مجازی سازی

Citrix چیست؟

مجازی سازی Citrix

در جواب سیتریکس چیست باید بگوییم یکی دیگر از پروتکل‌های مجازی‌سازی دسکتاپ است. مجازی‌سازی شبکه با Citrix بسیار لذت‌بخش است چراکه این پروتکل مجازی‌سازی قابلیت انعطاف بسیار زیادی دارد.

کمپانی Citrix یک شرکت مجازی‌سازی چندملیتی آمریکایی است که متخصصان آن همگی متخصصان شرکت IBM بوده‌اند.

این شرکت بزرگ مجازی‌سازی در سال 1989 در تگزاس باهدف توسعه‌ی نرم‌افزارهای دسترسی از راه دور تأسیس شد. پس از چندین سال در جا زدن سپس این شرکت توانست محصولات مجازی‌سازی خود را اعم از مجازی‌سازی نرم‌افزار، مجازی‌سازی دسکتاپ، مجازی‌سازی سرور و رایانش ابری پایه‌ی دو سرویس SaaS و DaaS ارائه کند.

کمپانی citrix

بعد از اینکه شرکت Citrix توانست درزمینهٔ ی مجازی‌سازی شبکه و دسکتاپ به سود دهی برسد سپس دو نرم‌افزار اختصاصی خود به نام‌های Xen APP و Xen Desktop را روانه بازار کرد. نرم‌افزار مجازی ساز Xen App عملیات مجازی‌سازی نرم‌افزارها را دارد. همچنین مجازی سازی Xen Desktop وظیفه‌ی ارائه‌ی دسکتاپ مجازی را به کاربران خود دارد.

پروتکل مجازی‌سازی Citrix سازگار با انواع دیوایس ها است و این قابلیت انعطاف‌پذیری این نرم‌افزار را بالا می‌برد. همچنین برای سازگاری بیشتر، این غول دنیای مجازی‌سازی نرم‌افزار Desktop Player را ارائه داده است تا به کمک آن بتوان از دیوایس های مک نیز به دسکتاپ موردنظر خود متصل شد.

همچنین این پروتکل مجازی‌سازی ازجدیدترین متدهای کدگذاری دنیا در انتقال تصاویر استفاده می‌کند که باعث امنیت حداکثری این پروتکل مجازی‌سازی می‌شود.

تکنولوژی HDX در این پروتکل مجازی‌سازی بهترین و باکیفیت‌ترین تجربه را برای کاربر بر روی هر دیوایسی فراهم می‌کند.

همواره می‌توانید برای دریافت مشاوره بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل کنید.

برای اطلاع از شماره‌های تماس شرکت تکنوکلاینت به سایت تکنوکلاینت مراجعه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 13 =