نمایش یک نتیجه

فروش انواع زیروکلاینت با گارانتی

زیروکلاینت محصولی تازه‌وارد اما بسیار حرفه‌ای! در حال حاضر در دنیایی زندگی می‌کنیم که تکنولوژی در تمام اهداف راهبردی سازمان‌ها حرف اول را می‌زند. اگر صاحب یک کسب‌وکار IT محور هستید قطع به یقین با کامپیوترها سر و کار دارید. امروزه سیستم‌های کامپیوتری جزء جدانشدنی کسب‌وکارها و سازمان‌ها می‌باشد که بدون آن‌ها رسیدن به اهداف کاری غیرممکن هست. اگر کمی همگام با تکنولوژی گام بردارید، احتمالا واژه تین‌کلاینت به گوشتان خورده است. الزامات محیط‌ زیستی، هزینه بالای کامپیوترها، ابعاد نسبتاً بزرگ و از سویی دیگر همسو شدن با تازه‌های دنیای IT و انفورماتیک موجب ظهور پدیده‌ای دیگر به نام تین‌کلاینت شد.

تین کلاینت در واقع کوچک شده کامپیوترهای نسل پیش است. با این تفاوت که برتری‌های قابل توجهی نسبت به آن دارد. اما رشد و توسعه فناوری در عصر حاضر موجب شد تا تین کلاینت‌ها هم جای خود را به تراشه‌ای دیگر به نام زیروکلاینت (Zero Client) بدهند.

کمپانی‌های بزرگ دنیای IT تصمیم گرفته‌اند به بازار زیروکلاینت‌ها وارد شوند. در اصل باید یادآور شویم که آینده سیستم‌های سازمانی در حال سوق یافتن به سمت استفاده از منابع اشتراکی تحت کلود می باشد، و دیگر عصر سیستم‌های جدا از هم که هر کاربر یک منبع پردازشی جداگانه برای خود داشت گذشته است. امروزه زیروکلاینت‌ها جای سیستم‌های قدیمی را گرفته‌اند. لذا همین موضوع مشوق اصلی کمپانی‌ها برای ورود به عرصه تولید زیروکلاینت‌ها می‌باشد.

در ادامه به معرفی کامل زیروکلاینت، کاربردها، مزایا و نحوه خرید آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

زیروکلاینت چیست؟

همانطور که در مقدمه نیز اشاره شد ظهور تین کلاینت‌ها تحول چشم‌گیری در هزینه‌ها از یک سو و در بهبود رفع نیازهای کاربر از سویی دیگر ایجاد کرد. با وجود تمام مزایای تین کلاینت‌ها، زیروکلاینت یا کلاینت صفر (Zero Client) به عنوان نسل مدرن‌تری از تین کلاینت‌ها به عرصه تکنولوژی قدم گذاشت، تا باز هم شاهد تحولی دیگر در هزینه‌های شرکت‌ها و سازمان‌ها باشیم.

زیروکلاینت یک دستگاه سخت افزاری است. به تنهایی هیچ کاربردی ندارد، و صرفاً برای استفاده از آن باید دستگاه را به سرور متصل نمود. در واقع علت نام گذاری آن نیز همین است. دستگاهی که به تنهایی هیچ است و باید حتماً به وسیله هاب سوییچ‌های موجود با سرور در یک شبکه قرارگیرد. با بهره‌گیری از زیروکلاینت می‌توان از سیستم عامل‌های لینوکس و مایکروسافت به راحتی استفاده نمود. با این تفاوت که سرعت پردازش اطلاعات در آن نیز بسیار بالاتر از کیس‌های قدیمی است.

اما چرا تا این اندازه تأکید داریم که زیروکلاینت‌ها هزینه‌ها را کاهش می‌دهند؟

علت اصلی کاهش هزینه‌ها با استفاده از زیروکلاینت کاهش مصرف برق است. در ادامه به تحلیل و بررسی فنی زیروکلاینت می‌پردازیم:

زیروکلاینت

تحلیل و بررسی زیروکلاینت از لحاظ ساختار فنی

در بخش قبل اشاره کردیم که زیروکلاینت‌ها در واقع نمی‌توانند به صورت مستقل کاربردی داشته باشند. علت این موضوع را در این قسمت بررسی می‌کنیم:

در طراحی زیروکلاینت‌ها در واقع هیچ تراشه‌ای برای ذخیره‌سازی اطلاعات و قابلیت‌های پردازشی تعبیه نشده است. اما این به این معنا نیست که زیروکلاینت‌ها قابلیت ذخیره سازی اطلاعات یا پردزاش آن‌ها را ندارند. جالب است بدانید که تمام پروسه ذخیره سازی و پردازش اطلاعات در سرور صورت می‌پذیرد. و آن هم در قالب یک پروژه مجازی سازی دسکتاپ که از سه پروتکل RDP, Citrix, PCOIP می‌توانند استفاده کنند.

