وضعیت موجودی
هیچ محصولی یافت نشد.

پاور کامپیوتر (یا منبع تغذیه)، یکی از اجزای اصلی سیستم کامپیوتری است که وظیفه تامین انرژی اجزای داخلی کامپیوتر را بر عهده دارد. این دستگاه برقی، تبدیل برق مستقیم (DC) از شبکه برق عمومی یا از منبع دیگر به برق متناوب (AC) با میزان ولتاژ‌ و جریان‌ مورد نیاز قطعات کامپیوتر را انجام می‌دهد.

هنگام انتخاب پاور کامپیوتر، چند ویژگی‌ مهم باید در نظر گرفته شوند که عبارتند از:

  1. توان (Wattage): توان پاور باید برای تامین نیازهای تمامی قطعات کامپیوتر (پردازنده، کارت گرافیک، مادربرد، درایوها و…) کافی باشد. برخی از کارت گرافیک‌ها و پردازنده‌ها نیاز به توان زیادی دارند، بنابراین انتخاب پاور مناسب بر اساس نیازهای آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.
  2. کیفیت (Efficiency): پاورهای با کیفیت به لحاظ بازده و تبدیل برق، کارآمدتر عمل می‌کنند. علامت‌های معروفی مانند 80 PLUS نشان‌دهنده کارآمد بودن پاور است.
  3. اتصالات (Connectors): اطمینان حاصل کنید که پاور انواع اتصالات مورد نیاز برای کامپیوتر شما )مانند SATA برای درایوها، PCIe برای کارت گرافیک و (… را دارا است.
  4. سیستم خنک کننده (Cooling System): برخی از پاورها دارای سیستم خنک کننده هستند که می‌تواند مفید باشد؛ به خصوص اگر شما از کامپیوتر برای بازی‌های سنگین استفاده می‌کنید.
  5. ابعاد و فرم فاکتور (Form Factor): ابعاد پاور و نوع فرم فاکتور آن )مثل ATX یا (SFX باید با فرم فاکتور مادربرد شما هماهنگ باشد.

قبل از خرید بهتر است مشخصات دقیق و نیازهای انرژی قطعات کامپیوتر خود را بررسی کرده و یک پاور با ظرفیت مناسب انتخاب کنید. هنگام انتخاب منبع تغذیه، مطمئن شوید که با فرم فاکتور کیس سرور و مادربرد شما سازگار است. به این ترتیب، پاور با دستگاه شما کاملا سازگار خواهد بود.

چند نوع منبع تغذیه داریم؟

پاورها را براساس نوع ولتاژ خروجی، نحوه عملکرد و خروجی ثابت یا متغیر می‌توان به گونه‌های مختلفی دسته‌بندی کرد. در ادامه به معرفی چند نوع پاور می‌پردازیم.

منابع تغذیه خطی (Linear Power Supplies): وظیفه تبدیل ولتاژ بالا متناوب (AC) به جریان مستقیم  (DC)  را بر عهده دارد.

منابع تغذیه سوییچینگ (Switching Power Supplies): عملکرد این نوع از منبع تغذیه بر پایه قطع و وصل ترانزیستورها است. پاور کامپیوتر نمونه‌ای از یک منبع تغذیه سوئیچینگ است.

منابع تغذیه بدون وقفه (UPS): وقتی که برق می‌رود، منبع تغذیه بدون وقفه است که انرژی را تامین می‌کند. افزایش ولتاژ برق یا قطعی برق می‌تواند باعث خسارت‌هایی همچون اختلال در کسب و کار آنلاین، از دست رفتن اطلاعات مهم و حتی اختلال در شبکه و اینترنت شود. منبع‌های تغذیه بدون وقفه از تجهیزات سخت‌افزاری همچون سرور، تجهیزات کامپیوتری و تجهیزات مخابراتی محافظت می‌کنند. همچنین هنگام قطعی برق، برق اضطراری بیمارستان و تجهیزاتی مانند آسانسور را فراهم می‌کند.

تکنوکلاینت با بهره‌گیری از تیم فنی پشتیبانی خبره و به عنوان یک فروشگاه معتبر می‌تواند انواع لوازم الکتریکی از جمله پاور را در اختیار شما قرار دهد. پشتیبانی از گارانتی محصولات، پاسخگویی آنی و مشاوره تخصصی در خصوص خرید انواع تجهیزات کامپیوتری به مشتریان به صورت آنلاین، از دیگر دلایلی است که می‌تواند شما را به خرید از تکنوکلاینت ترغیب کند.