خرید زیروکلاینت استوک

بسیاری از افراد در نگاه اول، تین کلاینت و زیروکلاینت را با یکدیگر اشتباه می‌کنند. در این بخش تفاوت این دو را به طور کامل متوجه خواهید شد. تین کلاینت، در واقع همان کیس کوچک شما است، که فضای کمتری اشغال می‌کند، مصرف برق کمتری دارد، اما زیروکلاینت وابسته به سرور است و به تنهایی قادر به پردازش اطلاعات نیست. در واقع زیروکلاینت تمام منابع مورد نیاز خود را از سرور می‌گیرد، و منابع سخت افزاری که روی زیروکلاینت موجود است. صرفا برای اجرای فریم ور اولیه یا سیستم عامل مخصوص زیروکلاینت است. برای خرید انواع زیروکلاینت استوک بهترین جا هستیند.

نکته: تین کلاینت قابلیت تبدیل شدن به زیروکلاینت را دارد ولی برعکس آن صادق نیست.

مزایای استفاده از زیروکلاینت چیست؟

استفاده از زیروکلاینت‌ها مزایایی را نسبت به استفاده از کیس‌ها و تین کلاینت‌ها به ارمغان می‌آورد. در این بخش برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

1- استفاده از زیروکلاینت ارتباط مستقیمی با مفهوم امنیت در مجموعه ما دارد:

شما فرض کنید تمامی برنامه‌ها روی یک سرور مرکزی اجرا می‌شود، و تمام ابزارهای لازم برای برقراری امنیت از قبیل (فایروال، آنتی ویروس، محدودیت‌هایی که ما می‌گذاریم روی آن سرور اجرا می‌شود، در چنین مواقعی احتمال نفوذ و از بین رفتن اطلاعات به پایین‌ترین حد امکان می‌رسد. حال شما این را با مجموعه ای که همه‌ی افراد به همه اطلاعات دسترسی دارند، و هر شخص برنامه خاص خود را اجرا می‌کند، مقایسه کنید.

2- کاهش هزینه در بخش‌های مختلف

2-1 نیروی انسانی: شما برای بر طرف کردن مشکلات سیستمی یک مجموعه با 100 کامپیوتر نیاز به 2 تا 4 نیروی متخصص در حوزه آی‌تی دارید، بسیاری از این مشکلات از قبیل نصب نرم افزار و … است، در حالیکه وقتی شما از زیروکلاینت استفاده می‌کنید، همه‌ی سیستم‌ها به صورت یکپارچه مدیریت می‌شود و برای بسیاری از موارد نیازی به بر طرف کردن مشکل به صورت حضوری نیست.

2-2 خرید سخت افزار و نرم افزار: شما در نظر بگیرید که مدیر فناوری اطلاعات در یک مجموعه با بیش از 100 سیستم هستید، برای ارتقاء سیستم‌ها نیاز به خرید 100 پردازنده، رم، هارد و پاور دارید، حالا این موضوع در زیروکلاینت با هزینه بسیار کمتری قابل جبران است، شما می‌توانید قطعات روی سرور خود را به نسبت نیاز خود ارتقاء دهید. در حوزه نرم افزار شما برای خرید یک نرم افزار با 100 لایسنس علاوه بر اینکه باید برای 100 سیستم آن را نصب کنید، هزینه زیادی را باید برای خرید 100 نسخه پرداخت کنید، ولی در بحث مجازی سازی و استفاده از زیروکلاینت شما فقط نرم افزار مربوطه را روی سرور نصب می‌کنید.

2-3 مصرف انرژی: با توجه به کاهش مصرف در زیروکلاینت نسبت به کیس علاوه بر کاهش هزینه برق به طور مستقیم، شما می‌توانید برای روشن نگه داشتن سیستم‌های خود در مواقع ضروری (قطعی برق) از UPS استفاده بکنید، و تعداد بیشتری زیروکلاینت در مجموعه را روشن نگه دارید.