زیروکلاینت‌ها از لحاظ سخت‌افزاری ساختار خیلی پیچیده‌ای ندارند و اغلب متشکل از یک برد الکترونیکی هستند. به همین علت است که نسبت به کامپیوترهای رومیزی و شخصی، فضای فیزیکی بسیار کمتری را در بر می‌گیرند. با توجه به این ساختار ساده، ذکر این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است که نباید از زیروکلاینت‌ها انتظار پردازش اطلاعات در سطح ابر رایانه‌ها و همچنین انتظار ذخیره‌سازی اطلاعات همانند سرورهای اختصاصی داشته باشید. زیروکلاینت‌ها طراحی شدند تا در سرعت وکیفیت کارهای پایه و همچنین هزینه شرکت‌ها و سازمان ها تاثیر مثبتی بگذارند.

مزایای استفاده از زیروکلاینت

در بخش‌های قبل مکرراً تاکید کردیم که زیروکلاینت‌ها تحول چشم‌گیری در کاربری سازمانی و تجربه کاربری افراد عادی ایجاد کردند. سوال اینجاست که زیروکلاینت‌ها چه مزایایی دارند که موجب شده استفاده از آنها تا این اندازه مثمر ثمر واقع شود؟

زیروکلاینت

ابعاد کوچک و زیبایی

ساختار زیروکلاینت‌ها از لحاظ فنی به گونه‌ای است که نسبت به کامپیوترها فضای بسیار کمتری را اشغال می‌کنند.

امروزه طراحی درست محیط کار در سازمان‌ها به عنوان یک اصل پذیرفته شده است. زیرا تاثیر مستقیمی بر روی روحیه نیروی کار می‌گذارد. همچنین اگر با ارباب رجوع در ارتباط هستید یک محیط زیبا و حرفه‌ای در ذهن مخاطب تاثیر مثبت موثری می‌گذارد. لذا اهمیت این موضوع بر کسی پوشیده نیست. حال تصور کنید در اکوسیستم‌های قدیمی یکسری سیستم‌های بزرگ و حجیم! باکلی کابل و سیم‌های متصل به آن در تمام فضاهای کاری پخش بود و آلودگی بصری فزاینده‌ای را تولید می‌کردند.

اما با توجه به مدل زیروکلاینت و VDI که اساسا تمام کامپیوترها با منابع پردازشی جمع شده در یک دیتا سنتر با تعداد انگشت شمار سرور و تمام پردازش‌ها در یک بخش مجزا صورت می‌پذیرد. در سمت کاربران یک دستگاه بسیار کوچک تحت عنوان زیروکلاینت که فقط وظیفه یک ترمینال را ایفا می‌کند که قرار است به سرور متصل و دسکتاپ یا اپلیکیشن کاری را به کاربر عرضه کند. این باعث شده که دیگر در اتاق‌ها ما شاهد باکس‌های بزرگ نباشیم. یک میزکاری شامل یک مانیتور و ماوس و کیبورد بیسیم می باشد. نه چیز دیگر!

بدون فن

با توجه به اینکه فاقد فن هستند، هیچ گونه سر و صدا یا نویزی در محیط ایجاد نمی‌کنند.

زیروکلاینت

 حفاظت از داده‌ها و امنیت بالا

به علت اینکه اطلاعات آن‌ها مستقیماً روی سرور ذخیره می‌شود پس می‌توان گفت امنیت اطلاعات در زیروکلاینت‌ها بسیار بالاست. اساسا تمرکز داده‌ها مدیریت داده‌ها  و مانیتورینگ را موثر تر و بهتر می کند و هم امنیت داده‌ها را میسر می‌کند. تصور کنید در یک سازمان 50 نفره وقتی اکوسیستم IT شما قدیمی باشد! قاعدتا حداقل 50 عدد هارد دارید که در مکان‌های مختلف پراکنده می‌باشند. این وضعیت حفاظت از داده‌ها، مدیریت و طبقه‌بندی و دسترس‌پذیری داده‌ها را بسیار دشوار و در اغلب موارد غیرممکن می‌کند. ولی در پلتفرم VDI با زیرو کلاینت تمام داده ها در دیتا سنتر در یک مجموعه ذخیره سازی ذخیره می شوند که مزیت های زیر را دارد.

