غیاب

 • مدیریت بهتر پرسنل
 • صرفه جویی در زمان
 • ایجاد انضباط کاری و افزایش بهره‌وری
 • پرداختی منظم و بدون اشتباه پرسنل
 • کنترل دقیق ورود و خروج و مرخصی پرسنل
 • مدیریت و گزارش گیری سریع و آسان در کمترین زمان از ورود و خروج و مرخصی پرسنل

چرا نیاز به دستگاه حضور و غیاب داریم؟

استفاده از دستگاه‌های حضور و غیاب در سازمان‌ها و محیط‌های کاری مزایای زیادی دارد.

 1. ثبت دقیق حضور و غیاب: به صورت دقیق و بدون خطا زمان ورود و خروج کارکنان را ثبت می‌کند. این امر باعث می‌شود که اطلاعات مربوط به حضور و غیاب کارکنان به صورت دقیق و قابل اطمینان در دسترس باشد.
 2. افزایش دقت و کارایی: استفاده از این دستگاه باعث افزایش دقت در ثبت و پیگیری می‌شود. به جای استفاده از روش‌های دستی که ممکن است با خطاها و اشتباهات انسانی همراه باشد، دستگاه‌ها به صورت خودکار و بدون نیاز به دخالت انسانی عمل می‌کنند.
 3. مدیریت بهتر منابع انسانی: مدیران و مسئولان می‌توانند به طور دقیق‌تر و کامل‌تر نسبت به حضور و غیاب کارکنان خود آگاهی پیدا کنند. این اطلاعات به آن‌ها کمک می‌کند تا منابع انسانی را بهینه‌تر مدیریت کنند، برنامه‌ریزی منابع را به دقت انجام دهند و نیروی کار را بهینه سازند.
 4. ارتقای امنیت: برخی از دستگاه‌ها از تکنولوژی‌های تشخیص چهره یا اثر انگشت استفاده می‌کنند که امنیت سیستم را افزایش می‌دهند. این دستگاه‌ها قابلیت تشخیص تقلب و جعل را دارند و از امکان دسترسی غیرمجاز به سیستم جلوگیری می‌کنند.
 5. اطلاعات گردش کار: می‌تواند اطلاعات مربوط به ورود و خروج کارکنان را جمع‌آوری کند و ارائه گزارشات و آمارهای مرتبط با حضور و غیاب فراهم کند. این اطلاعات در تحلیل کارایی سازمان و برنامه‌ریزی منابع بسیار مفید واقع می‌شوند.

در نهایت باید بدانیم استفاده از این دستگاه به سازمان‌ها کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنند حضور و غیبت کارکنان به صورت دقیق و قانونی ثبت می‌شود. همچنین می‌توانند منابع را بهینه مدیریت کرده، امنیت را تقویت کنند و اطلاعات مربوط به حضور و غیاب را برای اهداف گوناگون مورد استفاده قرار دهند.

حضور و غیاب

قیمت و گارانتی دستگاه‌های حضور و غیاب

 1. دستگاه حضور و غیاب XF100 از برند ZK (حدود قیمت 8.900.000 تومان)

اگر بخواهیم در یک کلام زیبایی، دقت و کیفیت را خلاصه کنیم بی‌شک دستگاه XF100 محصول جدید تکنوکلاینت می‌توان بهترین تعریف برای آن است. بهره‌گیری از قدرتمندترین سنسور تشخیص چهره و اثر انگشت در کنار ظرفیت مناسب و سرعت بالای تشخیص چهره، این دستگاه را به محبوب‌ترین محصول فعلی تکنوکلاینت تبدیل کرده است. طراحی زیبا در کنار ابعاد استاندارد و وزن نسبتاً سبک از دیگر امتیازات این دستگاه به شمار می‌آید. این دستگاه در قسمت بالا از یک نوار خطی نوری (LED) جهت تاباندن نور در فضای کم نور بهره می‌برد. همچنین به جدیدترین قابلیت سنسور تشخیص چهره یعنی VISIBLE LIGHT نیز مجهز است. صفحه نمایش رنگی 2.8 اینچی این محصول از خوانایی خوبی برخوردار بوده و در کنار منو و سخنگوی فارسی، حس خوبی به کاربر می‌دهد.

 1. دستگاه حضور و غیاب مدل LX17 از برند ZK (حدود قیمت 3.100.000 تومان)

دستگاه LX17 یک دستگاه حضور و غیاب ساده با قابلیت پشتیبانی از اثر انگشت می‌باشد. امکان استفاده این دستگاه بر روی میز یا روی دیوار وجود دارد. از دیگر قابلیت‌های این دستگاه می‌توان به حافظه ثبت 50.000 عددی و همچنین پورت USB اشاره نمود. با این دستگاه می‌توانید با دقت بالا اثر انگشت افراد و پرسنل را ثبت کنید. سپس به کمک نرم‌افزارهای ما، اطلاعات و گزارشات دقیقی را در اختیار بخش‌های مختلف مجموعه قرار دهید. وزن و ابعاد این دستگاه از در رده دستگاه‌های متوسط است. سنسور باکیفیت این دستگاه باعث شده یکی از پرفروش ترین محصولات مجموعه تکنوکلاینت باشد.

 1. دستگاه حضور و غیاب PW 1700 (حدود قیمت 12.300.000 تومان)

دستگاه PW 1700 حاصل سالها تجربه طراحی دستگاه حضور و غیاب می‌باشد. در این دستگاه از نمایشگر ۵ اینچی عمودی با کیفیت خوب تاچ صفحه استفاده شده است. این صفحه نمایش استفاده کاربری را بسیار راحت نموده و امکان نمایش اطلاعات لازم به کاربر به‌ نحو ارگونومیک فراهم شده است.

این دستگاه دارای امکانات مختلفی از جمله سنسور اثر انگشت با کیفیت  SUPREMA، امکان اتصال کارت‌خوان دوم، امکان تجهیز به ماژول Wi-Fi یا GPRS، امکان تعریف ثبت تردد با ۱۴ روش مختلف ترکیبی متشکل از کارت، اثر انگشت و رمز (صفحه کلید) برای هر پرسنل و غیره است.

دستگاه‌های حضور و غیاب مجموعه تکنوکلاینت همگی با گارانتی یکساله تکنوکلاینت عرضه می‌شوند.

حضور و غیاب

چرا از تکنوکلاینت خرید کنیم؟

تکنوکلاینت نماینده رسمی دنیای پردازش است که آماده ارائه خدمات در سراسر ایران می‌باشد. که در مرحله نخست معتبر بوده و خدمات پس از فروش و همچنین گارانتی محصولات خود را پشتیبانی می‌کنیم. در آخر توصیه می‌کنیم در زمان خرید دستگاه حضور و غیاب از فروشگاه معتبر تکنوکلاینت حتماً به ظرفیت چهره و تعداد اثرانگشت قابل تعریف، نوع دستگاه، ظرفیت ثبت و … دقت کنید.

تکنوکلاینت با بهره‌گیری از تیم فنی پشتیبانی خبره و به عنوان یک فروشگاه معتبر می‌تواند انواع این دستگاه‌ها را از برند دنیای پردازش در اختیار شما قرار دهد. پشتیبانی از گارانتی محصولات، پاسخگویی آنی و مشاوره تخصصی در خصوص خرید انواع تجهیزات تحت وب به مشتریان به صورت آنلاین، از دیگر دلایلی است که می‌تواند شما را به خرید از تکنوکلاینت ترغیب نماید.