تین کلاینت

مزایای تین کلاینت

مزایای تین کلاینت

امروزه دیگر در ادارات و سازمان‌ها نیازی به تعریف تین کلاینت نیست. کمتر کسی پیدا می‌شود که در خصوص تین کلاینت‌ها شناخت نداشته باشد. اما بسیاری بااینکه حتی از تین کلاینت استفاده می‌کنند از برخی مزیت‌های آن نسبت به پی سی اطلاعی ندارند. در این مقاله ما قصد داریم تا مزیت‌های تین کلاینت را نسبت به پی سی بازگو کنیم و بدانیم چرا امروزه پی سی‌ها جای خود را به تین کلاینت‌ها می‌دهند.

باگذشت زمان و پیشرفته شدن فنّاوری قطعات الکترونیکی روزبه‌روز کوچک‌تر می‌شوند. تین کلاینت‌ها نیز تابع همین تغییرات هستند و نمونه بارز پیشرفت فنّاوری تین کلاینت‌ها هستند. حتی امروزه کامپیوترهای جیبی نیز بسیار مرسوم هستند اما برای کاربردهای خاصی طراحی‌شده‌اند. تین کلاینت‌ها نیز به‌منظور خاصی طراحی‌شده‌اند و کاربری‌های خاص خود رادارند. کوچک شدن اندازه تین کلاینت‌ها به دلیل کوچک شدن قطعات الکترونیکی در مرور زمان است.

مشخصات فنی تین کلاینت ها:

تین کلاینت‌ها دارای یک برد الکترونیکی هستند که روی آن چیپست ها و تراشه‌ها تعبیه‌شده‌اند. پردازنده در تین کلاینت‌ها به‌صورت یک چیپست غیرقابل تغییر درآمده است به‌طوری‌که نمی‌توان پردازنده را در تین کلاینت ارتقاء داد. شاید تنها ایرادی که می‌توان به تین کلاینت وارد کرد عدم‌تغییر پردازنده تین کلاینت است اما این عدم‌تغییر را نمی‌توان جزو معایب تین کلاینت ذکر کرد چراکه تین کلاینت‌ها اکثراً کاربری‌های اداری دارند و پردازنده‌ی تین کلاینت‌ها برای کارهای اداری سنگین نیز سال‌ها جوابگوی نیاز است. هرچند تین کلاینت‌های جدید کمپانی HP سری EliteDesk قابلیت تغییر پردازنده را نیز دارند پس دیگر جای هیچ نگرانی نیست.

پردازنده تین کلاینت‌ها:

معمولاً پردازنده‌هایی که در تین کلاینت‌ها استفاده می‌شود از سری پردازندهای کم‌مصرف هستند. به همین دلیل است که تین کلاینت‌ها بی‌نیاز به فن برای خنک کردن پردازنده خود هستند. همان‌طور که قبلاً هم می‌دانستید تین کلاینت‌ها فاقد فن هستند و یکی از برتری‌های تین کلاینت‌ها نسبت به پی سی‌ها فن لس بودن تین کلاینت‌هاست. چون پردازنده‌های به‌کاررفته در تین کلاینت‌ها کم‌مصرف هستند درنتیجه گرمای زیادی تولید نمی‌کنند و همان مقدار گرمای تولیدشده توسط هیت سینک موجود در تین کلاینت دفع می‌شود. بنابراین تین کلاینت را می‌توان در صنایعی که وجود فن باعث گردش آلاینده‌ها در محیط می‌شود، استفاده کرد. همچنین عدم وجود فن در تین کلاینت بر عمر قطعات تین کلاینت می‌افزاید چراکه در پی سی‌ها اگر فن از کار بیفتد قطعاً قطعه‌ای که پشت فن است از کار خواهد افتاد.

رم تین کلاینت‌ها:

در تین کلاینت‌ها نیز از رم‌های کم‌مصرف استفاده می‌شود. رم‌های تین کلاینت‌ها از نوع L به معنی کم‌مصرف هستند که اندازه‌ی آن‌ها کوچک‌تر از رم‌های پی سی است. درواقع رم‌های به‌کاررفته در تین کلاینت‌ها همان رم‌های به کار گرفته‌شده در لپ‌تاپ‌هاست. بسته به نوع مادربرد در تین کلاینت‌ها تعداد اسلات های رم می‌تواند یک یا دو عدد باشد.

