فروش انواع باتری سکه ای با بهترین قیمت

باتری سکه ای یکی از انواع باتری بوده که از یک سلول یک بار مصرف به وجود آمده است. به دلیل ظاهر دکمه شکل این باتری‌ها، باتری دکمه‌ای نیز نامیده می‌شوند. جنس بدنه این باتری‌ها از فلز بوده، قطری بین 5 تا 20 میلی‌متر داشته و ارتفاعی حدود 1 تا 6 میلی متر دارند.

از این نوع باتری اغلب در ساعت‌های مچی استفاده می‌شود؛ از این رو به آنها باتری ساعت هم می‌گویند. فناوری ساخت این نوع باتری‌ها اندکی متفاوت است؛ بعضی از آنها لیتیومی و برخی دیگر آلکالاین هستند.

این باتری‌ها قابل شارژ نیستند و در صورت اتمام شارژشان، باید با باتری جدیدی جایگزین شوند.

مفاهیم درج شده روی باتری سکه‌ ای به چه معنا هستند؟

چنانچه با دقت به باتری سکه‌ای نگاه کرده باشید، حتماً متوجه می‌شوید که تعدادی کد متشکل از حروف و عدد روی آنها درج شده است. این موارد بی‌معنی نیستند؛ بلکه در حقیقت اطلاعاتی درباره اندازه باتری و وضعیت شیمیایی آن به شما می‌دهند. مثلاً  عبارت CR2532  را در نظر بگیرید. برویم آن را بیشتر باز کنیم.

حرف C نشان دهنده وضعیت شیمیایی باتری و R شکل باتری (گرد) را نشان می‌دهد. 25 بیانگر قطر باتری به میلی متر بوده و ضخامت آن 3.2 میلی متر است.

این باتری‌ها در ابعاد و اندازه‌های مختلفی به بازار عرضه شده‌اند. از روی این کدها می‌توانید به اطلاعات هر باتری دسترسی پیدا کنید.

ابعاد باتری سکه‌ ای چگونه است؟

گفتیم که این باتری‌ها در اندازه‌های گوناگونی یافت می‌شوند تا برای دستگاه‌های مختلف قابل استفاده باشند.  برای نشان دادن ابعاد باتری سکه‌ای از استاندارد IEC استفاده می‌کنیم. گفتنی است جریان استاندارد تخلیه شارژ این باتری‌ها حدود چند دهم میلی آمپر است. همچنین باتری سکه‌ای در نهایت مجاز است جریانی بین ۱ تا نهایتاً چند میلی آمپر دریافت کند.

البته که سایز باتری هم دخیل است. هر چه باتری بزرگتر باشد، می‌تواند جریان بیشتری دریافت کند. بر طبق استاندارد IEC برای مشخص کردن ابعاد باتری‌های سکه‌ای از دو عبارتCRddhh  یا BRddhh استفاده می‌کنیم. در حقیقت هر بخش از این عبارت اطلاعات مختلفی از باتری را به ما می‌دهد. dd در این عبارت نشان دهنده قطر باتری بر حسب میلی متر و hh نشانگر ۱۰ برابر ضخامت باتری است.

استفاده از عبارت BR به جای CR هم یعنی اینکه باتری از جنس لیتیوم کربن مونوکلراید است.

در خرید باتری سکه‌ ای باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

اگر قصد خرید باتری سکه ای را دارید، بد نیست به نکات گفته شده در زیر دقت کنید:

  • حتماً به قطر و ضخامت این نوع باتری دقت کنید. چرا که باتری‌های مختلف در دستگاه‌های متنوع استفاده می‌شوند و اگر قصد خرید باتری برای استفاده در دستگاهی خاص را دارید، حتماً به این نکته دقت کنید.
  • حواستان به برندهای مختلف باشد! در بازار انواع و اقسام برندها وجود دارد که می‌توانید از میان آنها انتخاب کنید. سعی کنید در این باره اطلاعات کافی به دست بیاورید و بر اساس آن تصمیم بگیرید. معتبر بودن برند تضمین خدمات آن است.
  • باتری بخرید که در بسته بندی معتبر و بانام و نشان قرار دارد و به سراغ باتری‌های بدون بسته بندی نروید. این باتری‌ها اغلب قابل اعتماد نیستند و ممکن است برای دستگاهتان مشکل‌آفرین باشند.
  • از جایی خرید کنید که محصولات معتبر پشتیبانی می‌کند و گارانتی محصولات خود را ارائه می‌دهد. این نکته شاید از همه مهم‌تر باشد!

خرید از تکنوکلاینت

تکنوکلاینت با بهره‌گیری از تیم فنی پشتیبانی خبره و به عنوان یک فروشگاه معتبر می‌تواند انواع تجهیزات جانبی از جمله باتری‌ها را در اختیار شما قرار دهد. پشتیبانی از گارانتی محصولات، پاسخگویی آنی و مشاوره تخصصی در خصوص خرید انواع تجهیزات کامپیوتری به مشتریان به صورت آنلاین، از دیگر دلایلی است که می‌تواند شما را به خرید از تکنوکلاینت ترغیب کند.