فروش انواع کابل برق

کابل برق برای وصل کردن پاورکیس کامپیوتر به منبع برق مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عبارت دیگر، این کابل‌های برق هستند که کامپیوتر یا لپ‌تاپ شما را به برق 220 ولت شهری متصل می‌کنند. این نوع از کابل‌ها قطر زیادی دارند تا بتوانند به صورت مداوم برق مصرفی دستگاه شما را تامین نمایند. بر اساس نوع ورودی دستگاه، کابل‌های برق می‌توانند دو یا سه پین داشته‌باشند.

انواع کابل برق

در این بخش به معرفی انواع کابل‌های برق ارائه شده در وبسایت تکنوکلاینت می‌پردازیم.

  • کابل برق ساتا (SATA)

کابل‌های SATA به منظور اتصال دستگاه‌های ذخیره‌سازی مانند هارد دیسک‌ها و درایوهای نوری به مادر برد یا کنتر رابط SATA استفاده می‌گردند.

  • کابل برق ماینر

کابل‌های برق ماینر به پاور ماینر متصل شده و به این ترتیب، جریان برق ماینر را تامین می‌کنند. این کابل‌ها سه پین دارند.

  • کابل برق لپ‌تاپی

وظیفه کابل‌های برق لپ‌تاپی، تامین برق سیستم‌های رایانه خانگی می‌باشد. این کابل‌ها الکتریسیته را از پریز برق به دستگاه انتقال می‌دهند.

تفاوت کابل برق با کابل دیتا چیست؟

کابل‌های برق برای هدایت جریان الکتریکی به کار می‌روند اما کابل‌های دیتا به منظور انتقال اطلاعات در قالب 0 و 1 استفاده می‌شوند. کابل‌های USB نیز نوعی کابل دیتا هستند. کاربردهای گوناگونی داشته و در انواع و اقسام دستگاه‌ها، از چاپگر گرفته تا مانیتور کاربرد دارند. کاربرد آنها محدود به کامپیوترهای رومیزی و لپ‌تاپ نمی‌شود و حتی در تجهیزات پزشکی و سیستم‌های صوتی هم به آنها نیاز است. اما کابل‌های دیتا در شبکه‌های محلی مورداستفاده قرار می‌گیرند و وظیفه ارسال اطلاعات را بر عهده دارند. بنابراین کابل‌های برق و دیتا تفاوت‌های فاحشی به لحاظ کاربرد و جنس با یکدیگر دارند.

چه نکاتی را هنگام خرید مدنظر قرار دهیم؟

  • تعداد پین‌های دستگاه

اصلی‌ترین و بدیهی‌ترین ویژگی که هنگام خرید باید به آن دقت ‌کنید، تعداد پین‌های دستگاه‌تان است. تعداد پین‌ها می‌تواند دو یا سه باشد.

  • طول کابل

دومین موضوع مورد توجه هنگام خرید، طول کابل است. طول کابل باید متناسب با فاصله کیس شما و پریز برق باشد. خرید کابل خیلی کوتاه ناکارآمد بوده و باعث اتلاف هزینه می‌شود. خرید کابل خیلی بلند هم باعث اشغال فضای زیاد و تداخل با سیم‌های دیگر خواهد شد. به طور کلی در انتخاب کابل، فاکتور کیفیت را هم مدنظر قرار دهید. رایج‌ترین متراژ برای کابل برق در بازار، 1.5 متر است. البته کابل‌های با اندازه 1.8 متر و حتی 3 متر هم در بازار موجود هستند که در کاربردهای خاص به کار می‌روند.

  • کیفیت کابل

نکته دیگری که باید هنگام خرید به آن توجه کنید، کیفیت کابل است. استفاده از کابل با کیفیت پایین موجب آسیب رساندن به کامپیوتر یا لپ‌تاپ شما خواهد شد. به خاطر داشته‌باشید که هر چقدر مواد مسی به کار رفته در کابل بیشتر باشد، رسانایی آن بیشتر بوده و بالطبع، کیفیت بالاتری را خواهد داشت.

  • ضخامت کابل

کابل‌ها با ضخامت‌های مختلفی در بازار موجود هستند و این بستگی به دستگاه شما دارد که کابل با چه ضخامتی را خریداری کنید.

چگونه از کابل برق استفاده کنیم؟

استفاده از کابل برق بسیار ساده است و نیاز به دانش یا تخصص خاصی در زمینه شبکه و کامپیوتر ندارد. تنها کافی است سر سوکت‌دار کابل را به محل سوکت در آداپتور وصل کرده و انتهای دیگر کابل برق را به پریز برق متصل کنید.

تکنوکلاینت با بهره‌گیری از تیم فنی پشتیبانی خبره و به عنوان یک فروشگاه معتبر می‌تواند انواع تجهیزات جانبی کامپیوتر از جمله هارد دیسک را در اختیار شما قرار دهد. پشتیبانی از گارانتی محصولات، پاسخگویی آنی و مشاوره تخصصی در خصوص خرید انواع تجهیزات کامپیوتری به مشتریان به صورت آنلاین، از دیگر دلایلی است که می‌تواند شما را به خرید از تکنوکلاینت ترغیب کند.