 • امن سازی داده ها با بکاپ گیری مداوم و قراردادن مجموعه پشت فایروال
 • طبقه بندی راحت داده ها برای دسترس پذیری
 • دسترس پذیری بهتر و مناسب تر به داده های عمومی
 • کنترل کاربران برای جلوگیری از خارج سازی داده های حیاتی سازمان

خرید زیروکلاینت

سرعت بوت بالا

از همه مهم‌تر اینکه زیروکلاینت‌ها سرعت بوت بالایی دارند و در واقع همین ویژگی موجب می‌شود تا کاربران سازمانی برای کار با آن‌ها و به صورت ویژه سرویس کردن آن‌ها نیاز به صرف زمان زیادی نداشته باشند. این وجه تمایز یکی از عمده دلایلی است که موجب گسترش استفاده کاربران به خصوص شرکت‌ها از زیروکلاینت‌ها شده است.

کاهش مصرف برق

کاهش چشمگیر مصرف برق در سازمان‌ها پس از استفاده از زیروکلاینت‌ها نیز از دیگر مزایای این دستگاه کاربردی تلقی می‌شود. امروزه دیگر از سیستم‌های با فن و پاور مصرف بالا در سیستم‌ها خبری نیست و دستگاه‌ها فن لس و مصرف بسیار پایین دارند. این موضوع در مصارف سازمانی و صنعتی که تعداد سیستم‌های بالا دارند بسیار حائز اهمیت می باشد.

بطور مثال شما در یک سازمان با 200 کاربر اگر از سیستم‌های قدیمی استفاده می‌کنید، 200 کامپیوتر با حداقل 300 وات مصرف دارید که در جمع می شود 60000 وات مصرف! اما در یک اکوسیستم مدرن مجازی سازی شده شما 200 زیروکلاینت حداکثر 40 وات دارید و نهایتا سه سرور با مصرف 600 وات که جمعا می‌شود 9800 وات که قابل قیاس با مدل قدیمی نیست. علاوه بر این شما در اکوسیستم زیروکلاینت می توانید برای زمانی که برق قطع می شود طوری برنامه ریزی کنید تا دیتا سنتر شما با یک هزینه کم با راه اندازی UPSمنابع پردازشی سازمان دچار مشکل و قطعی نشود.

با خرید زیروکلاینت می‌توان تجربه کار با انواع سیستم عامل‌ها را بدون به‌کارگیری از کیس‌هایی در ابعاد بزرگ به پرونده کاری خود افزود.

خرید زیروکلاینت

بهترین برندهای زیروکلاینت

HP: شرکت اچ پی که از دو کلمه هیولت و پاکارد تشکیل شده است (Hewlett Packard) توسط دو دانش آموخته به نام های دیوید پاکارد و ویلیام ردینگتون هیولت در سال 1939 تاسیس شد.

یکی از بزرگترین کمپانی‌های تولید کننده زیروکلاینت کمپانی اچ پی است. مهمترین محصولات کمپانی اچ پی امروزه شامل تین کلاینت، زیروکلاینت، سرورها، پرینتر، لپ تاپ، موبایل، تبلت، مانیتور و غیره می‌باشد.

Dell: کمپانی دل یک کمپانی آمریکایی است که توسط یک دانش آموخته آمریکایی به نام مایکل دل در سال 1984 به ثبت رسید.

این کمپانی در زمینه تولید زیروکلاینت‌ها بسیار موفق در بازار ظاهر شده است. تنوع زیروکلاینت‌های این کمپانی و هماهنگی و سازگاری بیشتر زیروکلاینت با پروتکل Citrix باعث شده تا کاربران سیتریکس این کمپانی را به خوبی بشناسند. همچنین در تولید زیروکلاینت‌هایی با پردازنده اختصاصی ترادیچی خود را در بازار زیروکلاینت به خوبی معرفی کرده است.

سوالات متداول

در ادامه به پاسخ تعدادی از سوالاتی که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد می‌پردازیم:

 • زیروکلاینت‌ها مناسب چه کسانی است؟

آموزشگاه‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها، ادارات، آژانس‌های مسافرتی، بیمارستان‌ها، کارخانجات، موسسات و …

 • آیا امکان تعویض قطعات و یا تعمیرات زیروکلاینت وجود دارد؟

زیروکلاینت‌ها هم مانند هر دستگاه دیگری دارای برد الکترونیک هستند. از این رو قابل تعمیر شدن می باشند و قطعات آن‌ها قابل تعویض دارند؛ اما چون دارای قطعه مکانیکی نیستند احتمال خراب شدن آن‌ها بسیار پایین و در حد صفر است.

