فروش انواع اکستندر

حتما تاکنون با مشکل عدم دسترسی به اینترنت در نقاط کور منزل یا محل کار مواجه شده‌اید. نقاط کور همان نقاطی هستند که اینترنت Wifi در آن مناطق بسیار ضعیف است. برای حل چنین مشکلی، از اکستندر استفاده کنید. اگر می‌خواهید برد شبکه Wifi خود را افزایش دهید و امکان کابل‌کشی مجدد برایتان فراهم نیست، باید یک اکستندر خریداری کنید. این محصول به شما کمک می‌کند اینترنت را به نقاط دورتر ارسال کنید. بنابراین به راحتی در مناطق کور محیط هم به اینترنت دسترسی خواهید داشت. با کمک اکستندرها شبکه گسترده‌تری را در منزل یا محل کار تجربه خواهید کرد.

نکات کلیدی برای خرید اکستندر

قبل از خرید اکستندر وای‌فای، برخی نکات را مدنظر قرار دهید تا خریدی بهتر داشته‌باشید. اولین موردی که هنگام خرید باید به آن توجه شود، در نظر گرفتن مساحت موردنیاز برای افزایش برد Wifi است. مساحت منزل یا محل کارتان را مدنظر قرار دهید. شما باید قادر باشد این گستره را کاملا پوشش دهد. دومین نکته، توجه به امکانات روتر است. به عبارت دیگر، با در نظر گرفتن امکانات روتر است اقدام به انتخاب کنید. مثلا اگر روتر دوبانده است،  باید دوبانده باشد. توجه به این مساله، باعث می‌شود که وای‌فای extender بهترین عملکرد خود را ارائه دهد. آخرین نکته‌ای که باید موردتوجه قرار بگیرد، یکی بودن برند روتر و اکستندر است. در صورتی که برند روتر و اکستندر یکی نباشد، احتمال عدم سازگاری دو دستگاه با هم وجود خواهد داشت.

انواع مختلف اکستندر

در بازار انواع مختلفی از وای‌فای وجود دارند و در ادامه به معرفی دو نوع از آنها می‌پردازیم:

اکستندر رومیزی:

مدل رومیزی بسیار شبیه به مودم روتر معمولی است. این نوع دارای امکاناتی از قبیل آنتن خارجی با قابلیت تنظیم کردن و چندین پورت LAN و USB برای وصل شدن به دستگاه‌های مختلف است.

اکستندر آداپتوری:

در مقایسه با مدل‌های رومیزی، مدل آداپتوری دارای ابعاد کوچک‌تری بوده و دارای آنتن داخلی هستند. از آنجایی که ابعاد کوچکی دارند، فقط یک پورت LAN درون آنها قرار داده‌شده و پورت USB ندارند.

چگونه اکستندر را نصب کنیم؟

نقطه مناسب در منزل و محل کار را پیدا کرده و اکستندر را به پریز برق وصل کنید. سپس با استفاده از قابلیت WPS، آن را با روتر خود هماهنگ کنید. به این ترتیب، سیگنال‌های وای‌فای به نقاط دورتر ارسال شده و کل محدوده، تحت پوشش شبکه قرار می‌گیرد.

یکی از بزرگترین چالش‌های نصب، پیدا کردن مکان مناسب برای نصب آن است. از یک سو، اکستندر باید به حدی به روتر نزدیک باشد که توانایی دریافت سیگنال را داشته‌باشد. از سوی دیگر، باید به حدی از روتر دور باشد که بتواند سیگنال را به نقاط کور ارسال نماید.

تکنوکلاینت با بهره‌گیری از تیم فنی پشتیبانی خبره و به عنوان یک فروشگاه معتبر می‌تواند انواع تجهیزات شبکه از جمله اکستندر را در اختیار شما قرار دهد. پشتیبانی از گارانتی محصولات، پاسخگویی آنی و مشاوره تخصصی در خصوص خرید انواع تجهیزات کامپیوتری به مشتریان به صورت آنلاین، از دیگر دلایلی است که می‌تواند شما را به خرید از تکنوکلاینت ترغیب کند.