فروش انواع سوییچ USB با بهترین قیمت

اگر بخواهیم به طور دقیق‌ سوییچ USB را تعریف کنیم، آنها نوعی دستگاه ارتباطی هستند که انتقال داده بین دستگاه‌ها را انجام می‌دهند.  سوئیچ‌ها را در مسیر ارتباطی دستگاه‌ها نصب می‌کنند تا از بهم ریختگی اطلاعات در مسیر جلوگیری نمایند. سوئیچ‌ها انواع مختلف و کاربردهای گوناگون دارند. برخی سوئیچ‌ها مخصوص پرینتر بوده و برخی دیگر مخصوص شبکه هستند. اینها تنها دو مورد از کاربردهای سوئیچ‌ها هستند و کاربردهای آنها بسیار بیشتر از اینها می‌باشد.

بگذارید با یک مثال، اهمیت استفاده از سوئیچ را روشن‌تر کنیم. یکی از مشکلات معمول در محیط کار، استفاده همزمان چندین سیستم از پرینتر است. اگر یک فقط یک پرینتر داشته‌باشید و چند کاربر به طور همزمان بخواهند فایلی را برای چاپ ارسال کنند، قطعا به مشکل برخواهید خورد؛ در چنین شرایطی مجبور هستید کابل پرینتر را جابجا کنید و این کار توان و انرژی زیادی را از شما می‌گیرد. راه‌حل این مشکل، استفاده از سوئیچ‌های مخصوص پرینتر است.

سوییچ USB چیست؟

یکی از پرکاربردترین انواع سوئیچ‌ها، سوئیچ‌های USB هستند. با استفاده از سوئیچ‌های USB می‌توان یک وسیله واحد را به چندین سیستم کامپیوتری متصل کرده و به آسانی بین دو یا چند دستگاه سوئیچ کرد. سوئیچ‌های USB همان‌طور که از نامشان پیداست، از اتصال نوع USB بهره می‌برند. سوئیچ‌های USB با سیستم‌عامل‌های ویندوز، لینوکس و مک سازگار هستند.

برای به اشتراک‌گذاری دستگاه‌هایی همچون پرینتر، اسکنر و …. بین چند سیستم کامپیوتری، باید از سوئیچ USB استفاده کنید. اگر از یک سوئیچ خودکار استفاده کنید، دیگر نیازی به نصب نرم‌افزار هم نخواهید داشت و با فشار دادن کلید قرار داده‌شده روی سوئیچ، بین دستگاه‌های مختلف سوئیچ می‌کنید.

سوییچ HDMI چیست؟

اگر بخواهید چند سیستم پخش‌کننده تصویر را به یک نمایشگر وصل کنید، به این سوئیچ نیاز پیدا خواهید کرد. لزوم استفاده از این سوئیچ زمانی معلوم می‌شود که بخواهید به صورت همزمان از چند دستگاه شبیه هم استفاده نمایید. به عبارت دیگر با این سوئیچ می‌توانید دستگاه‌های پخش‌کننده را به صورت جداگانه به دستگاه متصل نمایید. محصول فوق در سازمان‌ها و شبکه‌های کوچک و حتی مصارف خانگی کاربرد دارد.

چگونه از سوئیچ USB استفاده کنم؟

به همراه برخی سوئیچ‌ها یک سی‌دی نرم‌افزاری هم در جعبه قرار داده می‌شود. کاربران ابتدا باید سوئیچ را نصب نرم‌افزاری کنند و بعد به صورت سخت‌افزاری اقدام به نصب محصول کنند. اما برخی دیگر از انواع سوئیچ، تنها نیاز به پیکربندی سخت‌افزاری دارند.

در این مقاله به معرفی یکی از اجزا سودمند در محیط‌های کاری یعنی سوئیچ‌ها پرداختیم. با استفاده از سوئیچ‌ها دیگر از جابجایی کابل‌ها بین سیستم‌های مختلف خلاص خواهید شد. خوشبختانه دو نوع از پرکاربردترین انواع سوئیچ در وبسایت تکنوکلاینت موجود می‌باشد. این دو دسته شامل سوئیچ USB و همچنین سوئیچ HDMI می‌باشند. سوئیچ‌های HDMI به کاربر این امکان را می‌دهند که بین نمایشگرهای مختلف سوئیچ کند و از دستگاه مدنظر خود، ورودی دریافت کند.

تکنوکلاینت با بهره‌گیری از تیم فنی پشتیبانی خبره و به عنوان یک فروشگاه معتبر می‌تواند انواع تجهیزات جانبی کامپیوتر از جمله سوئیچ USB را در اختیار شما قرار دهد. پشتیبانی از گارانتی محصولات، پاسخگویی آنی و مشاوره تخصصی در خصوص خرید انواع تجهیزات کامپیوتری به مشتریان به صورت آنلاین، از دیگر دلایلی است که می‌تواند شما را به خرید از تکنوکلاینت ترغیب کند.