 • آیا زیروکلاینت‌ها برای فعال سازی احتیاج به لایسنس دارند؟

به پروتکلی که استفاده می‌کنند بستگی دارد. اگر پروتکل RDP استفاده شود کاملا رایگان هستند. اما اگر از پروتکل Citrix یا PCOIP استفاده شود تنها برای فعال شدن قابلیت مدیریت همگانی باید هزینه‌ای پرداخت شود در غیر اینصورت رایگان هستند.

 • عمر مفید زیروکلاینت‌ها چقدر است؟

عمر مفید زیروکلاینت‌ها با توجه به فن لس بودن آن‌ها و مصرف برق بسیار پایینشان، بسیار بالاست. خرابی آن‌ها در حد صفر است بطور کلی عمر مفید زیروکلاینت در حالت عادی معادل 10 سال است.

 • سرور مورد نیاز زیروکلاینت چیست؟

بستگی به نوع کاربری آن سازمان دارد که دانستن آن نیازمند بررسی و تحلیل است. با توجه به نیازهای یک سازمان مشخصات سرور آن سازمان متغیر است.

 • میزان خرابی زیروکلاینت چقدر است؟

همانطور که می‌دانید زیروکلاینت‌ها هیچ قطعه مکانیکی ندارند.بنابراین در مقایسه با کامپیوترها میزان خرابی بسیار کمتری دارند. در مقایسه طول عمر کامپیوترها با زیروکلاینت‌ها، باید بگوییم زیروکلاینت‌ها 40 سال بیشتر عمر می‌کنند!

 • در صورت قطعی برق، چه اتفاقی در زیروکلاینت می‌افتد؟

زمان خاموشی برق، زیروکلاینت فقط خاموش می‌شود اما نرم افزارهای کاربر به همان شکل بر روی سرور می ماند. بعد از روشن شدن با متصل شدن به سرور کاربر به راحتی کار خود را ادامه می‌دهد.

خرید زیروکلاینت

چرا از تکنوکلاینت خرید کنیم؟

عموماً خرید دستگاه‌های الکترونیکی، تراشه‌های سخت‌افزاری و یا تجهیزات نرم‌افزاری همیشه با وسواس بیشتری از سوی خریداران همراه بوده است. خرید زیروکلاینت نیز از این قاعده مستثنی نیست. تجهیزات کامپیوتری و به صورت ویژه زیروکلاینت‌ها معمولاً پایه‌ای‌ترین ابزار کار شما در امور دیجیتالی هستند. پس بهتر است این تجهیزات را از جایی تهیه کنید که:

قیمت مناسب ، گارانتی یک ساله ، دستگاه تست، مشاوره رایگان، خدمات پس از فروش، ضمانت بازگشت کالا و ارسال رایگان محصولات خود را پشتیبانی کند که کمپانی تکنوکلاینت تمامی موارد گفته شده را پشتیبانی می‌کند.

پاسخگویی آنی و مشاوره تخصصی در خصوص خرید انواع تجهیزات کامپیوتری به مشتریان به صورت آنلاین، از دیگر دلایلی است که می‌تواند شما را به خرید از تکنوکلاینت ترغیب نماید.

در انتها یادآوری می‌کنیم، در زمان خرید زیروکلاینت از فروشگاه معتبر تکنوکلاینت حتماً با مشاوران فنی ما در رابطه با پروتکل‌های مجازی سازی دسکتاپ صحبت کنید، تا مدل مجازی سازی دسکتاپ سازگار با کاربری و محیط کاری شما توصیه و اجرا گردد.

تکنوکلاینت با بهره‌گیری از تیم فنی و پشتیبانی خبره در زمینه اجرای پروژه‌های مجازی سازی  دسکتاپ می تواند مشاوره مفیدی را در زمینه مجازی سازی ارائه دهد، تا مدل سازگار با محیط سازمانی مشتریان پیشنهاد گردد. در بخش فروش زیروکلاینت هم تکنوکلاینت به عنوان یک فروشگاه معتبر می‌تواند انواع زیروکلاینت از برندهای نام آشنایی نظیر Dell و hp را در اختیار شما قرار دهد.

برای خرید زیروکلاینت با بهترین قیمت با ما تماس بگیرید.