فروش انواع حافظه SSD

هارد دیسک‌های حالت جامد (Solid State Drives) یا همان SSD‌ها به حافظه‌هایی گفته می‌شوند که در آن‌ها از هیچ قطعه‌ی متحرکی استفاده نشده باشد. در ساخت SSD‌ها از حافظه‌های مبتنی بر فلش یا SD-Ram ها استفاده می‌شود. استفاده از حافظه‌های مبتنی بر فلش در SSDها باعث می‌شود تا زمان تاخیر به حداقل برسد و همچنین گرمای تولید شده کاهش یابد. تمامی این مسائل باعث کاهش مصرف انرژی و همچنین سبک‌تر شدن این حافظه‌ها نسبت به هارد‌ دیسک‌ها می‌شود.

ویژگی‌های حافظه SSD

SSD‌ها همانند هارد‌ دیسک درایوها دارای مشکلاتی می‌باشند که می‌توان از مهم‌ترین آن‌ها به قیمت بالای این حافظه‌ها در مقابل هارد‌ دیسک اشاره کرد. حافظه‌های SSD از نظر نوع به انواع  M.2 NVMe-SATA – M.2-mSATA  تقسیم می‌شوند. بیشتر تین کلاینت‌هایی که شرکت تکنوکلاینت ارائه می‌کند از نسل جدید از این نوع حافظه‌ها پشتیبانی می‌کنند. جالب است بدانید حافظه‌های M.2 SSD به اندازه‌های 4 سانتی‌متر، 6 سانتی‌متر و 8 سانتی‌متر تقسیم می‌شوند.

برخی تین‌کلاینت‌ها همزمان از SATA , M.2 پشتیبانی می‌کنند. نوع M.2 سرعت بالاتری نسبت به نوع SATA دارند. حافظه‌های SSD در کمترین زمان ممکن جایگزین هارد دیسک‌ها شدند.

هارد دیسک: ارزان قیمت، خیلی سنگین، حجم بالا، حساس به ضربه، سرعت پایین

حافظه SATA SSD: وزن پایین، حجم کم، مقاومت بالا، سرعت بالا، هزینه بالا

حافظه M.2 SSD: سبکتر از SATA، کوچکتر از SATA، مقاوم‌تر از SATA، سریع‌تر از SATA، گران‌تر از SATA

شیوه‌ی مدیریت سیستم ذخیره‌سازی در سیستم عامل تاثیر زیادی در سرعت حافظه‌های SSD دارد.

به عنوان مثال:

هرچه اطلاعات مرتب‌تر ذخیره شده باشد، اندازه‌ی بلوک‌های داده‌ای بزرگتر می‌شوند که این اندازه بین 32 تا 256 کیلوبایت است.

در نتیجه می‌توان گفت: سرعت اطلاعات در SSD بین 2 تا 20 برابر بیشتر از هارد دیسک درایوها می باشد.

فروش انواع لوازم جانبی کامپیوتر با تضمین قیمت از تکنوکلاینت.