فروش انواع RAM DDR3

حافظه‌ی رم DDR3 در بیشتر تین‌کلاینت‌های بازار ایران است اما قبل از آن باید بدانیم RAM چیست و چه کاربردی دارد. در یک تین‌کلاینت سه واحد مختلف درکنار یکدیگر کار می‌کنند. اول واحد ورودی،دوم واحد محاسبه و‌منطق و سوم واحدخروجی است. واحد محاسبه و منطق وظیفه‌ی پردازش اطلاعات واردشده توسط کاربر در تین کلاینت را دارد.

واحد RAM به‌عنوان واحد حافظه‌ی دسترسی سریع (Random Access Memory) انجام‌وظیفه می‌کند.

انواع حافظه رم:

دو نوع کلی حافظه‌های RAM عبارت است از : DRAM و SRAM

حافظه‌های DRAM داینامیکی هستند زمان دسترسی برابر 60نانوثانیه دارند و حافظه‌های SRAM استاتیکی هستند زمان دسترسی برابر 10نانوثانیه دارند.

به دلیل هزینه‌ی کمتر حافظه‌های DRAM معمولاً در تین کلاینت‌ها از این نوع استفاده می‌کنند.

حافظه‌ی RAM حافظه‌ای است که به‌صورت مستقیم با پردازنده تین کلاینت در ارتباط است.

در تین کلاینت‌ها برای برنامه‌هایی که نیاز به دسترسی سریع و مداوم دارند از این نوع حافظه استفاده می‌شود. حافظه‌ی RAM بعد از راه‌اندازی مجدد تین کلاینت اطلاعات آن به‌طور کامل از بین می‌رود .

بعد از معرفی نسل‌های DDR1 و DDR2 در سال 2007 حافظه‌ی رم DDR3 معرفی شد به همین دلیل از همان سال برد تین کلاینت‌ها هم‌تغییر کرد. تفاوت این نوع رم بارم‌های نسل قبل خود در فرکانس و شیار پایین آن است.

فرکانس حافظه‌ی رم در تین‌کلاینت‌ها را با Bus می‌شناسیم درواقع سرعت انتقال حافظه‌ی رم را مشخص می‌کند.این متد در رم‌های DDR3 می‌تواند متفاوت باشد.

همچنین برای اینکه رم ها را بتوانیم از روی شکل ظاهری آنان تشخیص دهیم جای شیار در این رم نسبت به نسل خود تغییر کرده و کمی جابه‌جاشده است. درواقع تین کلاینت ای که از رم DDR2 پشتیبانی می‌کند دیگر نمی‌تواند از رم DDR3 در آن استفاده کرد.

امروزه بیشتر تین‌کلاینت‌ها ازحافظه رم DDR3 استفاده می‌کنند البته تین کلاینت‌های جدید با نسل‌های رم بالاتر درحال تولید هستند.

تین‌کلاینت‌هایی که از رم‌های DDR3 استفاده می‌کنند دربرخی تا 8گیگ و دربرخی تا سقف 16گیگ می‌توانند ارتقاء پیدا کنند.

شرکت تکنوکلاینت واردکننده‌ی عمده‌ی تین‌کلاینت‌های برند HP وDELL است و همچنین توزیع‌کننده محصولات جانبی با گارانتی قیمت در کشور است.