3- ابعاد کوچکتر نسبت به کیس و در نتیجه قابلیت نصب زیروکلاینت به پشت مانیتور و زیبایی بیشتر در محیط کار

4- افزایش طول عمر قطعات با توجه به تولید گرمای کمتر و فن لس بودن تین کلاینت‌ها

زیروکلاینت استوک 

امروزه یکی از مشکلات اصلی در خرید تجهیزات آی تی قیمت بالای آن‌هاست. افت شدید پول ملی باعث شده تا قدرت خرید مردم در تجهیزات IT مانند سایر موارد کاهش شدیدی داشته باشد. از این رو بازار به دو سمت خرید تجهیزات بی‌کیفیت چینی و برندهای استوک روی آورده است. در این بین زیروکلاینت‌های استوک نیز با توجه به قیمت بالای زیروکلاینت‌های نیو جای خود را در بازار باز کرده‌اند. و بسیاری از افراد خرید زیروکلاینت استوک را به یک زیروکلاینت چینی نامعتبر ترجیح می‌دهند. یکی از نکاتی که در خرید زیروکلاینت باید دقت بیشتری به آن داشت، خرید زیروکلاینت با قابلیت پشتیبانی و بروز رسانی است. بسیاری از زیروکلاینت های چینی در ابتدا قیمت ارزانی دارند ولی زمانی که میخواهیم بروزرسانی کوچکی را انجام دهیم با هزینه‌های قابل توجهی روبه‌رو می‌شویم.

با توجه به اینکه زیروکلاینت استوک قطعه مکانیکی خاصی ندارند، قطعا خرابی آن بسیار کم است. با توجه به اینکه خرابی زیروکلاینت‌ها حتی کمتر از تین کلاینت نیز است، خرید زیروکلاینت استوک با چند شرط توصیه می‌شود.

از چه مراکزی و با چه شرایطی زیروکلاینت استوک بخریم؟

در خرید زیروکلاینت استوک مواردی است که باید حتما رعایت شود، مثل سال ساخت زیروکلاینت استوک، تکنولوژِی زیروکلاینت استوک (پروتکل‌های قابل پشتیبانی زیروکلاینت استوک)، گارانتی و میزان پشتیبانی زیروکلاینت استوک و مرکز و فروشگاهی که قصد خرید زیروکلاینت استوک را از آن داریم. حال توضیح بیشتری در این خصوص می‌دهیم:

  • سازنده زیروکلاینت: یکی از مهمترین نکاتی که در هنگام خرید باید توجه به آن داشت، برند زیروکلاینت استوک است. زیرا این مسئله با تمامی مسائلی که در پایین ذکر شده است، ارتباط مستقیم دارد.
  • قابلیت بروز رسانی و مسئله تحریم‌ها: شاید بهترین برند مورد نظر برای زیروکلاینت در جهان با برندی که در ایران قابلیت بروز رسانی یا آپدیت دارد متفاوت باشد، این موضوع بسیار مهم است، زیرا بسیاری از برندها قابلیت بروزرسانی دارند ولی این مسئله برای کشور ایران بسته است، برای مثال برند دل یکی از بهترین تولید کنندگان زیروکلاینت در جهان است ولی قابلیت بروز رسانی برای محصولات خود را در کشور ما محدود کرده است و اینکار نیازمند صرف زمان زیاد و دور زدن مسئله است، در صورتی که برند اچ‌پی محدودیتی برای این موضوع در نظر نگرفته است.
  • از چه پروتکلی قرار است استفاده کنیم: انتخاب پروتکل یکی دیگر از مهمترین دلایل برای انتخاب زیروکلاینت استوک است. برخی از پروتکل‌ها توسط شرکت‌های معتبری بروز رسانی نمی‌شوند. ممکن است در چند سال بعد اصلا وجود خارجی هم نداشته باشند. و یا حتی برای بروزرسانی هزینه‌های زیادی را صرف کنید.
  • خصوصیات فروشنده: برای خرید زیروکلاینت استوک بهتر است از مجموعه‌ای خرید کنید که به طور تخصصی در حوزه مجازی سازی و VDI فعالیت می‌کند، تا بتواند با یک مشاوره‌ی حرفه‌ای کار را برای شما آسان کند.
  • گارانتی معتبر: خرید زیروکلاینت با گارانتی معتبر از شرکتی که پشتیبانی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری زیروکلاینت استوک شما را بر عهده بگیرد، خیال شما را از بابت آینده راحت ‌می‌کند.

خرید از تکنوکلاینت

شرکت تکنوکلاینت وارد کننده مستقیم تین کلاینت و زیروکلاینت‌های کمپانی ها معروف HP و Dell در کشور می‌باشد. این شرکت تین کلاینت‌های خود را با گارانتی تعویض چهارده ماهه و گارانتی قیمت به بازار عرضه کرده است.

برای دریافت سایر اطلاعات در خصوص تین کلاینت‌ها و نیز مشاوره رایگان با مشاوران تکنوکلاینت به وبسایت تکنوکلاینت مراجعه نمایید.