کم‌مصرف بودن رم‌های تین کلاینت‌ها تأثیری در کارایی آن‌ها ندارد و بازدهی رم در تین کلاینت همان بازدهی رم در پی سی‌ها است. پس به دلیل پردازنده کم‌مصرف در تین کلاینت‌ها و نیز استفاده از رم‌های کم‌مصرف در تین کلاینت‌ها، مصرف برق در آن‌ها بسیار کاهش میابد به‌طوری‌که که برق تین کلاینت از طریق یک آداپتور تغذیه می‌شود. مصرف برق در تین کلاینت‌ها معمولاً حدود 65 وات است که در مقابل مصرف برق پی سی‌ها (500وات)، بسیار قابل‌تأمل است.

همچنین چون جریان عبوری از تین کلاینت کم است شوک‌های الکتریکی آسیب کمتری به برد تین کلاینت میزند. تا به اینجای کار با برخی مزایای تین کلاینت‌ها نسبت به پی سی آشنا شدید. در ادامه با مزایای دیگر تین کلاینت نسبت به پی سی آشنا خواهید شد.

حافظه تین کلاینت‌ها:

حافظه‌هایی که در تین کلاینت‌ها استفاده می‌شود از نوع SSD هستند. این نوع حافظه‌ها که اغلب هم در تین کلاینت‌ها استفاده می‌شود بسیار پرسرعت هستند. مزیت این نوع هاردها در تین کلاینت نسبت به هاردهای مکانیکی در پی سی‌ها این است که SSD ها در تین کلاینت‌ها سرعت بسیار بالایی دارند به‌طوری‌که ویندوز تین کلاینت در 7 ثانیه بوت می‌شود!

و اینکه هارد های SSD در تین کلاینت‌ها مانند هارد های مکانیکی به ضربه حساسیت ندارند و ضربه‌های کوچک اخلالی در کار تین کلاینت و هارد ایجاد نمی‌کند.

در تین کلاینت‌ها ما از گرافیک‌های آنبرد استفاده می‌کنیم این بدان معناست که پردازنده‌ی گرافیکی در پردازنده مرکزی تین کلاینت ادغام‌شده است. اما مدل‌هایی از تین کلاینت‌ها باقابلیت نصب کارت گرافیک مجزا ارائه‌شده‌اند که ازجمله می‌توان به تین کلاینت اچ پی مدل t730 وتین کلاینت اچ پی مدل t620 Plus اشاره کرد. کمپانی اچ پی این تین کلاینت‌ها را برای کاربرانی که نیاز به کارت گرافیک مجزا دارند طراحی کرده است.

تین‌کلاینت‌ها می‌توانند در دمای 30- تا 60+ درجه کارکنند ازاین‌رو می‌توان از تین‌کلاینت‌ها درتابستان و زمستان درمحیط‌های خارجی استفاده کرد.

کیفیت تصویر تین کلاینت‌ها:

کیفیت خروجی تصویر تین کلاینت‌ها به لطف استفاده از چیپست های گرافیکی AMD و INTEL به حد خود رسیده و بالاترین رزولوشن 4K را ارائه می‌دهند. پس تین کلاینت‌ها را می‌توانید حتی به مانیتورهای 4K نصب کنید و از کیفیت تصویر آن لذت ببرید. اندازه‌ی کوچک تین کلاینت‌ها سبب شده که بتوان تین کلاینت را به پشت مانیتور نصب کرد. می‌توان تین کلاینت‌های اچ پی را به‌صورت ایستاده در کنار مانیتور نیز استفاده کرد.

مزایای تین کلاینت را به‌صورت کامل برشمردیم. حال انتخاب یک تین کلاینت متناسب با کاربری خود را به ما بسپارید. شما می‌توانید به‌صورت 24 ساعته برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص تین کلاینت‌ها با مشاورین ما تماس حاصل کنید.

تکنوکلاینت عرضه‌کننده عمده تین‌کلاینت و زیروکلاینت‌های HP و Dell می‌باشد. برای دریافت آخرین اخبار تین‌کلاینت‌ها به سایت تکنوکلاینت مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.