فروش انواع هویه، قلع و لحیم

هویه، قلع و لحیم! کافی است این سه وسیله کنار هم قرار بگیرند تا بتوانید قطعات کوچک را روی یک مدار نصب کنید و از حاصل کار خود لذت ببرید. افرادی که در زمینه لحیم‌کاری قطعات و اجزای الکترونیکی دستی بر آتش دارند، به خوبی از اهمیت انتخاب مواد باکیفیت و مرغوب برای این کار آگاه هستند. افراد مبتدی که می‌خواهند وارد کار لحیم‌کاری شوند، همیشه با مشکل انتخاب در خرید هویه مواجه می شوند. آنها نمی‌دانند میان یک هویه ارزان‌قیمت یا گران‌قیمت کدام را انتخاب کنند. در ادامه به فاکتورهای مهم هنگام خرید هویه، به عنوان اصلی‌ترین وسیله لحیم‌کاری خواهیم پرداخت.

نکات کلیدی هنگام خرید هویه 

توان هویه

برای افرادی که با بردهای الکترونیکی معمولی کار می‌کنند، هویه‌های قلمی 40 و 60 وات کارساز خواهند بود؛ اما آن دسته از افراد که سیم‌های با قطر زیاد یا صفحات فلزی را به هم لحیم می‌کنند، باید هویه با توان بالاتر خریداری نمایند.

نوک هویه 

هویه‌ها انواع و اقسام مختلفی دارند؛ اما فارغ از نوع هویه، آلیاژی که نوک هویه از آن ساخته‌‌شده از اهمیت بالایی برخوردار است و باید نسوز باشد. به این ترتیب، چسبندگی زننده نوک هویه از بین رفته و دیرتر سیاه می‌شود.

پایه هویه

اکثر هویه‌ها با قیمت متوسط و پایین و بدون پایه عرضه می‌شوند و پایه را باید به طور جداگانه خریداری کنید. عدم وجود پایه به هنگام لحیم کاری، باعث دشواری کار شما خواهد شد و علاوه بر این ممکن است منجر به سوختگی یا آتش‌سوزی شود.

قیمت هویه

طبیعتا هر چه قیمت هویه بیشتر باشد، دارای کیفیت بالاتری بوده و عمر مفید طولانی‌تری خواهد داشت. پیشنهاد می‌شود اگر بودجه کافی در اختیار دارید، هویه را از برندهای معتبر خریداری نمایید.

معروفترین برندهای هویه عبارتند از Yaxun , Gordak , quick , Goot , Weller  .

کاربرد هویه

هر نوع از هویه، کاربرد مخصوص خود را دارد و با توجه به توان و اندازه نوک هویه، عملکرد مخصوصی را نشان می‌دهد. به عنوان مثال، برای لحیم‌کاری قطعات smd، از هویه‌های دارای سر نازک و دمای پایین‌تر استفاده کنید.

همان‌طور که در ابتدا گفتیم، هویه‌های موجود در بازار انواع و اقسام مختلفی دارند. بنابراین برای فردی که به تازگی می‌خواهد وارد این حوزه شود، انتخاب هویه مناسب کمی دشوار خواهد بود. به همین خاطر، کسب اطلاعات لازم قبل از خرید هویه بسیار ضروری است. افراد مبتدی بر همین اساس به خرید خواهند پرداخت و افراد حرفه‌ای هم براساس کاربرد موردنظرشان، هویه‌ای که به کارشان بیاید را خواهند خرید. به طور کلی، افراد مبتدی غالبا هویه‌های قلمی و تفنگی می‌خرند و افراد حرفه‌ای هم از هویه‌های با دماهای متغیر استفاده می‌کنند. در نظر گرفتن چنین مواردی به هنگام خرید هویه و سایر ملزومات لحیم‌کاری ضروری است.

تکنوکلاینت با بهره‌گیری از تیم فنی پشتیبانی خبره و به عنوان یک فروشگاه معتبر می‌تواند انواع لوازم و ابزارآلات تعمیرات کامپیوتری از جمله هویه، قلع و لحیم را در اختیار شما قرار دهد. پشتیبانی از گارانتی محصولات، پاسخگویی آنی و مشاوره تخصصی در خصوص خرید انواع تجهیزات کامپیوتری به مشتریان به صورت آنلاین، از دیگر دلایلی است که می‌تواند شما را به خرید از تکنوکلاینت ترغیب کند.